2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Benim de eşim öyle bebeğimiz gayet sağlıklı ve normal en baştan neyi taktiysan kafaya hicbi sorun çıkmadı dedi yok sütüm az yok tummy time yapmiyo yok gazı var yok uyumuyo hepsi normal işte diye bana kızıyor, ama saat başı uyanmaları sıkıntı bana göre hem ona zarar hem bnm enerjimi düşüruyo, bnde tek bakıyorum şikayetim yok ama ne bileyim işte zar zor yetiyorum kendime, hele şu Instagram tamamen kafayı yedirtiyor bazen insan nefis demek özeniyorum bazen, sıcak nem de cabası klimamiz var ama eve uygun değil taktıramadık sıcak havalar bni strese sokuyo😢 oturduğum bölge biraz değişik yani cocugu arabaya koyup bı yere gidemem tek başıma arabalar tehlikeli bölge gelişmişliği düşük amaan ne bileyim işte. Bende isterim ki mahallem güvenli olsun yürüyüş yolu olsun çıkıp rahatlıkla gezelim. Sonra hiç arkadaşım yok mesela bı kahveye gideyim diyebileceğim komşum.bile yok😢😢 Annem kaynanam.gorumxem uzakta arkadaş gibiyiz ama uzaktalar bilmiyorum belki uzak olduğumuz için iyiler
Çok tanıdık

Asla blendirdan gecirme dedi. Haslayip tel süzgecten gecircekmisiz. Tahta kasikla bastir süzgecten gecsin zeytimyagini ekle ver dedi. Meyveler cam rendeden. Seftali kayisi elma armut muz diye devam edersin dedi. Yogurt pastorize sütten olmali dedi. Hatirladiklarim bu kadar 🫢
Ya yoğurt olayı beniö kafamı çok karıştırdı alt tarafı bir yoğurt diyeceksiniz belki hiç yoğurt yapmadım kendi sütümden yapsam şimdi tutmaz süt ziyan olur diye riske girmek istemedim birde maya olayı nasıl oluyor evdeki yoğurttan koysam oluyor mu yoksa ekstra dışarıdan maya mı satın alacağım

Doktor ne zaman basla diyor canım.bizimki tam dogum üzerinden 6 ay dolmasıyla başla dedi
Bana sağlık ocağı 6 ay dolmadan başlama dedi ama beniö bebeğim artık durmuyor ağzına bazen karpuzu yalatıyorum kayısı falan ama yemiyor öyle emiyor suyu geliyordur çekince çok ağlıyor mevicbur başlayacağım içim rahat etmedi doktora gittim temmuz ortasında başlarsın dedi önce tadımları yapıcam 3 gün kuralıyla sonra çorbalar dan başla dedi yemeğe geçince 10. Gününde çift çekilmiş kuzu kıyması yemeklerine katarsın dedi yoğurdu da ikindi öğünlerinde ver dedi. Aslında biz şimdi yemek vermicez sadece tadım yapıyoruz yani eğer öocuk istekliysr bence beklemeye gerek yok zaten tadımlar bitene kadar kaç hafta geçiyor

Ya yoğurt olayı beniö kafamı çok karıştırdı alt tarafı bir yoğurt diyeceksiniz belki hiç yoğurt yapmadım kendi sütümden yapsam şimdi tutmaz süt ziyan olur diye riske girmek istemedim birde maya olayı nasıl oluyor evdeki yoğurttan koysam oluyor mu yoksa ekstra dışarıdan maya mı satın alacağım
Bizim burda Foça yogurt var veya Tire yogurt. Ikisinden biriyle mayalarim diye dusunmustum

Ben bildiğin evimde kendime yaptığım yoğurdu veriyorum ya

Yoğurdunu nasıl yaptın acaba ya bende ilk yoğurtla başlamak istiyorum
Ben günlük süt aldım bir de activia yoğurt aldım sütü kaynattım süt sogumaya yakınken içine bir tane yogurdu koydum fırını biraz isıttım sonra kavanozları fırının içine koydum 4 saat sonra alıp buzdolabına koydum ve tuttu ben de ilk defa denedim

Asla blendirdan gecirme dedi. Haslayip tel süzgecten gecircekmisiz. Tahta kasikla bastir süzgecten gecsin zeytimyagini ekle ver dedi. Meyveler cam rendeden. Seftali kayisi elma armut muz diye devam edersin dedi. Yogurt pastorize sütten olmali dedi. Hatirladiklarim bu kadar 🫢
Kayın validem kabağı süzgeçten geçir demişti üf bu da her şeyi çok iyi biliyor demiştim kendi kendime🤣🤣😍

Ben günlük süt aldım bir de activia yoğurt aldım sütü kaynattım süt sogumaya yakınken içine bir tane yogurdu koydum fırını biraz isıttım sonra kavanozları fırının içine koydum 4 saat sonra alıp buzdolabına koydum ve tuttu ben de ilk defa denedim
activia yoğurdu koymadan önce sütle biraz karıştırıp koydum bu arada

Kızlar on günlük süt artırma programına katılmıştım yeni bitti.On gündür süt sağıyorum sonuç 30 cc bile yok.40 dk da bir 10 dk sağdım üç gündür 2 saatte bir 1 saat.Sadece gece sağımı yapmadım.Ekstra takviye haplar kullanıyorum bazen olmayınca olmuyor

Canım merhaba iyiyim sen nasılsın? Ara ara baktım yazdıklarınıza ama çok giremedim♥️ Evet Amerikada doğum yaptım 9 şubatta🙏🏻 2 ay orada kaldım bebiş 10 günlükken döndük Türkiyeye. Doğumum biraz travmatikti😅 20 saat falan sancı çekip 10 cm açılmayla normal doğum yapamadım epidural aldığım için ıkınamadım resmen hissedemedim sonrasında sezaryene alındım. Neyse sonuç olarak kavuştuk oğlumla sağlıkla🥰 Sen nasılsın, bebiş nasıl🥰 Hangi gün doğmuştu?
Merhaba, Amerika’da hangi şehirde doğum yaptınız?

X