2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Çok geçmiş olsun Canım biraz saçma da olsa geç olsun güç olmasın sağlık olsun

Benimde arkadaşımın 2 çocuğunu fotosuz diye almayacaklarmış o öğrenince hemen iptal etti sizin ki boşa gitmiş kötü olmuş

Kızlar bebeğim de bu hafta bi güncelleme geldi bir tek bende uyuyor hatta bir tek bende duruyor bile diyebilirim. Ya önceden eşim uyutuyordu annem uyutuyordu. Ama bu aralar yok kimse uyutamıyor ağlıyor başkası uyutmaya çalışınca bide sürekli beni istiyor gibi kucağımdan alınınca ağlıyor biraz hoşuma gidiyor ama aşırı da yoruluyorum. Annemde dururdu annem kucağına aldığı an ağlıyor ya anlamadım kimsede durmuyor ben de ancak normal mi bu? Geçici bişey mi

Kötü bi huy edinmiş minişin.. Ama geçer bence ya

Benimkide 4. aydan beri böyle çok zor sürekli yakamda Allah kolaylık versin. Son 2 3 haftadır çok ağlamıyor düzeldi gibi ama beni görünce yine bana gelmek istiyor. Gel gel demeyi de öğrendi. Biri kucağımdan isteyince bana sarılıyor. Ben birinden isteyince atlıyor üstüme. Bu yönden çok tatlı

Ayrılık kaygısı çekiyorlarmis bu 6. Ayda atak gibi düşün inşallah kısa zamanda güvenli bağlanma ile geçer gider. Bide bebekler bu ayda uykuyla ölümü birlikte kodluyormus yani uyursan annem babam ölecek gibi düşünüyormuş çok etkilendim o yüzden yakama iğne yapicam ne kadar zor olursa olsun şu an çok duygusalim. Az önce eşim yillarca sen onu bekledin şimdi o da seni bekliyor yanına onun için ağlıyor aklına hep bu gelsin dedi ki zaten geliyo ama cümle tam olarak vurdu kalbimi

6.ay ideal olan mı yani
Aslında 6. Ay ataği geçip diş vs tam o döneme girmeden ya da en doğrusu sen ne zman hazirsan çünkü anne sabriyla alakalı dün çok hevesliydim eğitim için bugün okudum attığı videoları izledim kadının ama hem bnm hem bebeğimin hazır olmadığına karar verdim iyice ozumsemem lazım hazır llmam lazım canım.
Yani en erken 6 ay diyim

Katı gıda tarifler bebekler sevince yazarmisiniz kızlar. Severek yediği yoğurt çorbası ve sebze çorbası yaptım ikisinide sevdi. Kabak havuç pirinç kemik suyu ile pişirdim Blender o kadar. İçine alternatif sebze atabiliriz fikir verirseniz sevinirim bunları not alıp dolaba yapıştırıyorum

O atlama uzanma olayı daha yok sanırım bizde bende sabırsızlıkla bekliyorum ama biri isteyince arkasını dönüyor kucağımda

Oyy öyle mi düşünüyorlarmış çok etkilendim bende ya ben 2 hafta felan oldu bi kere anneme bıraktım 9 saat ev temizledim emzirmeye geldim geri gittim o ara acaba ayrılık kaygısımı yaşadı çünkü yeni yapmaya başladı bu huyu

Canım ben geçen kapya biber soğan sarımsak tatlı patates havuç haşladım tatlı patates yerine normal patates de kullanabilirsin. Blend yaptıktan sonra ocakta sıcak su koyup az bişey kaynattım içine kemik suyu attım soğuyunca verdim sevdi

Of bu konu beni çok geriyor normal hayatımda da sabırlı bi insan değilim kesin beceremeyeceğim diye içim içimi kemiriyor.
Bebeğimin gündüz bile uyku düzeni yok şu saatlerde uyur uyanır bile diyemiyorum. Henüz dişimizde patlamadı ama doktor şeffaflaşmaya başlamış demişti. Zaten o günden sonra uyku uyumadı. Normalde bebeğim akşam 20.30 ile 21.30 nadiren 22.00da olsa kesin uyurdu artık gece 00.00 01.00 zar zor yani... İnşallah sizin gibi kararlı olup yapabilirim çok korkuyorum

Çorbaya falan ne zaman geçtiniz siz? Bebeğiniz kaç aylık? Yani tadım gibi değil de bir öğün şeklinde yemeye ne zaman başlayabiliyoruz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…