2024 Şubat Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Benim 4. Gün daha koyuydu şimdi saga silik , iiğnenin etkisi bence, belim de çok ağrıyor ama , 6. Gün bugun olsa belli ederdi kendini bence, olmadı kesin , perşembe test vericez bakalım
Bence yarin ve sonraki gunde devam et..yeni belli olmaya baslar.. henuz erken

Kuzum bir de şöyle bir şeyi belirtmek isterim sana embriyoların genetik testli mi eşinde ya da senin aile soyağacında genetik bir rahatsızlığı olan var mı? Embriyoların tutunması aslında sadece kaliteye bağlı değil kromozomal bozukluk olunca da tutmuyor benim ilk tüp bebek denememde tüm embriyoları teste göndermiştik trizomi gelmişti hepsi biz yaştan dolayı göndermiştik teste ama senin yaşın gençtir diye düşünüyorum. Doktorun bu konuyla ilgili bir şey söyledi mi gerçi bunları konuşmak için biraz erken ama test gününde yine konuşalım canım haberdar et bizi
İlk tüp bebek olduğu için genetik bakılmadı, bildiğim kadarıyla soyağacımızda genetik bozukluğu olan yok. Evet tutmamaması genetik olabilir yani başka açıklaması yok çünkü bence. İlk denene tutmadı sonra dedi tekrar deneyelim ilklerde olabiliyor, 2. Deneme yapıldı olmayınca histeroskopi ile bakıldı. Histeroskopide çentik atıldı birde birkaç yemi oluşmaya başlayan polip vardı onları aldım ama gebeliğe etken değil polipler dedi. 3. Transferide yaptık öyle olunca. Eğer bu da olmazsa genetik bakarız dedi. Aslında doktor değiştirmekle alakası yok yani heryerde aynı tedavi uygulanıyor farklı bir tedavi uygulamıyor bununda farkındayım ama canımı sıkıyır bu durum tabi. Ben 35 yaşındayım, sizin kaç yaşınız

İlk tüp bebek olduğu için genetik bakılmadı, bildiğim kadarıyla soyağacımızda genetik bozukluğu olan yok. Evet tutmamaması genetik olabilir yani başka açıklaması yok çünkü bence. İlk denene tutmadı sonra dedi tekrar deneyelim ilklerde olabiliyor, 2. Deneme yapıldı olmayınca histeroskopi ile bakıldı. Histeroskopide çentik atıldı birde birkaç yemi oluşmaya başlayan polip vardı onları aldım ama gebeliğe etken değil polipler dedi. 3. Transferide yaptık öyle olunca. Eğer bu da olmazsa genetik bakarız dedi. Aslında doktor değiştirmekle alakası yok yani heryerde aynı tedavi uygulanıyor farklı bir tedavi uygulamıyor bununda farkındayım ama canımı sıkıyır bu durum tabi. Ben 35 yaşındayım, sizin kaç yaşınız
Anladım canım. Doktoe değiştirmekten ziyade embriyolog ve labaratuvar önemli aslında doktorunu seviyorsan elbette değiştirmemelisin ama labaratuvara da güvenmek ve inanmak çok önemli aslında en önemli iş embriyologa düşüyor. Ben 41 yaşındayım riskli gruptayım bu kez pgt yaptırmadım ondan bende biraz tedirginim aslında hayırlısı bakalım nolacak bekleyelim test günümüzü en güzeli

Öyle valla ben bu kadar heyecanlı biri deildim daha önce aşılama çatlatma denemelerim olmuştu ama hiç test yapmadım hep adetimi bekliyordum bu defa biraz gazla ve içimde durmayan bir kipirtiyla dayanamayıp yaptım inşallah rabbim isteyen herkese bu heyecanı yaşatsın 🥰🙏♥️
Amin inşallah biz hiç aşılama yapmadık 1.5 sene olmadı dedik tüp yapalım doktor da erkek ameliyat olsa düzelme ihtimali var dedi normal yolla olma ihtimali de var dedi ama sabırsız biz 😂😂😂 tüpe karar verdik

I ilm12 M melmel777
Benimde ilk denemem 32 yaşındayım.
Gittiğim doktor tedaviye başlamadan önce direk genetik test istedi.
Benim doktorumda benden direk genetik test istedi zaten iki ay önce aşılama yapmıştım önceki doktorumda genetik test istemişti herşeyim hazırdı ilk gittiğim gün adetim gecikmisti inşallah biran önce hasta olurum dedim muayene sırasında adet oldum şansa bak doktor çok şanslısın dedi tedaviye hemen o gün başladık 😄☺️

pgt li mi transferin senin
Yok genetik testimizde bişey çıkmadı şükür
Benim doktorumda benden direk genetik test istedi zaten iki ay önce aşılama yapmıştım önceki doktorumda genetik test istemişti herşeyim hazırdı ilk gittiğim gün adetim gecikmisti inşallah biran önce hasta olurum dedim muayene sırasında adet oldum şansa bak doktor çok şanslısın dedi tedaviye hemen o gün başladık 😄☺️
Ne güzel canım😅

