🤎2024 ŞUBAT AYI GEBELİK PLANLAYANLAR🤎

Selam cnm fsh lh değerim kaç acaba? Adet görüyormusun duzenli mi ? Benimde fsh ve lh yuksek hemde bayağı. Ama ben ovulasyonda pik görüyorum yani yumurtlama sadece 3 aydır yapıyorum 3 aydır yumurtlama oluyor yumurtam kalitesiz veya büyümüyor bilemiyorum doktor bişey demedi sanırım fsh yüzünden. 1 senedir gebelik oluşmadı doktor bana tüp bebek dedi ama eşim istemediği için kendim biseyler deniyroum

Merhaba d vitamini için ne kullandınız acaba benim çok düşük 5 cıktı doktor bi ilaç verdi ama haftada 2 kere kullanılıyor yeterli gelir mi bilmiyorum benimki çok düşük olduğundan.

Merhaba d vitamini için ne kullandınız acaba benim çok düşük 5 cıktı doktor bi ilaç verdi ama haftada 2 kere kullanılıyor yeterli gelir mi bilmiyorum benimki çok düşük olduğundan.
D colefor 20.000 ıu canım.yukselır bır ay ıcınde merak etme.anıden fazla yukleme ıyı degılmıs zaten,bobreklere zararlıymıs.ben ıstemeyerek bılmeden ıctım

D colefor 20.000 ıu canım.yukselır bır ay ıcınde merak etme.anıden fazla yukleme ıyı degılmıs zaten,bobreklere zararlıymıs.ben ıstemeyerek bılmeden ıctım
Benimde tam 1 ay oldu cnm kullanmaya başlayalı ve haftada 2 kere denildi bana aynı ilacı kullanıyormuşuz. Daha da olcturmedim gebeliğe engel bi değer olduğunu öğrenince bi ölçüteyim dedim 5 cıktı. Olcturmesem haberim olmayacaktı benimde bundan cnm sen test verdin mi yeniden acaba yükselme olmuş mu

Eklentiler

• 20240120_224147.jpg
    51,9 KB · Görüntüleme: 29
Kuzum ben yanlıslıkla 2 haftada 8 tane ıcmısımolctıçurmedım çünkü korktum bıde cok yuksek cıkarsa dıyeki benımkı 25 ti en son ölçtürdüğümde,80 fln olmustur bence

Kuzum ben yanlıslıkla 2 haftada 8 tane ıcmısımolctıçurmedım çünkü korktum bıde cok yuksek cıkarsa dıyeki benımkı 25 ti en son ölçtürdüğümde,80 fln olmustur bence
Dikkat et cnm ama sıkıntı olmamıştır diye düşünüyorum. Seninkinde cok düşük değilmiş yine de cnm benimki aşırı düşük umarım depolarımız dolar 1 ay daha kullanıp öyle test vericem bende

Benim canım fsh 20 idi 2 ay önce bu ay 16,5 çıktı lh 12 idi 10 çıktı.bu ay ovülasyon nerdeyse sonuna kadar yaptım ama bırak piki silikten öteye geçmedi hafif koyulaşma bile olmadı, çoğu gün hatta gebelik testi gibi tertemiz çıktı.anlamadım bişey bu ay tekrar yapacağım bakalım.adetlerim düzenli hep 26 gün ortalama sürüyor.bana da tüp dediler ama şu an aşırı maliyetli olduğu için yapamıyoruz. Ben de kendimce kendi tedavimi yapmaya çalışıyorum otlar kürler vitamin takviyeler falan en azından tüp bebek için de hazırlık olsun.inşallah oraya varmadan görürüz hepimiz

Amin inşallah cnm evet çok maliyetli ve ilk seferde tutma durumu da düşük oluyor. Benimki seninkinden yüksek cnm ama ovulasyon da görüyorum ben hatta bu ay 2 yumurtlama görmüştüm nasip olmadı çok net bi sekilde . Kısmet değilmiş benimde adet sıkıntılı. Umarım daha da düşer fsh in cnm neler kullanıyorsun bende bi kaç bişey kullanıyorum özelden yazarmisin

Hsg çekildim mi ?

