2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Ben poşete güvenemedim hep biberonla ısıttım canım. Ama benim süt donmamis oluyor genellikle. Karışmasın da 🙂
Donmuş sütü de önce buzdolabında çözdürüp bebisi beslemeden önce ısıtman lazım.
ben de dondurmadım canım denemek için buzdolabına koydum biberonla vericem inşallah çok teşekkür ederim 🥰🌸

Zaten bence bizim gaz sancısı sandığımız şey de bu. Çünkü gazı çıkıyor mesela en basitinden az önce masaj yaptım pıt pıt gazı çıktı mantıken rahatlamasini beklerim ama kakası var o rahatsız ediyor kendisini.
Valla hem agizdan hem alttan bol bol cikariyor gazi bebisim, kakayi da yapiyor ama aksam uzeri saatleri her turlu sıkıntılı geciyor. Artik dusunmeyi biraktim ben. 3 ayin 1 i gecti. Kaldi 2 ay. Sonrasi kolaylasir insallah🙏 yani kolaylasmaz da en azindan bu dert biter. Sonra diş fasli baslar🤣🤣

Gaz hepimizin sorunu bence ya , bugün doktora mukuslu kakafan dolayı gittim. Gaz damlasının bi fayda sağlamayacağını söyledi anlık rahatlatır dedi. Ayrıca süt alerjimiz çıktı 1 hafta süt diyeti yapacağım süt ürünleri tüketmem yasaklandı. D vitamini damla kullanıyordum o da bağırsakları zorlar kullanma anne sütü yeter herşeye dedi. Gaz gerçekten çok etkiliyor keyifleri
D vitamini konusunda da gorusler cok degisiyor kuzum. Kimi doktorlar da cok önemsiyor. Evet anne sütü yeter bence de ama toplum olarak da hep eksikligini yasadigimiz bir vitamin. Ben yine de veriyorum. Ileride bişey cikarsa vermedim diye pişman olmayayim

Ben e bebekten penye kundak aldim. Sadece bezle yatiriyorum içine. Artik bizimki de kundaksiz kendini çok uyandırır oldu. 20.gunde geldi bu güncelleme bebege. Onceden güzelce uyurdu şimdi yatağa koyduğumda eli ayağı durmuyor kendini uyandiriyor. Bende artık kundak içine koyup yatiriyorum
Kuzum ben de aldim o penye kundaktan daha dogmadan😊 tam teçhizat hazirlandim bu bebise🤣 tam olarak onun icinden cikariyor ellerini. Ama sadece elleri icin de degil 1 2 defa karnini sicak tutsun diye sardigim da oldu. O yuzden pisman degilim aldigima. Amacina yönelik kullanamamis olsak da kullaniyoruz yine de

Ben gaz damlamdan aşırı memnunum ya. Mukuslu kakayı bile onun geçirdiğini düşünüyorum. Probiyotik toparladı bence bi kaç gündür düzenli veriyorum. Uykuda bile patır patır salıyor alttan 🥲
Ben de sab simplex kullaniyorum canim. Gaz cikarmada problemimiz yok alttan ustten her yerden cikariyor. Kaka da yapiyor gunde 3 4 kez ama o aksam saatleri gelince sıkıntılaniyor bebis. Aksam 8e kadar huzur beklemiyorum. Sonra bir sakinlesip uyuyor. Ilk kizim da boyleydi benim. 2. Aydan sonra 8e kadar kucagimda gezdirirdim. 8 de dalar 12ye kadar uyurdu.

Kuzum ben de aldim o penye kundaktan daha dogmadan😊 tam teçhizat hazirlandim bu bebise🤣 tam olarak onun icinden cikariyor ellerini. Ama sadece elleri icin de degil 1 2 defa karnini sicak tutsun diye sardigim da oldu. O yuzden pisman degilim aldigima. Amacina yönelik kullanamamis olsak da kullaniyoruz yine de
O zaman en güzeli kemer kundak. Onu da açarsa bu bebekler bordo bereli dicem artık 😅😅

Çok sıcak ya hava bu ara. Bende yorgun düşüyorum sanırım çok çıkamıyoruz. Hava hem sıcak hemde fon makinesi tutulmuş gibi rüzgarlı 😔 kundak bir kere yaptım ben bacaklarini kaldirdi bebeğim o kadar komikti ki videosunu fotoğrafını çektim tekrar açtım 😅 kollarını da oynatıyor ama geri uyuyor.

Ben de sab simplex kullaniyorum canim. Gaz cikarmada problemimiz yok alttan ustten her yerden cikariyor. Kaka da yapiyor gunde 3 4 kez ama o aksam saatleri gelince sıkıntılaniyor bebis. Aksam 8e kadar huzur beklemiyorum. Sonra bir sakinlesip uyuyor. Ilk kizim da boyleydi benim. 2. Aydan sonra 8e kadar kucagimda gezdirirdim. 8 de dalar 12ye kadar uyurdu.
Kaka işte kuzum. Benim oğlan da öyle huzursuzluğu gazdan değil. Bu sabah gözümü pıt pitlariyla açtım 😅😅 babası masajla çıkardı hepsini ama iş kaka yapmaya gelince zorlanıyor ve bizimki de akşam saatlerinde zorlanıyor sabah gayet yaptı kakasını

Bizimki de ellerini yukarıdan çıkarıyor çok uğraşırsa. Artık kundaksiz uyutamiyorum kundak yapmazsam kendini uyandırıp hemen agliyor 😬

S simurgggg kizlar ben muslin ortuyu kollarini saracak sekilde doluyorum açamıyor ama sevibebenin kundak kemerini siparis verdim kolay olur diye o gelsin onu denicem onu hic acamaz
Ben de muslin ile sarıyorum ama tabi çok sıkmadigim için bir yerden sonra acıyor bu sefer yüzüne çekiyor örtüyü. O yüzden kundak kemer daha mantıklı

X