Amin inşallah biz hiç aşılama yapmadık 1.5 sene olmadı dedik tüp yapalım doktor da erkek ameliyat olsa düzelme ihtimali var dedi normal yolla olma ihtimali de var dedi ama sabırsız biz 😂😂😂 tüpe karar verdik
Herşey takdiri ilahi ol derse oldurur inşallah peşpeşe herkes müjdeli haberi verir burda. Ne amaliyatindan söz etti bende 5 sene önce iki amaliyat geçirdim ama temiz çıktı ilk gittigim bı hastanede hsg cekilmiştim doktor hatası yüzünden boş yere amaliyat oldum ama neyseki bir sknti çıkmadı sukurler olsun 🙏😊

Lilakahve Lilakahve S semraitmc canlar benim bahsettiğim genetik test bizden kan alınarak yapılan test değil embriyolar oluştuktan sonra biyopsi alınıp yapılan pgt testi. Soyağacında kalıtsal hastalıklara rastlanan ve yaşı 35 üzeri olanların embriyolorına yapılan bir test. Tekrarlayan başarısız tüp bebek tedavilerinde yapılıyor genelde ve tek embriyo testi 295-350 dolar arasında değişiyor. Alllah yaptırmak zorunda bırakmasın kimseyi 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Lilakahve Lilakahve S semraitmc canlar benim bahsettiğim genetik test bizden kan alınarak yapılan test değil embriyolar oluştuktan sonra biyopsi alınıp yapılan pgt testi. Soyağacında kalıtsal hastalıklara rastlanan ve yaşı 35 üzeri olanların embriyolorına yapılan bir test. Tekrarlayan başarısız tüp bebek tedavilerinde yapılıyor genelde ve tek embriyo testi 295-350 dolar arasında değişiyor. Alllah yaptırmak zorunda bırakmasın kimseyi 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Ayyy çok geçmiş olsun yok kanda yapılan genetik teste baktirilmisti bizim onu hiç bilmiyorum zaten Allah kimseyi yapmak zorunda bırakmasın inşallah. Keşke burası da Kore gibi bir yer olsaydı orda ucretsiz burda devlete bile bile para veriyorsun ya ülkemiz cidden bu konuda çok kötü yardımcı olmuyorlar hiç. 😔

Bu deneme tutmazsa bu defa bizde yapturacağuz genetik test bakalım, inşallah tutmuşturda gerek kalmaz hiç, sağlıkla hızlıca olsun inşallah

Anladım canım. Doktoe değiştirmekten ziyade embriyolog ve labaratuvar önemli aslında doktorunu seviyorsan elbette değiştirmemelisin ama labaratuvara da güvenmek ve inanmak çok önemli aslında en önemli iş embriyologa düşüyor. Ben 41 yaşındayım riskli gruptayım bu kez pgt yaptırmadım ondan bende biraz tedirginim aslında hayırlısı bakalım nolacak bekleyelim test günümüzü en güzeli
Nerde oturuyorsun şişli dedinde İstanbul'da msn ben Altunizade de umut bahceci de tedavi gördüm Mehmet Raşit Asaoğlu nerdeyse bilmeyen yok herhalde çok iyi bir doktor inşallah başka denemeye gerek kalmaz biran önce paylaşırsın bizimle yakınız herhalde seninle ondan söyledim ☺️♥️

Nerde oturuyorsun şişli dedinde İstanbul'da msn ben Altunizade de umut bahceci de tedavi gördüm Mehmet Raşit Asaoğlu nerdeyse bilmeyen yok herhalde çok iyi bir doktor inşallah başka denemeye gerek kalmaz biran önce paylaşırsın bizimle yakınız herhalde seninle ondan söyledim ☺️♥️
Ben Bahçeşehir tarafında oturuyorum canım. Evet o doktoru biliyorum yani instagramdan, başarılı bir doktora benziyor enerjisi de güzel gibi görünüyor incelemiştim baya bi çok yoğun demişlerdi sadece mavi kalp veriyor değil mi gebe kalanlara 😀 inşallah bir mavi kalp te sen alacaksın belki iki mavi kalp alırsın 🧿🧿🧿

X