2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Oyalanmıyor..
Oyle yatırıp kendi kendine durduğu an 3dakika.. Sonra ağlıyor ya da miz miz..
Nuna ya koyuyorum iste onda bile hareketli durmuyo.. Kucakta oyalıyoruz

Kızlar ben de 13. Gün annem gidince iki çocukla tek kaldım. Ertesi gün büyük kızım ateşlendi hastalık hepimize geçti evde sağlam kimse yok bebişe geçecek diye korkuyorum iki gündür kıvranıyor ama gaz mı hastalık mı bilemedim ateşi yok hırıltı falan da yok ama sürekli kendini sıkıp kıpkırmızı oluyor sizce gazdan mı

Bizimkide öyle..

Canım 2 saat çok fazla bu zamanda, o yüzden sürekli ağlıyordur aşırı yorulduğu için…1 saat civarı- 1 saat 20 dk max. Uyanık kalma süresi. Sonra uyutma çalışmalarına başlamalısın

Sürekli de pırt pırt baya gaz çıkarıyor mama sonrası genelde geğiriyor bu kadar çıkarmaya daha var mı acaba

Bizimki de sıkılıp kıpkırmızı oluyor gaz diye düşünüyorum ben

Çok haklısın canım şuan lohusalıktan ben daha çok laf işitince gözü yaşaran tarafım millet de üstüme geliyor

Bende öyle biliyorum hatta vücud ışıklarını dengelemeye çalışıyorlar ama kw ve kocam bey gelip gidip bu çocuğun elleri buz gibi diyip duruyorlar ve beni tedirgin ediyorlar

Canım 2 saat çok fazla bu zamanda, o yüzden sürekli ağlıyordur aşırı yorulduğu için…1 saat civarı- 1 saat 20 dk max. Uyanık kalma süresi. Sonra uyutma çalışmalarına başlamalısın
Ama o zaman sürekli uyumuş olur. Gerçekten mi yani uyutmam mı lazım? Mesela emme süresi 40 dakika sürdü gazını çıkardım hemen uyutmaya mı çalışmam gerek ? O zaman günün tamamında uyumuş olmuyor mu

Bence gazdandır. Benim kızımda öyle ıkınıyor kıpkırmızı oluyor. Bir sürü de gaz çıkarıyor yine de kolay kolay rahatlayamıyor karnı fokur fokur. Ufacık canıyla nasıl ıkınıyor canımın içi

Evet canım öyle 3.-4. aya kadar çok fazla uyanıklık durumu olmuyor daha çok küçükler..3. Ayda bile 1,5 saat ancak

Nasıl bir aktivite yapıyorsun ?

Yenidogan gündüz öyle olur zaten..
emer, gaz vs sonra uyku..
Gece aynisi tutmuyor bizde. Emiyor gaz vs sonra uykuya geçmesi uzun oluyor..
Gündüz Aktivite max. 5dk yapıyoruz sonra mızmızlaniyor.

Probiyotik damla ile birlikte gaz damlası kullanıyor musunuz ? Hangi marka, fayda ediyor mu sizce
Dr bize bunu verdi dene bi diye bugün ilk kez denedim faydasını hemen gördüm şükür problyotşkli gaz damlası

Eklentiler

• IMG_4297.jpeg
    83,4 KB · Görüntüleme: 33

Şu an sakince etraf izleyecek noktada değiller. 48 günlük kızım ilk kez dönence ilgisini çekti o da hem ışıklı hem sesli diye. 20 saniye falan baktı o da 1 dk bile değil. Normal. 2 aylık gibi oyun halısı ilgisini çekmeye başlayacak mesela.

Şu an devamlı gezdiriyorum. Sırtı yere geldi mi hepsi çığlık hepsi kıyamet. Kontrollü şekilde yüzüstü yatırmayı dene onu da sever bebekler.

Slingde ne tepki veriyor? Gerçekten evde boş boş gezmektense slinge atıp ev toplamak, bulaşık dizmek bile farklı hissettiriyor insana. Bebeğe de iyi geliyor.

Önceden akşam olsun biraz dinleneyim diyordum şimdi akşam olsun istemiyorum kusma emme gaz kaka döngüsüne girdik yine hadi bakalım kaçta çıkacağız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…