2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Park yatakların kurulumunda oluyor sanirim öyle tam acmadan yanlari kaldirmayi denediniz mi bi yerde öyle yorum okumustum.
Blki biz açamadık eşim çok strs yaptırdı bnide ya diyor kurulumu alaydm şimdi içime dert oldu İlk şeyi bozuk olmasın bnde gerildim yarın kndim o olmayınca denicm blki yaparm olmadı garanti ye yolarm

Benim ilk oğlumda böyle olmuştu ve özel şansımız yoktu o zaman özelde perinatolog yoktu kızlar diyor ya bizim bebişin doğuma en yakın fotosu detaylidakiydi diye ben hiç bilmiyorum öyle şeyler dediğin gibi oldu hiç ekranı bana göstermeden bitirmişti kağıt falan da vermemişti devlet olunca öyle oluyor canım, bu sefer özelde doktor var şükür diyorum :) 1 tane bir tanedir bunu da bulamiyorduk 😅
Bir de şöyle bir şey var 9 yıl önce kızıma doğum yaptığımda Ayrıntılı ultrason bu kadar popüler değildi herkes girmiyordu benim kendi özeldeki doktorum gerek yok Ama illa para vereceksen gir demişti Ve ben girmemiştim. Şu an bakıyorum herkes giriyor. Olmazsa olmaz gibi düşünülüyor. Aslında öyle birşey değil. Toplum algısı oluşmuş 9 yılda🤣

Kızlar hiç kullanmadım için çalışan anneler mı sadece bu süt sağma makinası alyo merak ettim herkes alyo neredeyse dikkatimi çekti
Bence öncesinde alınması şart birşey değil kesinlikle. Hastanede sütün gelmedi diyelim büyük hastane tipi sağma makinası var. O'nunla sütünü getirtirsin.eve geçtin diyelim emmedi hemen bireron verilmez meme reddi olur. Çay kasıgıyla şırıngayla verirsin. Emzirmeyi denemeyi bırakmayarak. Süt makinesi çalışan anneler için gerekli sütü sağıp bırakır işine gider ya da emmeyen anneler sağıp verir örnek ben🤣 Bir de göğsünde süt birikir mastit olursun onunla Sağar rahatlatırsın Bu da sonraki iş. Öncesinde alınması gereken bir şey değil bence her şey bir tık yakınımızda

Bence öncesinde alınması şart birşey değil kesinlikle. Hastanede sütün gelmedi diyelim büyük hastane tipi sağma makinası var. O'nunla sütünü getirtirsin.eve geçtin diyelim emmedi hemen bireron verilmez meme reddi olur. Çay kasıgıyla şırıngayla verirsin. Emzirmeyi denemeyi bırakmayarak. Süt makinesi çalışan anneler için gerekli sütü sağıp bırakır işine gider ya da emmeyen anneler sağıp verir örnek ben🤣 Bir de göğsünde süt birikir mastit olursun onunla Sağar rahatlatırsın Bu da sonraki iş. Öncesinde alınması gereken bir şey değil bence her şey bir tık yakınımızda
Kesinlikle inşallah hiç ihtiyacım olmaz zaten dedin gibi herşey bir tık takımımızda ama çalışan anneler için şart gerçekten

32yi geçince bebekavmye gidip oturup her şeyi bir anda alacağım sanırım. kızımda öyle yapmıştım ama 28 lerde fılan hazır mı olsam zannetmıyorum erken dogumu ama alsım var sepete atıtorum vazgeçiyorum sonra
Bende birsey alasim gelmiyor
Sepete atiyirum sonra vaz geciyorum
Elele madre var
Bebek arabasi var
Kiyafet biraz ve anakucagi almam lazim
Indirimlerde var ama elim gitmiyor

