2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Giy kız 😅 valla ben afedersiniz donla yatıyorum en rahat öyle hayatımda hiç böyle karnım olmamisti hala çok tuhaf geliyor. 36 beden aldım hamile kıyafetleri alt eşofman pantolon bebekte rahat etti bende.♥️😅😅 İşten ayrıldım bende evde göbek açık geziyorum valla 😅😅 kıyafetleri de dışarı için aldım açıkçası. Evde tartım var bende kontrollü gitmeye çalışıyorum doktor kiloyu napacan dediğinden beri. Gerçi yapi olarak zayıfim kilo almaya müsait değil vücudum. Eşimde diyor göbeğine yandan bakmasak hamile gibi durmuyorsun diye.
En güzelini yapıyorsun, yat gitsin 🤣 Bence sen fit bir lohusa olacaksın.

Ay ben emzikli bebeye bayılırım Allah’a çok yalvardım çocuğum emzik tutsun diye tutmadı saç bandıyla tutturup alıştırdım dişleri inci gibi çürüğü yok yamukluk yok damak bozukluğu yok kolaylık olsun diye değil sırf sevdiğim için yaptım 2 yaşına kadar emzikliydi yine yapıcam 🤓 sallama konusuna gelince her çocuğun dinamiği farklı uyuma rutini farklı 9 ay biz salladık 9 ay sonra yanına yatarak uyutmaya başladık bebeklere de bazen bebek gibi davranmak lazım. Yürüteçe karşıydım kullanmadım yine kullanmam 🫠
Diş yapısı bozulmasın diye emzik vermedim vermedim sonra ne oldu bilin, bir gün ben okul için hazırlanıyordum haftasonu kursuydu gözüm aynadan çocukta gördüm kenardaydi ama dedim ki saçımı tarayip öyle ortaya alayım iki saniyede düştü yataktan dişi damagi dağıttı sıyrıldı damagi diş köküne kadar açıldı o dönem dişi kirilmadi çıkmadı ama zamanla yamuldu o iki ön diş, diş hekimi arkadaşım da dedi hatta minik diş tomurcukları gibi bişey varmış köklerde onlara zarar gelmemiştir inşallah belli olur süt dişleri düştükten sonra dedi, şansim yok cidden hayatta 😅😅 emzik vereydim iyiydi zaten yapısı bozuldu

En güzelini yapıyorsun, yat gitsin 🤣 Bence sen fit bir lohusa olacaksın.
Ay ağzın bal yesin inşallah öyle olur. Çatlak için de ne yapacağımi şaşırdım valla. O iş biraz kısmet işi sanırım. Her şeyi kullanıp çatlayan da var hiçbir sey kullanmayip çatlamayan da. Halamin 3 kız 3 erkek 6 çocuğu var. Bir tane çatlağı yok. Hiçbir sey kullanmamis mesela.

İlk iki senesi pandemiyle geçti tam bir yaş doğum gününun olduğu akşam kapanma açıklanmıştı evdeydik 23 aya kadar bir de ben ingilizceciyim, oğluma ingilizce işkence yapmış olabilirim 😂😂 16 aylikken Türkçe'den çok ingilizce olarak anlıyordu konustugum şeyleri 😅😅 okullar açılınca mecbur kreş, İngiliz kültüre verdim ki ingilizceci olsun sınıflarında anlasın çocuğu ya da anlasabilsin diye tabi pandemiden ingilizcecilerinin hepsini çıkarttılar işten o dönem, kaldı mı ortada çocuk su ver diyecek water give diyor öğretmenine, her konuda iletişim sorunu yaşadı öğretmeni ve arkadaşları ile bazen öğretmen anne olmak iyi olmuyor, sabır konusunda da her ne kadar öğrencilerim olsa da sonuç olarak başkasının çocuğu, başkasının çocuğuna o Sabri gösterdikten sonra eve gelip diyorum koca cocuklara sabrediyorsun şu minnaktan sinirini çıkartma ya da bu minnosa daha çok sabırlı olman lazım, en sinirli oldugum donemlerde susmayı tercih ediyorum sakinlesene kadar içimden savaştım hep 😅
Çok iyi yapmışsın. Biz ing öğrensin diye koleje veriyoruz, ne şanslı bebekmiş😍 Water give e koptum🤣🤣 Başkasının çocuğuna gösterdiğin sabrın çok fazlasını hakediyor senin çocukların annesi 😍 içinden 10 derin nefes al ve sakinleş. Çok iyi anlıyorum seni 🥺