Yumurta görünüyor mu ultrasonda?

Amh ölçüldü mu cnm

Benim hikayem çok uzun ,kist patlaması sebebiyle zehirlenip ölümden dönüp ama sağ yumurtalığımı kaybettim malesef. Sadece sol taraflıyım.sonrasında hsg çektirdim.
Amh ameliyattan sonra 0,12 çıktı 2 sene önce 0,81 2 ay önce de 0,68 çıktı .yaşım 41 oluyor bu arada ( amh yaşımla uyumlu aslında kötş değil bu gidişle menepoz yaşım 48 ler falan görünüyor ama bebek için yeterli değil demekki
Ben şu iki aydır nerdeyse herşeyi kullanıyorum canım

Omepa Q10
Maxijino
Magnezyum
arı sütü propolis polen( bugün bitti biraz ara vereceğim)
Öğütülmüş keten tohumu yemeklerde baharat gibi
Çörek otu bal tarçın kürü (yeni başladım)
Testere dişli aslan pençesi (sabah)
Hayıt otu (akşam) (bu ikisini çok düzenli yapamadım bu ay sektirmeden düzenli yapacağım ama)
Ferritinim çok düşük diye demir+c vit takviye
D vitamini için bazen solgar, bazen damla olan bazen de calsiyum+d vit olan halini kullanıyorum
Her gün iki incir yedim (bir haftadır bitti alamadım, aşınca incir kürü olarak tüketeceğim bu defa )
Gün aşırı kabak çekirdeği ay çekirdeği çiğ badem hurma
Haftada bir iki melatonin
Geçen ay yakı yaptım bir kere
Haftada bir iki avokado
Hergün 1 saat yürüyüş

Aklıma gelenler bunlar şuan fazlası var eksiği yok

Öncelikle çok çok geçmiş olsun 0,1 amh tek yumurtalık tek tüple bile hamile kalan var neden olmasın yaşınızda çok çok geç değil bebek için bence. Elinizden geleni yapın çabalayın pes etmeyin

Benim yaşım 31 olmasına rağmen fah 34 çıkmıştı ben hayıt macunu kullandım insin diye ama daha da beter etti

Şu an fsh 50 lh 19 Estradiol 46 benim yani fsh ve lh yüksek özellikle fsh aşırı onu düşürmeye çalışıyorum

Kullandiklariniz bayağı yogunmus inşallah etkili olur.

Ovulasyon testi yaptınız mı hiç yumurtlama görüyormusunuz? Ben görüyorum ama ultrasonda hiç yumurta sayilmadi 3 aydır yumurtlama testi yapıyorum ve görüyorum

Sadece adetim fsh yüzünden bu ay sıkıntıya girdi kahverengi geldi ve şimdi de 36 gün oldu hala gelmedi malesef umarım bir an evvel olurum.

Bende cig badem kuruyemiş hurma kabak çekirdeği her gün yiyorum

Avakado ve sebze günlük 1 meyve muhakkak muz fikan yemeye özen gösteriyorum

Ari sütü bal polen propolis perga karışımı bende 35 gün oldu kullananı siz hangi marka tercih ettiniz acaba ?

Folik asit olarak bi hemşire tavsiyesi ile inofolic combi hp kullanıyorum 1 aydır

Demir takviyesi her gün benim ferritin bu sayede en son 39 a çıkmıştı şimdi daha da çıkmıştır

D vitaminim çok çok düşüktü 5 cıktı onun içinde 1 aydır ilaç kullanıyorum umarım fayda eder.

Bir gebenin günlüğü sayfasından aldığım balık yağını kullanıyorum 5 gündür.

