2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Kızlar gittim haftaya pazartesiye kadar bekleyecekler gelmezse pazartesi suni alıcam
Nst Herşey normal idrar da aldılar bilmiyom nasıl olucak Allahım yüzüme baksın
Kaç olacak peki haftaya pazartesi şimdi 41 falan mı ? Endişe etme rabbim kolaylık versin inşallah sağ Salim al kucağına bebeğini

Cnm ayni senin gibi oldum. Nebis memeyi tutamiyor. Sagiyorum. Ama ne kasikla ne biberonla iciremiyorum dokuluyor almiyor. Sen nasil iciriyorsun cnm hangi marka biberon veya kasikla acaba. Silikon ucla da emmedi cok uzgunum
Canım bebişin ağzı küçük olabilir benimki öyle mamajoo nün yenidogani ile tuttu benimki biberonu. Eşim ilk günler şırınga ile veriyordu 30 ml içerken kolay da sürdürülebilir değil şırınga. Sen sağım yapmayı unutma ama madem bebek emmiyor

Cnm ben dun 5 ml bile veremedim siringayla cunku akitiyor agzinin kenarindan emerken de denedim yandan vermeyi ayni 50 cc sut heba oldu hepsi de kolostrum sapsari suttu. Agzina kocaman geliyor hersey. Bende avent 1 no biberon var yenidgoan mamajoo daha mi küçük ucu onunla deneyim cok moralim bozuk sabahtan beri acidan agliyorum

Şırınga ile şöyle eldiven giy canım parmaginin ilk bogumuna kadar girsin ağzına parmağın yani üst damak boşluğuna yerlesmis olsun hissedersin zaten o şekilde verebilirsin.
Silikon ucu kaç mm aldın bizim ilk aldigimiz da
ağzına büyük geldi en küçüğünü alabilirsin.
Kaşık hiç kullanmadım beslenme için gaz damlası ve d vitamini verirken kullanıyorum sadece.
Biberondan biz memnun kaldık farklı biberon ucunu da kabul etmiyor oğlum

Kızlar birde bana karanfil yağı önerdiler tampona damlatıp bir saat vajinaya yerleştiricem günde üç defa yapıcam yararı oluyormuş doğum için bakalım faydası olucak mı ebe tavsiye etti

Cnm mamajoo hangisi 2 tane var gorsel atabilirmsn . M aldim silikonu da cnm

Kızlr selam, 21 günlük bebem malesef dik tuttuktan sonra biraz gazını çıkarsa da sanırım bağırsak gazından dolayı hem kaksını rahat yapamıuor hem de tam gaz çıkaramıuor. Gece hiç uyumadı hep kovrandı, kolik mi yoksa gaz mı anlayamadım da ama hep emzirdim, emerken de çok mutsızdu, ayaklarını çekiyordu. Bağırsak gazını nasıl çıkarırız

Çok geçmiş olsun cnm ya bugün gitinmi doktor mu söyledi
Doktorla telefonda görüştük canım yarina tekrar çağırdı uzamış sarılık dedi. Düşüyordu değeri son kanda tekrar yükselmiş valla elimden geldiginde besliyorum bebeği çişini kakasını da yapıyor geçmesini beklerdim. 4 günlükten beri sarılık bugün 20 günlük oldu oğlum

Gaz masajı ve hareketleri var canım benim bebeğim 20 günlük çok dikkatli bir şekilde ayaklarıyla poposunu hareket ettirip ayaklarını kendine doğru çektirip bırakınca bağırsaktaki gaz çıkıyor.

Memede çok oyalandiysa gaz bağırsağa inmesin diye ara ara gazını cikarabilirsin bir de. Ben beslenmeden sonra çıkarıyorum ama yine de bağırsaga inenler oluyor. Kıpkırmızı uyanıyor zaten o durumda ikina ikina hemen o hareketlerle çıkarıyorum kakasını da yapmış oluyor gazla birlikte. Bir de doktorumuz gaz için damla verdi onu kullaniyoruz.

Kızlar birde bana karanfil yağı önerdiler tampona damlatıp bir saat vajinaya yerleştiricem günde üç defa yapıcam yararı oluyormuş doğum için bakalım faydası olucak mı ebe tavsiye etti
Ebe dediyse doğruluk payı vardır da yakmaz mı acaba karanfil yağı diş ağrısında falan kullanıyorlar koyduğun yeri uyusturuyor sanki

Canım bi de sana şey soracaktım bebek doğum kanalına tam girmemişse suni sancı verilmiyor diye duydum senin girmiş demi. En son benim tam girmemişti daha hafif yan duruyordu

Canım bi de sana şey soracaktım bebek doğum kanalına tam girmemişse suni sancı verilmiyor diye duydum senin girmiş demi. En son benim tam girmemişti daha hafif yan duruyordu
Ultraschall perşembe günü olucak cuma günü alttan kontrol yaptığında ebe bebeğin kafası eline değiyordu ama daha tam değil demişti bilmiyom ki tam inmiş mi perşembeye kadar inşallah doğururum

Ben de yapıyorum ama çıkmıyor öyle işte çok az az kakasını yapıyor hep( ya bende hiperlaktasyon bar.. uzun süre bazen memede oyalanıyor nefes vs alıyor.. belki o da gaz yapıyodur diye dğşünüyorum. Gece hiiiiç uyumadı hep ağladı yatarken bile ayaklqrıjı çekiyor kendine. Ben de gaz damlası başlıcam mecbuten canım çok sağol mastitten sonra hiperlaktasuon oldum mahvetti beni. Sağmak arttırıyor diye sağmıyorum da.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…