2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Dünkü hemogram sonucum çıkmış kanım 1,5 ay önce 10,5 şimdi 10,8 diyor hala sınırın altında bu gidişte serum vericek gibi galiba

Eski doktorum olsa hiç problem değil hemen sonuçları bile atarım ama bu doktora çok ısınamadım gibi daha tam tanımadığım için sanırım neyseki 1,5 ay falan kaldı çok fazla test istemez evet ben detaylı ultrason için perinatologa 1500 vermiştim 2 ay önce devlette var açtılar hemen yarına bile randevu var kolay bulursun çok fazla hastası olmuyor zaten dedi dr onun takp etmesi daha iyi dedi belki 2 belki 3 sefer daha gidicem doktorda birşey derse napayım testler çok pahalı dicem sadece nst orda girerim artık yapıcak bişey yok doğumu özelde yapıcam zaten canım ödemeyi yaptık biz
Keske eski doktor az biraz daha kalsaydı ama elden bi sey gelmiyo. Daha yeni olduğu için bide diğer doktorla kıyaslama da yapiyisundur ilgi alaka konusunda o yüzden isinamamis olabilirsin. Ama dediğin gibi zaten az kaldı allahin izniyle. Nst konusunda da bence bi araştır. Dun bi haber gördüm. Oteldeki testler vs için belli bi ücret limiti varmış. Onun üstünde ücret alırlarsa şikayet hakkı doğuyormus hastaya. Hastahane de yasal olmadığı için ücret iadesi talep edildiğinde ses çıkarmadan iade ediyormuş. Nstnin ücretini bi araştır fazla aliniyosa talep et. Haklarimizi bilmediğimizden yolunuyoruz surekli

Cok nadir olabiliyor ama o da bi hastalık sonucu. Aslinda cinsiyet belirleme gibi değil. Söyle ki bazı kadınlarda erkek bebeği tutamama yada sağlıklı şekilde ilerleyememe gibi durum oluyor. Kadının bedeni erkeği istemiyo ama detaylı sebebini bilmiyorum. Ama bu durumla ve cinsiyet belirlemeyle alakalı değil tabii.
Kadinlar doğurduğu için hep kadınlara suç atıyorlar bide cahillik yani. Biz taşıyoruz elçiye zeval olmaz 😆😆😆😆😆
Hem de ne cahillik😁😁Ben de duydum onu 2 tane kimyasal geçirince bende de acaba öyle bir şey mi var diye korkmuştum. Hatta onun duası da varmış ümmü sübyan diye hastanede bi kadın söylemişti onun da başına gelmiş. Muska falan yaptırmış o şekilde çocuk sahibi olmuş. Tüyler ürpertici🥶

Ahh iyi bari benimkide sıkıntı çıkarmaz inşallah bazen yüzleri düşüyor devlette yaptırsam olurmu diyince test paralarıda onlaramı geçiyor anlamadm 2.bebekte düşüncem belki 8 ay kadar devlette kontrole giderim son ay özele geçerim orda doğururum öyle bir seçeneğimizde oluyor dimi
Tabiiki de canım ben öyle yaptım bunda. İstediği kadar yüzü düşsün para onun cebinden çıkmıyor istediğin gibi yapabilirsin.

Keske eski doktor az biraz daha kalsaydı ama elden bi sey gelmiyo. Daha yeni olduğu için bide diğer doktorla kıyaslama da yapiyisundur ilgi alaka konusunda o yüzden isinamamis olabilirsin. Ama dediğin gibi zaten az kaldı allahin izniyle. Nst konusunda da bence bi araştır. Dun bi haber gördüm. Oteldeki testler vs için belli bi ücret limiti varmış. Onun üstünde ücret alırlarsa şikayet hakkı doğuyormus hastaya. Hastahane de yasal olmadığı için ücret iadesi talep edildiğinde ses çıkarmadan iade ediyormuş. Nstnin ücretini bi araştır fazla aliniyosa talep et. Haklarimizi bilmediğimizden yolunuyoruz surekli
1,5 ay sonra evlenip gitseydi ne iyi olurdu😊nasip değilmiş evet şikayet hakkını duydum hatta doğumdan snra şikayet edince paranın bilmem kaçını geri alabliyormuşsun falan dye ben doğum parasından değil nst den şikayetçiyim şimdi her gittğimde bunun lafını önüme gelene yapıcam doktora dahi dicem yani

