2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ay baktı bana ıkın dedi ıkındım ödemli olmuş dedi a amma dogura bilirsin demişti yani bende buyultu seninki kucukse bir problem olmaz bence
Ay bir de ıkın mı dedi😱 delircem vallahi 😄 bilmiyorum ki büyük mü küçük mü yani bazen hiç belli olmuyor muhtemelen içeri kaçıyor geri bazen gözüküyor işte anlayamıyorum.. Neyse artık🥲

Benim doktorum gecen tansiyon yükselmezse idrarda protein olsa bile önemli değil dedi bebeğin de büyüyorsa hiç sknti değil
Bebeğin suyu nasıl o da iyiyse sknti yok
Suyumuz baştan beri az ama bebeğim kilo alıyor. Haftasına göre nasıl bilmiyorum ama 36 3 dü bugün 3022 gram 49 cm dedi

Ay bir de ıkın mı dedi😱 delircem vallahi 😄 bilmiyorum ki büyük mü küçük mü yani bazen hiç belli olmuyor muhtemelen içeri kaçıyor geri bazen gözüküyor işte anlayamıyorum.. Neyse artık🥲
Evet ya cati muayenesi yapmamıştan önce baktı ikin dedi içeri kaçmıştı cunki. Ikındığım zaman cikti aslinda daha buyuk dedim tuvalete ciktigimda amma doktorda zorlamadi kanama agri yoksa iyidir

Bude doktorum sancın olursa hemen beni ara dedi bende sordum nasil olursa sancinu anlayamıyorum. Böyle bagirsak kabizlik sancisi gibi vede nefesin kesilir gibi olursa o zaman kendin farkediceksin dedi😁

Çok sevindim bende bazen bebeğimin çok kilo alamamasıni acaba tansiyondan mu düşündüm keşke tansiyon ilacı başlasalardı diye hep düşündüm ama sizin bile 14/9 gebelik tansiyonu gibi düşünmüş ama başlamamışlar o zaman benimkinde de bi eksiklik olmamış alakası yok o zaman sevindim şu an 🤲🏻🤲🏻
Benim çok daha yükseklere çıktı. O zaman bile başlamadık. O zaman perinatolog takipliydim bir de. Uzun süre yüksek seyrederse başlarsın demişti. Kan ve idrar tahlili bile istememişti kendi kendime yaptım baktım korkudan 😅 ben de eşim de iri bebeklermişiz. Bence sizin de onunla alakası yok yapısal olabilir :)

Bude doktorum sancın olursa hemen beni ara dedi bende sordum nasil olursa sancinu anlayamıyorum. Böyle bagirsak kabizlik sancisi gibi vede nefesin kesilir gibi olursa o zaman kendin farkediceksin dedi😁
Bende de büyük tuvaletim varmış gibi ağrı var aralıklı geliyor geçmiyor ama gaz sancısı gibi bilemedim

ayynen canım nstden çıktım sancılar devam açıklık yok dr akşam üzeri geldiğinde yarınki idrar tahlili çok önemli dedi artık ilaç vermeyeceğim belki çıkartırım belkide 2 3 gün daha ilaçsız takip ederim dedi bu ilaçlar 1 hafta daha götürebilir bizi dedi bebek doğmak istersede artık doğar tutamayız dedi 2660 gıram olmuş o idrar neden 5 litre onu anlamadım çok değil mi sabaha kadar dolacak şuan yarıda😂😂yap yap doldur kızlarbu arada çatı muaynesinden çok korkuyordum kendini kasmayınca hissedilmiyo bile
Hadi inşallah iyi çıkar sonuçlar gerçi hakkınızda en güzeli neyse o olsun. Bebekler sabırsız

Evet ya cati muayenesi yapmamıştan önce baktı ikin dedi içeri kaçmıştı cunki. Ikındığım zaman cikti aslinda daha buyuk dedim tuvalete ciktigimda amma doktorda zorlamadi kanama agri yoksa iyidir

Kanama, ağrı, acı vs yok bende tamamen tesadüf bir şekilde farkettim yani kişisel temizlik esnasında gördüm Allah bilir ne zamandır var 🙄

Ben yine anlamam sancı işini 😆 bazen alt karın ağrım oluyor 30 35 sn sürüyor belki o olabilir 😅

Kızlar bebisle ilgileniyordum gelemedim buralara. Şükür ikimizde iyiyiz. Emzirirken savaş içindeyiz sürekli duraksıyor uyaran veriyoruz. Ağrılarım biraz fazla gaz sıkıştırıyor sanırım tam anlamıyorum. Boy ve kilosu usg ile hemen hemen aynı doğdu. Müsait oldukça gelirim. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim ♥️🌺
Oyy Allah bağışlasın güle güle büyütün. Yoruluyodur yavrusu alışır yakında emmeye de. Sütün gelmiş ya ne güzel gerisi daha kolay

benim bele bıçak batıyor gibi oluyor kasıklarıma yayılıyor sancı 2 gündür aralıklarla nst ye bağlıyorlar karnımız taş gibi kesiliyor oan hemen sancı yükseliyor ağrı olmasada onu farkettim azöncede bebek mideme tekme attıaynı anda hızlıca vajinaya baskı yaptı bıçak saplanır gibi nefesim kesildi sancı direk 30 u geçti
Ya ben 100 leri geçince de hissetmiyorum sadece taş kesiliyor karnım ama ağrı yok valla yolda doğuracam diye korkuyorum.

benim bele bıçak batıyor gibi oluyor kasıklarıma yayılıyor sancı 2 gündür aralıklarla nst ye bağlıyorlar karnımız taş gibi kesiliyor oan hemen sancı yükseliyor ağrı olmasada onu farkettim azöncede bebek mideme tekme attıaynı anda hızlıca vajinaya baskı yaptı bıçak saplanır gibi nefesim kesildi sancı direk 30 u geçti
Bicak batmasi degilde bel fitigi gibi benimki ayagi kalkinca yuruyemiyorum topalliyorum resmen sol tarfim felaket agriyo yurutmuyo

Benim 2 3 gündür hafif bir şekilde kuyruk sokumu ağrım var
Aynen kuyruk sokumundan basliyo sol tarfimi tutarak yururyorum

hemşire şimdi serum getirdi 2 adet biri sancı için hergün takılandan biride antibiyotik miş öyle dedi o ne için acaba 😔😔
Devlet hastanesi mi orası canım , hastane ortanı bana hep daha çok güven verir emin ellerdesin az kaldı yavruna kavuşmana da sonucu güzel olacak 🙏🏻

Kanama, ağrı, acı vs yok bende tamamen tesadüf bir şekilde farkettim yani kişisel temizlik esnasında gördüm Allah bilir ne zamandır var 🙄

Ben yine anlamam sancı işini 😆 bazen alt karın ağrım oluyor 30 35 sn sürüyor belki o olabilir 😅
Korkma bence sendeki çok kucuktur hatta fitille kremle geçer. Sancıyı bende denk getiremiyorum bugun ultrason doktoru rahim agzinu 17 ölçünce bana sordu ne kadar kısalmış kasığında belinde agrin sancın varmı dedi ne cevap verecegimu şaşırdım acaba nasıl agri biraz belimde oldu dedim bende

X