2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
kızlar bebeğim gündüzleri o kadar zor duruyor ki sürekli yürümek istiyor yalandan ağlayarak bıraktığım yerden aldırmayı öğrendi.Aglıyor ağlayarak bana bakıyor gözünde bir damla yaş çok yoruluyorum ya napıyoshnuz gün içinde nasıl oyalıyorsunuz

Ve bugün ilk kez hayır dedim ciddi bir ses tonuyla.6,30 da kalkıyor her gün uykumu alamıyorum uyku düzeni normal ama gün içerisinde çok hareketli.bazen dakikalar geçmiyor oyalamak için.Kedimiz var peşinden sürekli yürümek istiyor.Uyusun diye yatırıyorum ağlayarak kendini aldırmaya çalışıyor resmen yalandan ağlıyor yeni çıktı ağlamayı bilmiyordu doğru dürüst ne yapacağımı şaşırdım

Ayına ve kilosuna göre içmesi gereken süt/mama miktarı ortalama bellidir. Eğer bunun aşağısını alıyorsa aç kalır. Ama ben şöyle bir şey tecrübe ettim. Bebeğim alması gereken günlük besinini alıyordu. Kilosu da çok iyi. Ama az ve sık beslendiği için metabolizma buna alışmıştı ve sık sık uyanıyordu. Mızmız oluyordu. Bir iki gün program oturana kadar sürelerin arasını giderek açtım. Elbette ağlayacak ama sorun etmedim. Oyalamaya çalıştım. Böyle böyle alıştı diyebilirim. Herşeyi saatli. Ve programın dışına ne olursa olsun çıkmıyoruz.

Aldığım uyku eğitimindeki kadın söylüyordu canım
yani yanlış anlamayın ama çok uydurma bir bilgi:) bilimsel bir karşılığı bile yok. Bebekler ölümü falan nerden bilsin. İnsanların soyut düşünme becerisi çok sonra gelişir. Ama ayrılık kaygısı diye bişey var o da içgüdüsel. Ölüm mölüm diye bişey olamaz rahat olun:)

Ay maşallah ne güzel benimki hiç programlı değil maalesef. Ne yemesi ne uyuması heleki 3 saat aç durcak sürekli mızmızlanır. Mesela 3dk emer bırakır yarımsaat sonra birdaha meme ister 5dk emer vs belkide dediginiz gibi bu yüzden mızmız ve uyumuyor.
ALLAH RİZASİ İCİN PHİLİPS AVENT BİBERON KULLANAN ANNELERİMİZ BENİ ETİKETLERMİ MESAJLA BİBERON UCUNU SORUCAM. ARTİK GİNA GELDİ BANA
Bende kullanıyorum

Küçük kızın sonunda dişi çıktı. Ablası 4,5 aylıkken çıkarmıştı bu arkadaş 6,5 aylıkken zahmet etti valla zor da çıktı.
Ek gıda iyi gidiyor bizim. Mama içmiyor hep arıza çıkıyor. Günde 4 * 180 falan verebiliyorum.

İlk kızımda asla vermediğim, cıs diye gördüğüm şeyler çok hayat kurtarıcıymış. (kavanoz mama, kaşık mama, hazır ilikli kemik suyu hepsini kullanıyorum bu sefer)
Geçen hafta temizliğe gelen abla baktım aşure yediriyor çocuğuma alerji falan da yapmayınca saldım gitti. Bir insana aşure bile alerji yapmazsa herhalde hiçbir şey yapmaz. Ayrı yemek yapmıyorum bebişe. Tuz baharat atmadan ayırıp onu denettiriyorum. Yumurta beyazından korkuyordum, sorun olmadı. Balık bile denettirdim.
Benimki desteksiz oturma kısmını çözemedi. O işte bayağı kötü durumda hatta. Ama ayakta durabiliyor, emekleme pozisyonu alıyor sürünme haricinde dizlerinin üstünde ve az da olsa ilerliyor. Ablasıyla kıyaslıyorum o bu ayda küp gibi otururdu 10 aylık emekledi 14 aylık yürüdü bu muhtemelen erken yapacak o işleri. Bir noktada oturmaya da alışır diye düşünüyorum.
Bay bay yapmayı öğrenecek gibi geliyor ama yapmadı henüz. Gidenin arkasından alıştırıyorum bir iki el kalkıyor ama sallama yok... Alkış henüz hiç yok.
Bu hafta aşıya da götüreceğim artık.

