2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Eşin çok sanslı😍
Bende yazın kestirdim saçlarımı. Saç rengim de şu renk diyebileceğim bir renk degil. Kaşım hiç alınmadı çünkü ince azıcık kalin olsaydı keske. Bıyık senede iki kere alıyorum eşimin yüzünü aldıktan sonra kalan bantla 😅😅 o garibim de özenir hep. Valla bende şanslıyım kuzum hasta olduğumda gördüm. Saçlarımi bile kurutup taradı. Saatlerce masaj yaptı kafama baş ağrım geçsin diye ♥️♥️

Günaydın kızlar fetal dna nın tıptaki adı tam olarak nedir ?
Doktoruma yapıyor musunuz dedim evet dedi ama iki tane farklı test ismi verdi önerdiğim şu dedi fiyatını öğrendik sekreterden 12000 dedi
Tam olarak adı nedir o parayı vereceksem fetal dna olsun istiyorum
NIPT Testi diye geçiyor. Kalıtsal bi durum yoksa ya da yaş faktörü ayrıntılısına gerek yok genel olanı yaptırabilirsin

Tsh saha önemli bi parametre canım diğerleri dengelenir korkacak bişey yok yeni gördüm kusura bakma dünden beri bakamadım
Selam canlar tsh için aylık dahiliyeye gidiyorum. Ast ve alt yüksekliği var karaciğer anzimleriymiş. 3 ile 35 olması gerekirken biri 87 biri 50 çıkmış. Doktor 15 gün sonra gel dedi ama bu konuda bir bilgisi olan var mı acaba çok önemli bişey midir EdaUl EdaUl

Bende öyle 70 kiloyla hamile kaldım 66 ya düşüp 68 e çıktım normal dediler. Bende bikaç gün önce sormuştum 😅 Bi de ideal kiloyla kalmadığımızdan oluyor sanırım dediğin gibi fazlalıklar vardı
Kızlar birde şunu sormak istiyorum tekrar ben 76 kiloyla hamile kaldım ilk aylar 71’e kadar düştüm şu an 75 kiloyum. Boyuma göre ideal kilom 65, ideal kilomun üstünde hamile kaldığım için mi böyle oldu, kilo alımını 71 üzerinden mi saymalıyım yoksa ilk ayımdan 76 mı düşünmeliyim. Benden 1 hafta küçük arkadaşım 10 kilo almış. Kan değerlerim çok iyiydi vitaminlerimi, demir, folik acid, omega 3 bazen magnezyum alıyorum ama 76 kilo’dan hesaplanıyorsa kilo alımı, hiç almamış olmak beni biraz üzüyor. Şu an 18+4’üm benim gibi olan var mı?

Kızlar bebiş toplanıyor demiştim sol tarafta bakın nasıl belli oluyor 😍😍 Allah'ım çok güzel bişey bu his çok özlenir 🤤 kombinim için kusura bakmayin bunu sizinle paylaşmam lazımdı 😂
Yaa maşallah nasıl da belli gerçekten 🧿 Hep görüyoruz videolarda ama yaşamak nasıl bir duygu bekliyorum bende heyecanla 😍

NIPT Testi diye geçiyor. Kalıtsal bi durum yoksa ya da yaş faktörü ayrıntılısına gerek yok genel olanı yaptırabilirsin
Teşekkür ederim 🙏🏼
Doktor iki tane var birinin adını söyledi bunu öneriyorum adı da Neys gibi bişeydi diğeri nıpt di
Kafam karıştı bu defa gittiğimde kesinleştirdim yaparız

Bende yazın kestirdim saçlarımı. Saç rengim de şu renk diyebileceğim bir renk degil. Kaşım hiç alınmadı çünkü ince azıcık kalin olsaydı keske. Bıyık senede iki kere alıyorum eşimin yüzünü aldıktan sonra kalan bantla 😅😅 o garibim de özenir hep. Valla bende şanslıyım kuzum hasta olduğumda gördüm. Saçlarımi bile kurutup taradı. Saatlerce masaj yaptı kafama baş ağrım geçsin diye ♥️♥️
Ne güzel yaa😍 Eş seçimi kesinlikle şans. Sen şanslı olan kısımdasın. Evlenene kadar şirin görünüp, evlendikten sonra içindeki canavarı salan o kadar çok örnek var ki!

Benimkinin bir sorunu da ortanın üstünde alerjiydi, bu hamilelikte probiyotiğe çok taktım, ilk oğlumda kilolarca süt içmiştim kaynat kaynat iç soğuk sıcak farketmeksizin gece gündüz süt içiyordum haftada en az 5 lt sütcuden alıyordum.. oğlum süt alerjik oldu belki alakası yoktu bana 4 aydan 1 yaşa kadar inek sütü ile ilgili herşey yasaktı diyet yaptım ama bunda kefir yoğurt kararı aldım özellikle kefir içmeye çalışıyorum doğal büyüyen maya aldım canlisindan, ne kadar probiyotik o kadar iyi diyorum.. bir de doğduğunda probiyotik veren var mıydı ilk çocuğuna... Oğlum da yani 2 yaşa kadar çok aglak gecirdi bir etkisi de süt ve çoklu besin alerjisinden karnı agriyormus sürekli
Ben kullandim canim 5 günlük falandı başladığımda ama benim oglumda aşırı gazlı ve süt alerjili bi bebekti cokta etkili oldu diyemeyecegim o yüzden 😕 ama alerjisi ciddi boyutta degildi şükür ki 2 ay falan diyet yaptım 6. Ayda ek gıdayla gaz sorunu haric düzeldi

Ay ne güzelmiş saç rengin ya çok tatlı 🥰🥰 valla 35 oldum bende de beyaz yok ama annemin babamın saçlarını biyadigini hatirliyorum 30 yaşlarındayken. Benim de anne tarafında beyaz saç yok 97 yaşında vefat etti ananem beyazı yoktu 😅
Ay kızlar ne şanslısınız 18 yaşında ilk beyazım vardı 33 yaşındayım saçlar bembeyaz benimde baba tarafında yok ama ben anne tarafına çekmişim 😂😁

X