Ovulasyon testi 3 ay oldu kullanali devam edecegim

2 gündür aslan pençesine başladım

Bugün de civan perçemi içeceğim birazdan ona başlayacağım

Umarım fayda görürüz Allah hepimize nasip etsin inşallah. Benim bir evlâdım var ikinci olmadı 1 senedir ikinciyi istiyorduk doktor tüp bebek dedi ama eşim istemedi o yüzden gitnedjj kendim çabalıyorum bende

Sen de bayağı uğraşıyorsun canım çok şükür ki hem bir çocuğun var hem de yaşın hala genç sayılır çok dert etme bence eminim olacaktır rn güzel zamanda
fsh ve lh ın biraz düşse kendiliğinden gebe kalacaksın bence de .hoş yüksek olduğunda da gebe kalan örnekler var o ayrı.
Testere dişli aslan pençesini çok fazla kişide okudum ben fsh ı düşürüyor diye bence buna ısrarla düzenli devam edersek düşecek diye tahmin ediyorum. Bunu mutlaka düzenli yapalım bence .
Arı sütü polen karışımını epriçayırınkini almıştım iki küçük kavanoz birlikte aldım bitirdim ikisini arada eşime de verdim.şimdilik ona ara verip çörek otu kürünü yapacağım, başladım.
bir de incir kürünü yapacağım senin de prolaktinin yüksek değilse eper sen de yap bence.
Ovülasyon da yapacağım bakalım bu ay nasıl olacak. Birlikte takip edelim önümüzdeki ay adet olduğumda yine vereceğim hormon testi inşallah işe yarar normale döner değerler.
Döner dönmez yine klomen ya da femara bir kere deneyip sonra yine aşılama ya da tüp artık nasıl ilerlerse süreç değerlendireceğiz.

Kızlar ben uzun zamandır hamilelik için bu ayı bekliyordum. Yumurtlama gününü beklerken grip oldum.

Doktor antibiyotik verecek diye hastaneye gitmiyorum. Hastalık iki gündür kulağıma vurdu. Bu ayı kaçırmak istemiyorum

Onun dışında da bugün regl nin ilk gününden sayınca 12 gün. 3 gündür ovu testi yapıyorum. Aşırı silik çizgi bile çıkmıyor.

Geçmiş dönemde test yaptığımda silik silik çıkardı bir gün pik olurdu. Bunda sıfır çizgi. Normal mi bu durum acaba

sevayd sevoşum sımdı baktımda bırwz nette bızım prolaktın niye düşük ay benım sımdıye kadar hep 18-20 cıkmıs.ılk kez 8 cıkmıs.sonra fsh 5 nasıl cıktı benım.cok alakasız yani.9 lardan 5 e nasıl düştü.senın prolaktınde onceden boyle dusuk cıkıyomuyfu ılk kez mı boyle cıktı.benım hormanlar ters yuz oldu,neden anlamadım.uff ya üst sınırda vıkar ya alt sınırdanormalını istiyorum benbu yıl kılo aldım dıye pkodan suphelendıler ya(kıloyla ortaya cıkabılıyomus)bende 7-8 kılo aldım(hala kılom boyumu gecmedı ama sorun yok)polıkıstık over yaparmı acaba bu dusukluklerı.keske aramızda bı kadın dogumcu olsaydıda sorularımıza cevap verseydı

Canm hangı testı kullanıyorsun?bıde daha erken genelde 14. Gunde fln cıkıyor cızgı,bazen 17. Gune bıle sarktıgı oluyor.sen yılmadan devam et adet olana kadarantıbıyotık bısey yapmaz ayrıca sonucta suanda cocuk yok ortada,o olusana kadar antıbıyotıgın bıter.doktoruna gıt ılerlemesın hastalıgın.gecmıs olsun

Varya kucuk yerde yasamanın lanetı.buyuk seyler ıcın kayserııye godıyoruz ama sırf tahlıl ıcınde gıdılmez yanı.şöyle adam akıllı bı doktor yok ya gercekten.yas olmus 34 daha amh bıle bakılmamıs bana hıc.adet oldugumda yıne hormon vercem bu ay.ınsan evladı gıbı bı doktor bulmaya calıscam bakalım.ılgılı bastan savmayacak.ozeldekı drlar resmen basından savıyor,yumurta takıbı yapalım dedm adama ne gerek var kullan kolomenı gınde 2 kere sonra ıgne vuralım dıyo adam ugrasmak bıle ıstemıyor.cok sıkıldım ya gercekten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…