Uyuyunca ninniyi kapatın diyorlar ama bilmiyorum. Ben açmıyorum ninni kendim söylüyorum. Ses mes kalmadı kısıldı
Ben de almamaya çalışıyorum ama dalmıyor. İlla bir kucak istiyor. Ama bugün daha rahattı ve 2. Dişi çıktı . Bir süre olmaz herhalde artık diş sancısı

Ben öyle olunca inatlasmiyorum sinirimi de bozmyorum salona geri getiriyorum loş isikta ana kucagina koyup salliyorum sakinleyince gözü dalinca gözünü ovusturunca yattigi odaya geri gecip tekrar uyutmayi deniyorum
Gece olduğunu bilsin diye öyle yapıyorum. Uyku saati 9 ya başka saate alışmasın diye. Doğru mu bilmiyorum ama yapıyorum işte. Bu gece daha rahat uyudu inşallah düzelir

Çorbaya falan ne zaman geçtiniz siz? Bebeğiniz kaç aylık? Yani tadım gibi değil de bir öğün şeklinde yemeye ne zaman başlayabiliyoruz?
Ben tadima 5.5 aylikken basladim doktor tavsiyesiyle. Öglen ögununu yeni yeni oturtuyorum. Mesela 4 sebzeyi ve bulguru 3er gün kuraliyla verdim simdi bunlari karistirip corba yapiyorum ( miktari 1 fincani gecmeyecek sekilde) Bu corba sabit oglenleri iciriyorum simdi meyve tadimina basladim. Corbaya yeni sebze eklemiyorum cunku meyveler yeni suan. 2 meyve daha tattirip kahvalti ögunu yedirmeye baslayacagim
Acikcasi acele etmiyorum maksat damak tadi oluşsun (6-8 ay arasi). 8.aydan sonra zaten ogunler oturur verdigim miktari arttiririm. Günlük beslenmesinin yarisi besinlerden yarisi anne sütü olarak devam ederim. 1 yasina yakin da cogunluk besin tüketir sütü azaltirim kafamdaki plan bu en azindan bakalim nasil olacak :)

Bebegin ölüm kavramini bilmesi mümkün degil etkilenme moralini bozma sakin. Ayrilik kaygilari var ama evet tam bu aylarda ben mesela yan odadan bir sey alacaksam konusmaya devam diyorum sesimi duysun bebek diye. O zaman aglamiyor

Galiba benimdeen büyük sorunum bu uyanıyor emziriyorum yatmadan yine emziriyorum bazen arada ağlıyor yine emziriyorum bazen çok yoruluyorum mama vermek zorunda kalıyorum sonra gögsüm şişiyor gece bile bugün 4 mü 5 mi ne emzirdim kalktıkalrımı saymıyorum bazen emzikle geçiştirmeye çalışıyorum. Arada bende saati açmaya çalışıyorum 3 saat yemek yemeden durması lazım dışarı çıkınca fazlasını bie duruyor ama evde galiba canı sıkılıyor hep yanyana olunca meme istiyor biraz çevrede insan görmesi lazım çıkarabilsem her gün dışarı çıkarıcam ama çol zor oluykr

Seninki bayadır varmış. Benimki yeni başladı cidden çok hoşuma gidiyor ama aşırı yoruluyorum

Benimki de böyle yalandan ağlıyor kucak istiyor. Oyuncaklarla oynatıyorum evi gezdiriyorum bu aralar yürüteç aldık ona bindiriyorum 15 dk kadar. Müzik açıyorum böyle oyalıyorum

Bebegin ölüm kavramini bilmesi mümkün degil etkilenme moralini bozma sakin. Ayrilik kaygilari var ama evet tam bu aylarda ben mesela yan odadan bir sey alacaksam konusmaya devam diyorum sesimi duysun bebek diye. O zaman aglamiyor
Bende öyle yapıyorum canım zaten çok okuyorum araştırıyorum zaten psikolojiye çok meraklıyım, öyle her teze de inanmam Freud un her dedigi doğru değil sonuçta

Bilimsel dayanağını bilmiyorum canım kadın söyledi bende sizinle paylaşayım dedim. Ben ölüm dediğini şöyle anladım yokluk kavrami gibi düşün yani bebek kendini yapayalnız hissediyor gibi anladım orda anlattığında onu hissettim yani yada benim yorurmum öyle oldu. Herşey güvenli olsun istiyorum bizler bu çocukları disipline edicez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…