2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar günaydın.Burda biri beslenme süresini gece uzatmak için ilk kıpırdanmada emzik veriyorum diye yazmıştı.İki gündür deniyorum gece beslenmemiz teke düştü.Her kıpırdandıgında mama vermeye kalkıyordum mamayı da içmiyordu ağzına alıp çıkarmaktan uykusunu kaçırıyordu.Kim yazdıysa teşekkür ederim 🤩 🙏🏻

Eveeet gece uyandığı zaman kendi kendine uykuya geçmesini bekliyorum rüyası bu gece itibari ile resmen bitmiştir 😁 çünkü bebem dönmenin gece de oynayabileceği bir oyun olduğunu keşfetti 😓😁 saat 5 oldu ne o ne de ben uyudum en sonunda bağlayacağım beşiğine 😅
Senin ki bunu yeni mi farketti vay haline o zaman🤣 ama önce heves oluyo sonra geçiyo🤣

Kızlar günaydın.Burda biri beslenme süresini gece uzatmak için ilk kıpırdanmada emzik veriyorum diye yazmıştı.İki gündür deniyorum gece beslenmemiz teke düştü.Her kıpırdandıgında mama vermeye kalkıyordum mamayı da içmiyordu ağzına alıp çıkarmaktan uykusunu kaçırıyordu.Kim yazdıysa teşekkür ederim 🤩 🙏🏻
Peki daha önce yani gündüzleri emzik kullanıyor muydu canım, aynı sıkıntı bende de var saat başı uyaniyor emmek istiyo 10 dk içinde geri uyuyo dün gece taze fasulye ile bugdas aşı çorbası içtim soğuk çok severim neyse aşırı gaz yaptı uyuyamadi çocuk ama o olmasa da saat başı kalkıyordu zaten🥲

Olmaz. Sana da akşam olmaz bana da olmaz. Sonra yine sabah olmaz.
Ben gerçekten yıldım yoruldum desteksizlikten yalnızlıktan yorgunluktan uykusuzluktan. Beynimin kıvrımları zonkluyor artık.
Yani öyle böyle değil gerçekten ama gerçekten gün içinde uyuduğu 8saat yoktur. Bebekler bu kadar az mı uyuyor yoksa benimkinde mi sorun var? Ciddi ciddi düşünüyorum artık. Doğduğu günden beri gündüzleri sadece kucağımda uyuyo gece de ilk uykusu yatağında (onu da donmekten uyumuyor) sonra yine kucağımda. Zaten az uyuyan bir bebekti 4. Ay atağından beri hiç uyumuyor ben artık delirmek üzereyim. Böyle konuşuyorum diye nankörlük etme diyor annem bu nankörlük mu gerçekten?
Benim de eşim öyle bebeğimiz gayet sağlıklı ve normal en baştan neyi taktiysan kafaya hicbi sorun çıkmadı dedi yok sütüm az yok tummy time yapmiyo yok gazı var yok uyumuyo hepsi normal işte diye bana kızıyor, ama saat başı uyanmaları sıkıntı bana göre hem ona zarar hem bnm enerjimi düşüruyo, bnde tek bakıyorum şikayetim yok ama ne bileyim işte zar zor yetiyorum kendime, hele şu Instagram tamamen kafayı yedirtiyor bazen insan nefis demek özeniyorum bazen, sıcak nem de cabası klimamiz var ama eve uygun değil taktıramadık sıcak havalar bni strese sokuyo😢 oturduğum bölge biraz değişik yani cocugu arabaya koyup bı yere gidemem tek başıma arabalar tehlikeli bölge gelişmişliği düşük amaan ne bileyim işte. Bende isterim ki mahallem güvenli olsun yürüyüş yolu olsun çıkıp rahatlıkla gezelim. Sonra hiç arkadaşım yok mesela bı kahveye gideyim diyebileceğim komşum.bile yok😢😢 Annem kaynanam.gorumxem uzakta arkadaş gibiyiz ama uzaktalar bilmiyorum belki uzak olduğumuz için iyiler

Peki daha önce yani gündüzleri emzik kullanıyor muydu canım, aynı sıkıntı bende de var saat başı uyaniyor emmek istiyo 10 dk içinde geri uyuyo dün gece taze fasulye ile bugdas aşı çorbası içtim soğuk çok severim neyse aşırı gaz yaptı uyuyamadi çocuk ama o olmasa da saat başı kalkıyordu zaten🥲
Gündüz asla emzik almıyor sadece uykuda.Bir de benim bebeğim mama ile besleniyor 🫠

Kızlar doktordan geliyoruz bebem 5 ay 5 günlük. Sadece anne sütü aliyor. 10 gün sonra ek gidaya baslamami söyledi. Bebek ac uyanik keyifli ve mama sandalyesinde oturuyor olsun baslarken dedi. Öglenleri 3 gün kuraliyla kabakla basliyoruz sonra havuc eklenicek 3 gun de öyle sonrasinda enginar patates veya semizotu olabilir 3 gun daha gecti öyle. 10.gün bu karisima pirinc veya bulgur ekle dedi. Sonrasinda öglen ögunu yanina ikindi ekleyip meyve verecekmisim. Sonrasinda da sabah ögunu olarak yogurt. Her defasinda yeni mayala dedi. Cıvık olsun sorun degil daha iyi dedi.

Bebegim son 10 gündür sofrayla cok ilgili. Hatta bagiriyor ilgiyle izliyor kasigi ve tabagi takip ediyor. Kafasini havada tutabiliyor ve destekli oturuyor. Kilosu da iyi bunlari doktorla paylastim o da muayene sonrasi tadimlara baslamami önerdi yukarida anlattigim sekilde. Yol gösterici olur belki kafasi karisanlara diye sizle de paylasmak istedim

Kabizlik problemi yasiyorsa patates ve pirinc kullanma dedi. Pirinc yerine bulgur pattaes yerine enginar veya semizotu olabilir dedi. Zeytinyagini önce bikac damla demisti ama kabizlik oluyorsa arttir dedi

Asla blendirdan gecirme dedi. Haslayip tel süzgecten gecircekmisiz. Tahta kasikla bastir süzgecten gecsin zeytimyagini ekle ver dedi. Meyveler cam rendeden. Seftali kayisi elma armut muz diye devam edersin dedi. Yogurt pastorize sütten olmali dedi. Hatirladiklarim bu kadar 🫢
Bende süzgeç falan hak getire ben direkt pişir çatalla ez ver 😅

X