Cok fazla bilgi karmasasi yasaniyor çünkü canim. Günümüzün sorunu bu. Herkes kitap yazip bir fikir atiyor ortaya. Cik çıkabilirsen isin icinden. Ben de ayakta sallama haricinde dedigin seylere cok takildim. Emzige alistigi dönemde cocuk vermemem gerekiyor diyerek biraktrdim. Ki cok zorlandi. Mamaya direndim. Uzamis sariligi oldu. Kimselere vermedim bebegi birakmadim 1 saatligine de olsa. 7 yasina geldi hala ayrilmiyor benden. Bunda herkes nasil yapiyorsa oyle yapcam. Ilk is de kendini dik tutar tutmaz yurutecin icine atcam🤣🤣 o da icimde kalan seylerden oldu🤣
Eşim yürütec alıp gelmişti bir gün ama bilin naptı bu psikopat anne asla kullanmadı 😅😅 çocukta kalça cikikligi olur bilmem ne ya bizde ne var Allah aşkınıza hepimiz sallanmisiz emzikle yurutecle buyumusuz TV karsisinda oturmusuz gecelere sabahlara kadar vs, bize nolmus 😅 kasmiycam bu sefer kendime hakim olmaya çalışcam

Gazdan mahvoldu çocuk gece gündüz ağladı ben kitabina göre is yapmaya çalışmaktan 😅😅😅
Ben gece 11 oldu mu bilgisayarı açıyordum, Loreena McKennitt dinliyorduk sabaha kadar, o ayaklarımda. Denemediğim sey kalmamıstı, elektrik süpürgesinden, saç kurutma makinasına yok bir tek o kadını dinlerken susuyordu 🤣 Sabaha kadar kadının bütün şarkılarını ezberledim🤣🤣

Son düzenleme:
Ay yok alerjisi de yoktu gazlı bir bebekte değildi doymuyo desem kilo alımı da iyiydi ki ben 3,5 aydan sonra full mamayla gittim meme reddi yaptı emmedi sütüm azala azala bitti. Bildiğin ağlaktı 2 yaşına kadar konu komşu bana acıdı resmen gece gündüz 😂 şimdide ağlakta laftan anlamaya başladı biraz biraz işte yengeç bebesi :KK43:
Desene yine yandım 😅😅 bu eğlenceli hayatı ben seçtim 😅😅😅

Eşim yürütec alıp gelmişti bir gün ama bilin naptı bu psikopat anne asla kullanmadı 😅😅 çocukta kalça cikikligi olur bilmem ne ya bizde ne var Allah aşkınıza hepimiz sallanmisiz emzikle yurutecle buyumusuz TV karsisinda oturmusuz gecelere sabahlara kadar vs, bize nolmus 😅 kasmiycam bu sefer kendime hakim olmaya çalışcam
Ben çılgınlar gibi susam sokağı izlemisim sonra yayından kaldırılmış. Annem yayından kaldiranlara beddualar ediyordu valla bir sürü şeyi ordan öğrendin diye.

Diş yapısı bozulmasın diye emzik vermedim vermedim sonra ne oldu bilin, bir gün ben okul için hazırlanıyordum haftasonu kursuydu gözüm aynadan çocukta gördüm kenardaydi ama dedim ki saçımı tarayip öyle ortaya alayım iki saniyede düştü yataktan dişi damagi dağıttı sıyrıldı damagi diş köküne kadar açıldı o dönem dişi kirilmadi çıkmadı ama zamanla yamuldu o iki ön diş, diş hekimi arkadaşım da dedi hatta minik diş tomurcukları gibi bişey varmış köklerde onlara zarar gelmemiştir inşallah belli olur süt dişleri düştükten sonra dedi, şansim yok cidden hayatta 😅😅 emzik vereydim iyiydi zaten yapısı bozuldu
Ay yavrum çok geçmiş olsun kuzucum 🥹
Ben emzik çok seviyorum kimseyi dinlemedim bu konuda mutluyum. Ne lohusa depresyonuna girdim ne çocuğumu fanusa soktum nede eve kapandım. Çok güzel geçirdim o zamanları. Hata yapmadım mı elbette yaptım kusursuz bir anne miyim mümkün değil elbette değilimdir ama zehir etmedim kesinlikle. Onun canına zarar gelmeyecek şekilde içimden nasıl gelirse öyle yaptım. Yaşasın emzikli bebeler 🥳

