2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Sağlıkla büyüsün kuzu, canım bu benim 3.
bebeğim. İlk kızımda bir kere pirinç unu denedim ki kızım büyüktü sütle pekmezli falan yapmıştı ve sırf hasta hiçbir şey yemiyor diye yapmıştım. Kızım onu da yememişti. Doktora gittiğimizde hiçbir şey yemiyor pirinç unu yaptım onu bile yemedi dedim. Aferin ona iyi yapmış dedi şimdiden yağ hücelerini beslemeye gerek yok, kimse açlıktan ölmez annesi dedi. Boyu kilosu her şeyi yerinde gerek yok öyle şeylere anne keki kurabiyesi hiç girme bunlara dedi ki bu olanlar 12sene öncesi. Ve ondan sonra benim hiç alternatifim olmadı o Tarz şeyler...

Kızlar ya son 1 haftadır çok rahatsız yatıyor bebeğim sürekli dönüp duruyor çok kalkıyor her kalkmaya 40 dakika geri uyutmaya çalışıyorum yatağında hiç sabit durmuyor. Niye böyle oldu ya
Kaan'nin karnı aç olduğu zaman aynı. Sürekli dönüyor uyumuyor asla. Emziriyorum tatmin etmiyor arkasından mama veriyorum o zaman anlıyorum doğduğunu uyuyor.

Bende hemen hemen senin gibi öğün yapıyorum çorba yoğurt ve meyve gibi. Pirinç unu bence ihtiyaç yok. Makarna lutfenin sağlıklı muhallebi unu var onu kullanabilirsin. İrmik çorbalara veya meyveli yiceklerine yogunlastirici olarak. Mesela ben yoğurt çorbası yaptım bayıldı pirinci süzgeçten geçirdim süper oldu çorbanın yoğunluğu kullnicaksan sende pirinci hasla öyle kullan yada evde pirinç ununu yap ama temel madde o olmasın kaynastirici olursa süper olur

Kızlar nedense ben şuan bisküviye ihtiyaç duymuyorum ne kadar tatlı şeyler tanisirlarsa ozellikle tatlı beşik cesitleri doğal olmayan sebzeleri redediyor gibi geliyor. Ben oğlumda o hatayı yaptim. Özellikle +4 yazan sütlaç aldım her öğün yedirdim zayıf diye falan filan. Ama memnun olursaniz bu organik cici bebe gibi değil derseniz denerim bende fikrim olur

Og naturalın zeytinyağlı ve keçiboynuzlu cicibebesini aldım sevdi. Çok şekerli değil ama güzel bir tadı var

Kızlar doktordan geldim bizde şuan gelen diş yokmuş yani gece uykusuz kalmasının sevebi hu değilmiş ultrason verdi benimki çok kusuyor söylemiştim Kontrol edilecek ayrıca idrar tahlili istedi şimdi poşet taktık çiş yapmasını bekliyorum

Geçmiş olsun kuzum inşaallah herşey temiz çıkar.

Tasu canımmm sen tecrubelisin. Ek gıdaya geçicez, tavsıyelerını alayım kuzum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…