Kesinlikle inşallah hiç ihtiyacım olmaz zaten dedin gibi herşey bir tık takımımızda ama çalışan anneler için şart gerçekten
Ben her şey ihtiyaçmış gibi her şeyi almak zorundaymışız gibi algıya kapılmak istemiyorum Bunu doğru bulmuyorum. Sosyal medya bizi bu tüketim çılgınlığına itiyor Ben de baktıkça her şeyi almalıymışım gibi düşünüyorum. Sonra dobarlanmıyorum🤣keşfetim hastane cantası hazırlayan fenomenlerle dolu🤣

Bende senin gibi düşünuyorum
Calisan anne degilsen cok ihtiyac bisey degil
Ama bazisi icin hayat kurtarici oluyor
Hani lazim olmuyor dersin
Baskasi cikiyor bin pişman oluyor almadigina
Ama bana hic lazim olmadi 2 cocugumda da
Ben bu süt sagmayla ilgili hic bisey almadim
İyiki almamışım
Belki bunda lazim olur bilemiyorum
Almak zorunda kalirim 🤷‍♀️

Bir de şöyle bir şey var 9 yıl önce kızıma doğum yaptığımda Ayrıntılı ultrason bu kadar popüler değildi herkes girmiyordu benim kendi özeldeki doktorum gerek yok Ama illa para vereceksen gir demişti Ve ben girmemiştim. Şu an bakıyorum herkes giriyor. Olmazsa olmaz gibi düşünülüyor. Aslında öyle birşey değil. Toplum algısı oluşmuş 9 yılda🤣
Hic dr a bile gidesim gelmiyor
Aklimi celme lutfen🤣
Ayrintiliyada mi gitmesem🙊😜

Ben her şey ihtiyaçmış gibi her şeyi almak zorundaymışız gibi algıya kapılmak istemiyorum Bunu doğru bulmuyorum. Sosyal medya bizi bu tüketim çılgınlığına itiyor Ben de baktıkça her şeyi almalıymışım gibi düşünüyorum. Sonra dobarlanmıyorum🤣keşfetim hastane cantası hazırlayan fenomenlerle dolu🤣
😂😂Yok ben öle değilim ama ihtiyaçlara göre gidiyorm sürekli zaten istesem de kaptramsm kendimi 😂😂 beşik bebek Arabası elbiseleri bez biberon pişik kremleri vs şeyler onun dışına çıkmıyorm

Hayırlı olsun kuzum maşallah 🧿 kızçelerimize +1 ekledik 🥰🥳

Şarjı biraz hızlı gidiyormuş ama gün içinde hareket halinde elinde dolaştırıp otururken televizyon karşısında falan bi köşeye şarja takarak koymak mantıklı göz ucuyla onu izliyorlar. Sesi de gayet iyi çıkıyor duyabiliyorsun
Tesekkur ederim cok sagol canım ❤

Bende senin gibi düşünuyorum
Calisan anne degilsen cok ihtiyac bisey degil
Ama bazisi icin hayat kurtarici oluyor
Hani lazim olmuyor dersin
Baskasi cikiyor bin pişman oluyor almadigina
Ama bana hic lazim olmadi 2 cocugumda da
Ben bu süt sagmayla ilgili hic bisey almadim
İyiki almamışım
Belki bunda lazim olur bilemiyorum
Almak zorunda kalirim 🤷‍♀️
Kesinlikle. Ben çok relaksım gerçekten. İhtiyacım olursa gider iki dakika alır kaynatırım kullanırım. Öbür Türlü aman onu da alayım bunuda alayım stresden başka birşey değil. Ben kızım hiç emmedi 1 yıl süt sağdım. Ben hastanede yatarken gidip almışlar eve gelince kullandım. Bazen biz zorlastırıyoruz herşeyi.

Hic dr a bile gidesim gelmiyor
Aklimi celme lutfen🤣
Ayrintiliyada mi gitmesem🙊😜
😀ayrıntılıya bende giricem. Sanki girmessem hata edecekmişim gibi bir algı var üstümde. Göze alamıyorum onu. 😀birşey de değişmiycek halbuki. Kötü birşey deseler hamilelik zehir oluyor. Bilmiyorum çok karışık işler vallahi. Hiç birşeye girmeyen insanda çok. O kadarda yapamam gibi.

X