2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Dün akşam annemle küçük çaplı bir kriz yaşadık. Eltimin 9-10 aylık bir bebeği var. İlk hamile olduğumu öğrendiği zaman bana çekine çekine leyla bizim çocuğun arabasını, pusetini, beşiğini vs sana verebilirim eğer kullanmak istersen dedi. Ben de kuzen onlar, neden kullanmayayım dedim. Arabadır, beşiktir, pusetti her şeyi bir güzel paketlemiş gönderdi. Dün de hiç kullanmadığı emzikleri, kıyafetleri vs bir koli yapmış gönderdi.

Tam o esnada annem aradı, nasılsın ne yapıyorsun filan sordu. Eltim bişeyler göndermiş, ne var ne yok diye bakıyoruz dedim. Senin ilk çocuğun, milletin eskileriyle mi büyüteceksin çocuğunu filan diye saçma sapan bir cümle kurdu. Kardeşim bana çocuğunun küçülen eşyalarını verse aynı şeyi mi diyeceksin dedim, o senin kardeşin diyor, bu da benim eşimin kardeşi dedim. Banane ondan dedi, sanane olabilir ama o benim eşim, o da eşimin kardeşi dedim. Tamam kızım tamam bişey demedim diyor sonra da.
üzüldüm yaaa annenin tepkisine canım ama eltin çok nazikmiş tebrik ediyorum onu annen de anlayacaktır fiyatlardan haberi yok herhalde

Dün akşam annemle küçük çaplı bir kriz yaşadık. Eltimin 9-10 aylık bir bebeği var. İlk hamile olduğumu öğrendiği zaman bana çekine çekine leyla bizim çocuğun arabasını, pusetini, beşiğini vs sana verebilirim eğer kullanmak istersen dedi. Ben de kuzen onlar, neden kullanmayayım dedim. Arabadır, beşiktir, pusetti her şeyi bir güzel paketlemiş gönderdi. Dün de hiç kullanmadığı emzikleri, kıyafetleri vs bir koli yapmış gönderdi.

Tam o esnada annem aradı, nasılsın ne yapıyorsun filan sordu. Eltim bişeyler göndermiş, ne var ne yok diye bakıyoruz dedim. Senin ilk çocuğun, milletin eskileriyle mi büyüteceksin çocuğunu filan diye saçma sapan bir cümle kurdu. Kardeşim bana çocuğunun küçülen eşyalarını verse aynı şeyi mi diyeceksin dedim, o senin kardeşin diyor, bu da benim eşimin kardeşi dedim. Banane ondan dedi, sanane olabilir ama o benim eşim, o da eşimin kardeşi dedim. Tamam kızım tamam bişey demedim diyor sonra da.
Ne güzel düşünmüş eltin bana temiz ve az yıpranmışsa kullanırım ki benimde ilk bebeğim o kadar para dökeceksin çok az kullanacak hatta bazısını kullanmayacak en iyisini sen bilirsin hiç kimseye kafana takma anne bile olsa

Canım bizde küçükken kuzenlerimizle kıyafet alışverişi yapılirdi hatırlıyorum. Amcamın benden küçük kizlari vardı annem benimkileri onlara verirdi halamin benden büyük kızları vardı onlar daha küçük olanlara verirdi. Zaten çok küçük yaşta çocuk ve bebeklerin kıyafetleri eskiyemiyor ki yepyeni dururken büyüyorlar. Annenin çıkışı biraz gereksiz olmuş açıkçası. Çok çok eskiler de öyle yapıyormuş köylerde vs bir beşikte kaç bebek büyümüş 🙂 annem babamin beşiğinde büyümüş komşu olduklarindan. Kısmet işte. İkinci el siteleri beşik, puset, bebek arabası dolu niye depolama alanlarımız dar artık. Birkaç sene sonra elden nasıl cikarilir derdine bile düşülüyor. Eltin de güzel düşünmüş tertemiz eşyalarin yenisini almaya ne gerek var gerçekten. Ve konunun cidden maddi durumla iliskilendirilmemesi gerekiyor.

Kizlar park yatak elele baby den almistim 4999 tl idi. Daha gondermediler. Simdi onu iptal edip e bebekten kanz aldim indirimden. 3199tl ye. Umarim iyi olmustur🙏 burada kanzdan iyi bahsedilince yaklasik 2000 tl fark yaratacak bisey yoktur nasilsa diye dusundum😊

Kizlar park yatak elele baby den almistim 4999 tl idi. Daha gondermediler. Simdi onu iptal edip e bebekten kanz aldim indirimden. 3199tl ye. Umarim iyi olmustur🙏 burada kanzdan iyi bahsedilince yaklasik 2000 tl fark yaratacak bisey yoktur nasilsa diye dusundum😊
Çok sevindim güle güle kullanın inşallah bnde buradaki tafsiyelre göre aldım hangi renk aldınız ben gri bulmdm kahverengi aldmm🤗

Çok sevindim güle güle kullanın inşallah bnde buradaki tafsiyelre göre aldım hangi renk aldınız ben gri bulmdm kahverengi aldmm🤗
Aynen kuzum hep birlikte saglikla kullanalim insallah😍🙏Gri kalmamis kahverengi aldim ben de. Renge cok takilmiyorum ya. Kizimda da kuzeninin mavisini kullanmistik gecti gitti

Hayırlı olsun iyi yapmışsın. Bende akşam gidip mağazadan bakmayı düşünüyorum kuzum

Hayırlı olsun iyi yapmışsın. Bende akşam gidip mağazadan bakmayı düşünüyorum kuzum
32yi geçince bebekavmye gidip oturup her şeyi bir anda alacağım sanırım. kızımda öyle yapmıştım ama 28 lerde fılan hazır mı olsam zannetmıyorum erken dogumu ama alsım var sepete atıtorum vazgeçiyorum sonra

kızımın grubunda her şey chiccodan alınıyordu. alabılıyorduk yani :KK43:
Aynen, kızımın da çoğu şeyi chiccoydu, hastane çıkışına kadar. Kıyafetlerini de Zara, Panço, B&G store gibi yerlerden alıyordum. Geçen kızımın odasını toplarken oyuncak bebeklerinden birinde Zara pantolon gördüm unisex, bir çıkarışım var pantolonu🤣 Üzerinde ufak bir tükenmez kalem izi var, umarım çıkarabilirim.

Kızlar benim çocuk üst solunum yolu enfeksiyonu olmuş, sınıfta bir kişi hasta olunca hepsine bulaşıyor maalesef. 4 gündür onla ilgileniyordum. Arada girip okudum ama yazamadım. Aldıklarınızı falan gördüm, güle güle kullanın. Bebişler de büyümüş, randevularınız iyi gecmiş maşallah😍 Cocuk hastayken yorulmuşum, nasıl uykum var, yatsam 48 saat deliksiz uyuyabilirim😅

Aynen, kızımın da çoğu şeyi chiccoydu, hastane çıkışına kadar. Kıyafetlerini de Zara, Panço, B&G store gibi yerlerden alıyordum. Geçen kızımın odasını toplarken oyuncak bebeklerinden birinde Zara pantolon gördüm unisex, bir çıkarışım var pantolonu🤣 Üzerinde ufak bir tükenmez kalem izi var, umarım çıkarabilirim.
çıkar inşallah yaaa ben başka cocuk yapmayacağım için cogu seyı verdım yatagımı vermeseydım keske baya da buyuktu 4 yasına kadar kullanmıstı kızım. neyse kı arabası ve oto koltugu vermemıstım

X