2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Selam arkadaslae nasılsıniz . Benim bir fikre ihtiyacim var. Nuna anakucagi var bende ama odadan odaya tasimak icin agir. Mutfakta os yaparken yanimda olsun istiyorum ne kullaniyorsunuz siz

Ay ben 20 hafta kustum tam rahatladim sağ böbreğim büyümüş 😅 son 3 ay keyifliydi. Yine de geziyordum tozuyordum hamileyken 😅 hatta işten ayrılınca boşluğa düşmeyeyim diye speaking derslerine gidiyordum. Kursta gençler bir de kendini genç hisseden hamile ben vardı. 😅😅 Güzeldi ya valla. Hala şeyi düşünürüm testte pozitif gördüğümde evde tektim tam olarak kafasını yasayamadim sağa sola yürüyüp evin içinde gülerek ağladım 😅
Valla ben de ozleyenlerdenim yaa 🥹

Harika Çok şükür canım dahada iyi olur inşallah 😍
İnşallah gün geçtikçe açılmaya başladı artık bu ne diyede sormaya başladı çok şükür tvde izlediği kelimeleride tekrar ediyor kendi kendine ay Allaha şükürler olsun niye konuşmaz diye düşünür dururdum köydeki çocuklarla başladı bu konuşma alıştırması evde gene konuşmaz korkusuyla hemen etkinlik saatleri yaptık konuşuyor çok şükür

Karnımin videosunu çekmişim hep bir de. Benim kuduruk çok hareketliydi. Şimdi bir tuhaf geliyor izleyince 😅
Ay Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah tekrar ama ben elendim 2. Çocuktan sonra korku başladı ama bugün gebelikle alakası yok beni doktor korkuttu Hamile kalma sakın hatta tiplerini bağlat dedi ay o kadar kötü bir dönem yaşadım ki bana yeter 2 çocuk 😁

Çok geçmiş olsun, bize doktor tylol diye bir şurup verdi, onu içirdik. Bugün geçti ateş ama koldan yapılan da tekrar çıkar mı bilmiyorum, Rabbim sağlık versin tüm çocuklara. Çok zor ufacık bebeklerde ateş.
bu kadar zor mu bu aşılae ya gözüm korktu 🥲bizim doktor 2. ay aşısından 1 hafta sonra gelin özel aşılarına başlıcaz dedi. ağır gelmez mi o zaman 1 hafta arayla ya?

Eee dediğini yapmışsın canım Osman hocanın da. Bende takip ediyorum o doktoru. Götürmüşsün ve normal demiş refleksleri için zaten. Hani doktor bir sıkıntı var dese neyse. Ama şunu ekleyeyim en kolay göz kontağı besleme sırasında oluyor emziren anneler için daha da kolaydır ben biberonla besliyorum. O zaman sende başka bir şeylerle ilgilenmeyip gozlerine bak bebişin. Hem yakın da oluyor bulanık mulanik şeklin kalsın aklında. Bir de sırt üstü uzaninca yine gözlerine bakıp konuşabilirsin bunlari ben dogdugundan beri bebeğim çok sık yaptım hala da yapıyorum. Bir şeyler anlatıyorum şarkı söylüyorum vs vs
göz kontağı var dinliyor bi süre bakıyor ama agucuk falan yapayım karşılığında güleyim olayı yok :KK43:(

bu kadar zor mu bu aşılae ya gözüm korktu 🥲bizim doktor 2. ay aşısından 1 hafta sonra gelin özel aşılarına başlıcaz dedi. ağır gelmez mi o zaman 1 hafta arayla ya?
Çocuktan çocuğa değişiyor, benim diğer 2 çocuğumda ateş vs olmamıştı, bu bebeğimde oldu. İnşallah sizlerde de olmaz. Rota aşısını kaçınca haftada alacaksınız, bende almayı düşünüyorum

Kızlar bu mastit denilen olay nasıl anlarım
Sağ göğsüm de emzirirken acayip ağrı var birde içi sanki yuvarlak yuvarlak şişiyor emzirdikten sonra yuvarlak geçse de ağrı geçmiyor sol göğsümde birşey yok

Canım bugün baktım göğüs ucumda beyaz ufak birşey var tam orta kısmında
Sıkınca ordan sütte çıkıyor ama acısı geçmiyor acaba enfeksiyon mu olmuş
Mastitte memenin rengi kırmızı olabilir doştan. Yani tam olarak ne tatafta düğümler varsa orası kızarabilir. Aşırı şişkinlik ve ağrı olabilir. Elinle dokunduğunda düğümler gelir ve bebek emse de sağsan da çözülmezler. Onları sen tek tek çözüceksin. Hast tipi sağma cihazı kiralama ve bebeği ters emzirme ile buzluğa konularak dondurulmuş lahana yaptaklarıyla memeyi sarmak ve bekletmek. Bu üçü bence kesin çözüm:) çok geçmiş olsun inş mastit değildir. Evet o süt incisi, o da canınızı çok acıtır. Mutlaka nemlendirin, gimüş kapk da taka ilirsiniz ve bence lahana kompresi yapın buzlu. Geçecektir

Kızlar sanırım ben adet oldum ya adet olan var mı aranızda 😳 doktor süt verdigim için geçilebilir demişti ama pazartesi 2 aylık olacak oğlum 😳
Canım ben cuma jinekoloğa sordum, hemen olabilirmişiz ya da 1 seneye kadar sürebilirmiş süt geldiği için. Sanırım prolaktin hormonuyla ilgili işte.

X