2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Kızlar bu arada hastalığım bebişe bulaştı. Malesef aşırı burnu tıkanıyor. Yani alt almadan açıyorum emzryorum anında hırkıyor aşırı tıkanık.. serum fiz ve streimar deniz suyu kullanıyorum:KK43: ve çok halsiz… başka mnerisi olan var mı 2.5 aylık, yarın da 2 ay aşıları var yaparlar mı bilyorum bi gidip görüşcem

Mastitte memenin rengi kırmızı olabilir doştan. Yani tam olarak ne tatafta düğümler varsa orası kızarabilir. Aşırı şişkinlik ve ağrı olabilir. Elinle dokunduğunda düğümler gelir ve bebek emse de sağsan da çözülmezler. Onları sen tek tek çözüceksin. Hast tipi sağma cihazı kiralama ve bebeği ters emzirme ile buzluğa konularak dondurulmuş lahana yaptaklarıyla memeyi sarmak ve bekletmek. Bu üçü bence kesin çözüm:) çok geçmiş olsun inş mastit değildir. Evet o süt incisi, o da canınızı çok acıtır. Mutlaka nemlendirin, gimüş kapk da taka ilirsiniz ve bence lahana kompresi yapın buzlu. Geçecektir
Sağol canım süt incisi ilk defa duydum çok ağrıyor dayanılmaz

Kızlar bu arada hastalığım bebişe bulaştı. Malesef aşırı burnu tıkanıyor. Yani alt almadan açıyorum emzryorum anında hırkıyor aşırı tıkanık.. serum fiz ve streimar deniz suyu kullanıyorum:KK43: ve çok halsiz… başka mnerisi olan var mı 2.5 aylık, yarın da 2 ay aşıları var yaparlar mı bilyorum bi gidip görüşcem
Yaaa çok geçmiş olsun ikinize de 🙏🏻

Siz çocuk doktorunuza gidin bence, bebeklerde hastalık işi çok zor, geçmiş olsun. Rabbim şifa versin inşallah.

Arkadaşlar, okullar başlıyor. Benim 2 kızım ve eşim okullu. Geçen yıl o kadar çok hasta oldu ki 2 numaram, çok endişeleniyorum bu yıl tekrar olup bebeğe de bulaştırır diye , eşime çocuğu bu yıl vermeyelim anaokuluna ben ilgilenirim dedim endişeden dolayı, kabul ettiremedim😔😔😔

kızlar burun tıkanıklığı yaşıyoruz sanırım ya, hışıl hışıl ses geliyo nefesinden odalara buhar üfleyen aletler konuluyodu sıcak bıhar mı soğuk buhar mı ? bu aletlerin modeli nedir bilen tavsiye edecek olan var mı ? almak istiyorum bi tane

çok geçmiş olsun 🤲

kızlar burun tıkanıklığı yaşıyoruz sanırım ya, hışıl hışıl ses geliyo nefesinden odalara buhar üfleyen aletler konuluyodu sıcak bıhar mı soğuk buhar mı ? bu aletlerin modeli nedir bilen tavsiye edecek olan var mı ? almak istiyorum bi tane
Canım ben bebeğim 4 günlük olduğundan beri düzenli temizlik yapıyorum burnuna, hemşire yaptı ilk sarılık için kan verecektik ama o serum fizyolojigi şırınga ile verdi çok ağladı bebeğim. Ben evde birer damla serum fizyolojik damlatıp aspire ediyorum hem ağlamıyor hemde burnu çok tikanmiyor. Gece bile yaptığım oluyor rahat uyuyor o zaman. İlk zamanlar çok dolmuş oluyordu burnu şimdi az oluyor.

Kızlar otomatik sallanan beşik alan var mı icinizde. İs yaparken kolaylık olmasi açısından düşünüyorum. 3000 bandını asmayacak bisey öneriniz var mı. Elele marka onerir misiniz? Birde e bebekde bagi var? Hangisi iyidir

Son düzenleme:
Sen serum fizyolojik ile temizlemiyo musun hergun

Canım ben bebeğim 4 günlük olduğundan beri düzenli temizlik yapıyorum burnuna, hemşire yaptı ilk sarılık için kan verecektik ama o serum fizyolojigi şırınga ile verdi çok ağladı bebeğim. Ben evde birer damla serum fizyolojik damlatıp aspire ediyorum hem ağlamıyor hemde burnu çok tikanmiyor. Gece bile yaptığım oluyor rahat uyuyor o zaman. İlk zamanlar çok dolmuş oluyordu burnu şimdi az oluyor.
Yikama yapabilirsen aspiratörden cok daha rahat olur. Kucuk serun fizyolojiklerden aldim yarisini saga yarisini sola sıkıyorum yan yatirip. Sonra yuz ustu cevirip pit pitliyorum bitti gitti ortalama 5dk sürmüyor

Yikama yapabilirsen aspiratörden cok daha rahat olur. Kucuk serun fizyolojiklerden aldim yarisini saga yarisini sola sıkıyorum yan yatirip. Sonra yuz ustu cevirip pit pitliyorum bitti gitti ortalama 5dk sürmüyor
Çıldırıyor benimki o yönteme valla kuzum ya. Zaten gün bir başladı ağlamaya saatlerce ağladı hiç bu kadar ağlamamisti nerdeyse hastaneye götürecektim. Resmen değişti

Kızlar oğlum 2 Eylül'de 2 aylık oldu dünden beri kucak istiyor sadece. Omzuma yaslanıp sağa sola bakıyor boş boş. Aşırı yoruldum atak haftasinda diye mi ki? Ve öğlen uykuları şekerlemeye dönüştü o kadar kısa ki. Dün akşam babasında da durmadı belgesel maymunlari gibi olduk yapışık durumda bana

Sen serum fizyolojik ile temizlemiyo musun hergun
hayır hiç temizlemedim duştayken ılık suyla yıkıyodum kendi çıkıyodu, doktor hemşire de demedi bana ya, tıkanırsa birer damla damlatırsın diye damla verdiler . çok mu geç kaldım hastaneye mi götürmem gerek şimdi 🥲

Kızlar oğlum 2 Eylül'de 2 aylık oldu dünden beri kucak istiyor sadece. Omzuma yaslanıp sağa sola bakıyor boş boş. Aşırı yoruldum atak haftasinda diye mi ki? Ve öğlen uykuları şekerlemeye dönüştü o kadar kısa ki. Dün akşam babasında da durmadı belgesel maymunlari gibi olduk yapışık durumda bana
benim de böyle 45 günlük , bi şeyler öğrendikçe stresleri artıyormuş ve güvende hissetmek için kucaktan inmek istemiyolarmış canım haftaya değişir kesin durumu

X