2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Kızlar hastane çantasını hazırladım sayılır bebisin 3 tane 5li takım 3 tane zihin 20 bez ıslak mendil pamuk alt açma ağız mendili pişik onlayici kremi emzik biberon iki adet kundak muslin penye bebis için başka bisey daha lazım mı eksik mı acaba

Olabilir kişiden kişiye değişiyor
Ben de pazartesi doğum yapcam günde 1 tatlı kaşığı tahine zorluyorum kilo alsın diye. Sabah 5 gibi yedim hıçkırık tuttu bebeğimi 🥲 uyandım 9-10da baktım tekrar hıçkırıyor. Sağlıklı demekmiş bu da inşallah kilo da alıyordur
Aaa cok ilginc ya bende yiyim hemen ya bebise etki edecekse 2 3 sivilceye razıyım. P.tesi mi dogum oy oy az kaldi. Benimde doktorum son tarih verdi o zmna kdr kendi gelmezse 19unda alirim dedi en gec 🤗

Ay yok kuzum ya aynı sanki 8 aylık hamileyim yani 😅 38+5 oldu bugün yarın doktor randevum var. Ne ağrı ne sancı ne sızı hiçbir şey yok. Oğlan da mutlu gibi yerinde. Sürekli hareket ediyor hickiriyor falan 😅😅
Ayy ben de ayniyim. Karnim da son ayda hic buyumedi sanki. 8 aylik gibiyim boyut olarak da.. ama planli oldugu icin benim icin yolun sonu gorunuyor sadece. Tek farkimiz o🤣🤣

Ayy ben de ayniyim. Karnim da son ayda hic buyumedi sanki. 8 aylik gibiyim boyut olarak da.. ama planli oldugu icin benim icin yolun sonu gorunuyor sadece. Tek farkimiz o🤣🤣
Ya evet işte. Belirsizlik zormuş kuzum. Uykum kaçınca panik oluyorum mesela ya doğum olursa uykusuz nasıl doguracam diye. Yemeği biraz fazla kaçırınca da aynı panik 😅😅

İki kez acilden giriş yaptk oda sarilk için cagrk

5 dk emip birakiyo sonra tekrat tuturyom bir 10 dk dahs emiyo cnm bizim kilo alimiz iyi çok şükür ama iste uyandırmk zor yok vllha bna bir yerden gün vermediler
Canım sen imza atıp çıktın ya sana bebek ve kendin için taburcu kağıdı vermedi mi? En son sayfasında neler yapman gerektiği yazıyor sana anlatmadılar mı? Ben bugün 2.kez gittim birde sana göz için rop muayenesi günü vermedi mi? İşitme testi vs onların gününü de hastahane veriyor yani devlette doğum yapınca onlar direk randevu veriyor

Ya evet işte. Belirsizlik zormuş kuzum. Uykum kaçınca panik oluyorum mesela ya doğum olursa uykusuz nasıl doguracam diye. Yemeği biraz fazla kaçırınca da aynı panik 😅😅
Varya en çok sizin haberinizi bekliyorum birlikte başladık hayırlı vakitte gelsinler inşallah bana öyle geliyor ki sizi Bebişler 40a kadar bekletecek 😅

Araştrym cnm da nasl yapm internet te çok fazla yanlış bilgi vsr birilerine soram
Yok canım doğum yaptığın hastahaneyi ara bana devlette olsa sekreterleri var şuan arasan ulaşırsın beni çocuğum için çağırmadılar de yenidoğan polikiliğinine ne zaman gitmeliyim diye sor internette birşey bulamazsın bununla ilgili canım yada yeni doğanla hiç uğraşma bir çocuk sağlığından randevu al mhrsden beni kontrole çağırmadılar size göstermek istedim kontrol için geldim dersin temmuzda prametüre işim bitsin bir doktor bulduk eşimle iki çocuğumuda o doktora götürücem kontrol ve testler için

Kizlar hepinizden Allah razı olsun gece 12.30sancilarim başladı evde hafif 2 de suyum geldi sancı arttı 3 gibi hastanedeydim 6.15 de oğlum doğdu rabbim hepinize benim gibi doğum nasip etsin dualarınız için çok sağolun evet çok zordu 3 saat kendi sancım ama suni verilmiş gibi dediler çünkü 1 dakika ara yoktu nefes almak için ama kısa sürdü . Oğlum 3.550 doğdu sağlıklı çok şükür ama henüz tam sütüm gelmedi uğraşıyorum doktor 3. Gün gelir dedi doğum yapmış annelerin önerisi varsa çok memnun olurum sizler nasılsınız doğuran varmı ben cennet kokusundan telefon nedir unuttum giremiyorum 🐣
Canım bunu kim denediyse çevremde sütü hemen geldi ya da cogaldi. Istersen sen de dene. 7-8 kuru incir. 1 çay bardağı susam ve 1 şu bardağı siyah üzüm. Bunları kaynat yumuşayıncaya kadar. Çay gibi iç bikac bardak. Ben de şimdiden malzemelerimi aldım doğumdan sonra yapicam. İnşallah bizdede ise yarar.

Varya en çok sizin haberinizi bekliyorum birlikte başladık hayırlı vakitte gelsinler inşallah bana öyle geliyor ki sizi Bebişler 40a kadar bekletecek 😅
Insallah kuzum ya.. sen tamamladin ne guzel sureci.biz de saglikla alalim kucagimza insallah sacibelinde sacibelinde icin benim de icime oyle doguyor. Onun oglusunun durasi var icerde🤣 benimki de oyle ama benimkinin şansı yok sadece. Maximum cumartesiye kadar durabilir😃😃

Benim de şöyle bir acmazim var kuzum. Simdi plansiz olsa birden gelse nasil olsa diye düşünüyorum. Kan sulandirici igneden dolayi belden uyusturma yapilamayabilir oyle bir durumda. En az 12 saat olmasi gerekiyormus arada. Yemek yemis olsam genel anestezi bu defa sıkıntı oluyor. Ikisinden de ürperip en iyisi cumartesiye kadar beklemek diyorum☺️☺️

X