Ay ağzın bal yesin inşallah öyle olur. Çatlak için de ne yapacağımi şaşırdım valla. O iş biraz kısmet işi sanırım. Her şeyi kullanıp çatlayan da var hiçbir sey kullanmayip çatlamayan da. Halamin 3 kız 3 erkek 6 çocuğu var. Bir tane çatlağı yok. Hiçbir sey kullanmamis mesela.
Evet o genetik. Benim kızımdan kalma çatlaklarım var hafif, kızımdan hatıra ❤️ umrumda bile değil amaan. Benim mesela saçlarım halama çekti sanırım 70 yaşında bir beyazı bile yok, bende de şu an bir beyaz bile yok. Saçlarımın orjinal rengi küllü sarı, hiç boyatmıyorum, dip sorunum yok 😄

Yengeç burcu olarak bildiriyorum en az balıklar kadar ağlak ve duygusalız 😅 ota b.ka dedikleri cinsten 😂 ama mesela benim bebekliğim çok rahat geçmiş. Hastanede doğmuşum bebek odasındaki bütün bebekler ağlarken ben uyuyormuşum. İnşaallah benim minik kuzumun da bebekliği çocukluğu bana benzer 🤩
Balıktan sonra yengeç himmm bu minnoş da aglak olacak demek ama baya alıştım ben iki minnoşum beraber ağlar artık o zaman 🤣🤣

Yürüteç ben de kullanmadım yaa, ama çabuk yürüdü sonra. Yürüteç olsa bu kadar çabuk yürür müydü bilmiyorum. Yürüyünce de peşinde koşturmaktan olimpiyatlara katılacak nitelikte performansa sahip olmuştum, nerde olmadık yer var oraya giderdi🤣

Ben çılgınlar gibi susam sokağı izlemisim sonra yayından kaldırılmış. Annem yayından kaldiranlara beddualar ediyordu valla bir sürü şeyi ordan öğrendin diye.
Ama o program aşırı kaliteliydi, o olsa ben de izletirdim. Şimdikiler o kalitede değil maalesef.

Ay yavrum çok geçmiş olsun kuzucum 🥹
Ben emzik çok seviyorum kimseyi dinlemedim bu konuda mutluyum. Ne lohusa depresyonuna girdim ne çocuğumu fanusa soktum nede eve kapandım. Çok güzel geçirdim o zamanları. Hata yapmadım mı elbette yaptım kusursuz bir anne miyim mümkün değil elbette değilimdir ama zehir etmedim kesinlikle. Onun canına zarar gelmeyecek şekilde içimden nasıl gelirse öyle yaptım. Yaşasın emzikli bebeler 🥳
Bu sefer hazırlıklıyım akıllandım 🤣🤣 doğduğu saniye mi veriyoruz emziği yoksa gözünü açar açmaz mi napiyoruz şimdi 🤣🤣 sallama konusu da ne zaman basliyoruz sallamaya 🤣🤣 bı kez de ben tadını çıkarayım bı kez de ben yanlış yapayım 🤣🤣

Evet o genetik. Benim kızımdan kalma çatlaklarım var hafif, kızımdan hatıra ❤️ umrumda bile değil amaan. Benim mesela saçlarım halama çekti sanırım 70 yaşında bir beyazı bile yok, bende de şu an bir beyaz bile yok. Saçlarımın orjinal rengi küllü sarı, hiç boyatmıyorum, dip sorunum yok 😄
Ay ne güzelmiş saç rengin ya çok tatlı 🥰🥰 valla 35 oldum bende de beyaz yok ama annemin babamın saçlarını biyadigini hatirliyorum 30 yaşlarındayken. Benim de anne tarafında beyaz saç yok 97 yaşında vefat etti ananem beyazı yoktu 😅

Bir teoriye göre ilki hareketliyse, ikincisi daha sakin olup dengeliyor. Etrafım hep böyle diyor du bakalım.
Ayyyyy ağzından bal damlıyor bal 😍😍😍😍 hadi inşallah 😍😍😍 ben gerçekten psikolopatim ama düşününce biraz sakin olsaydin biraz yerinde dursaydin diyorum oğluma sonra bir arkadaşımin çocuğunu gördüm mesela emekli gibi oturdu akşama kadar, benimki zıp zıp ziplarken 😅😅ona bakınca da ruhum daralmisti ay yok sen kudur demiştim oğluma 🤣🤣🤣 içime sıkıntı basmıştı o çocuğu izlerken

X