2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Normalde reflü yatağında yatırıyordum yatağın içine onu koyuyordum ama küçük geldiği için dün normal yatağına koyayım dedim bir baktım yüz üstü dönmüş ve kafası yatağa gömülü reflü yatağını tekrar çıkarttım panik. Oldum

Gece Saat başı kalkmaktan bıktım ne zaman düzelecek bu uykular, abartmıyorum yalan söylemiyorum nazar olmasın diye 6 7 saat aralıksız uyuyan bebek gitti saat başı kalkan ve oyun oynayan bebek geldi. Sorun bende mi ben mi yanlış yapıyorum napiyorum.

Yanıma aldım uyaniyo, yatağına koyuyorum onda da uyaniyo saat başı istisnasız, belki şu an uykum yok ama moralim çok bozuk

5 aydır böyle ya her ay da bahanesi şu bu diyorum işte
Benim kızım da öyle gündüz neredeyse hiç uyumuyor geceleri de öyle böyle sürekli uyanmayla geçiyor. Sürekli bir bahane bulmazsam bu süreci atlatamam gibime geliyor aman atak aman tutak aman diş diyerek telkin ediyorum kendimi.
Bu aralar ayaklarını yakalamayı öğrendi gecenin bir yarısı uyanıp ayaklarını yakalamaya çalışıyor tutamayınca sinirleniyor basıyor çığlığı. Gecenin kör karanlığında mı geldi ayağın aklına evladım sabah yapsana

Kızlar merhaba bir şey danışacaktım sizebebeğinize menenjit aşısı yaptırıyor musunuz nasıl planladı doktorunuz ? Bize nimenrix 6. 8. 12. Ay, Bexsero 7. 9. 13. Ay olacak şekilde yazdı ama 6. Ayda devlet aşısı da var ağır gelmez mi kafam karıştı bir de 6 doz çok gibi geldi bana bilemedim

Bakıyorum canm daha bısı almadım

Bende başlamadım menejıte 6 ay kontrolünde oluşturacak cızelgeyı bugün rota 2 doz olacak

Bize de nimenrix 5 7 12 bexsero 7. 13 gibiydi ve bize 5 doz olarak verdi. Ama biz geçen hafta birer gün arayla ikisini de yaptık. Önce bexsero yaptık. 1,5 gün ateşlendi. İki gün sonra nimenrix yaptık onda ateş olmadı.
Ama grupta ikisini aynı anda yapan ve rotoyuda aynı gün yapablarda vardı.
Demekki doktorunuz sakınca görmemiş. Ama içinize sinmeyecekse birer gün arayla yapabilirsiniz.

Yani tabak çanak nihayetinde oioi olmadan asla yemem anneeaaağğ diyecek hali yok. Bi tabak 800 lira üstelik deterjanla yikayamiyosun onları. Ben şimdi aldıklarımı biberon temizleyicisi ile yıkıyorum. Silikonlar için karbonat falan gerekiyormuş.
Uzun kullanacağı alet edevat olur en iyisini almaya çalışırım ama tabağa çanağa da o kadar masraf su ekonomide beni biraz uzuyor açıkçası. Kitap alırız o paraya

Ay en korktuğum şey kafasını gömmemesi gerektiğini bilmiyorlar mı ya
Ben reflü yatağını şiltenin altına koymustum bir süre yine egimli oluyordu. Simdi tamamen kaldırdım yan yatıyo bizimki

Çook teşekkür ederim o şekilde yaptırayım o zaman

Benimki de aynı 6 7 saat uyurdu uyanınca yanıma alırdım kafasını göğsüme gömer uyurdu şimdi 2 saatte bi kalkıyor sabaha karşı yanıma alsamda uyumuyor üstüne ağlıyor. Uyumasa kendi kendine oyanmasına bile razıyım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…