Ahh iyi bari benimkide sıkıntı çıkarmaz inşallah bazen yüzleri düşüyor devlette yaptırsam olurmu diyince test paralarıda onlaramı geçiyor anlamadm 2.bebekte düşüncem belki 8 ay kadar devlette kontrole giderim son ay özele geçerim orda doğururum öyle bir seçeneğimizde oluyor dimi
Net bilmiyorum ama aylık test isteme kotalari mi ne oluyomus sanirim. Hastahane yönetimi doktorları sikistiriyomus o yüzden moralleri bozulabilir. 🙄

Kızlar benim gittğim hastanede zaten perinatolog yok radyolog var ben doktoruma devlette perşnatolog takibi açıldığını söyleyimmi sizce

Hem de ne cahillik😁😁Ben de duydum onu 2 tane kimyasal geçirince bende de acaba öyle bir şey mi var diye korkmuştum. Hatta onun duası da varmış ümmü sübyan diye hastanede bi kadın söylemişti onun da başına gelmiş. Muska falan yaptırmış o şekilde çocuk sahibi olmuş. Tüyler ürpertici🥶
Hah evet evt bak söyleyince az biraz hatırladım. Bende duymuştum o duayı. Ama böyle bi sey içinde muska felan bana tuhaf geliyo. Ac elini duanı et tedavini ol geç muska nedir :rolleyes:

Net bilmiyorum ama aylık test isteme kotalari mi ne oluyomus sanirim. Hastahane yönetimi doktorları sikistiriyomus o yüzden moralleri bozulabilir. 🙄
Hadi ya eski doktoruma hatta kanı burada yaptırayım git gel yapmayım demiştim oda ne gerek var buraya dünya para kaçırcan demişti sağlık ocağında yaptır işte demişti ah ah güzel doktorum benim😢

Ahh kıyamam 🤣🤣 ya bizim taraf pek para talep etmediler bi kapi açmada yaptılar başka yok ama kp ota boka para atiyodu biz istemedikçe 🤣🤣🤣
Oo gösterişi seviyor demek ki😄 Kız hadi aile ister anlarım da bizde kuafördeki kız da kapıyı tutmuş ekstra para istiyordu🤣 Eşim delirecekti az daha. 🤭 Garibim zaten tek başına yüklenmişti düğünü. Bizim kayınpeder fakir edebiyatı yapıyordu devamlı😒 hala da öyle oğlundan para bekliyor 😬

Ay kizlaaaaar aklıma ne geldiiii🙈🙈
Bizim buralarda bi adet var. Aslinda tam bi adet gibi değilde neyse işte değişik bi sey. Gelin evine eşyaların ceyizlerin geldiği gün yatağa bebek oturtur yatirirlar yada düğün günü gelinin kucağına bebek verirler. Ve yatağa konan yada kucağa verilen bebeğin cinsiyeti neyse çiftin ilk bebeği de o cinsiyette olurmuş. Tamm kabul çok saçma 🙈 ama merak ettim gelenek veya bilmeden düğün günü kucağınıza aldığınız bebek çocuk oldu mu? Eger olduysa bi bağlantı fark ettiniz mi 🙈🙈 ben yatağa yeğenimi oturtmustum düğün günü hem yeğenimi hem arkadaşımızın minnak kızını kucağıma almıştım mesela ☺️☺️🤩
Benim gelin alma olup kayinvalidemin evine geldiğimde kız bebek vermişlerdi kizim oldu 2.kizim yolda inşallah eltiminde erkek vermişlerdi ikisi de erkek suanda ama ne kadar doğruluğu vardır bilemem inanış meselesi tabi

1,5 ay sonra evlenip gitseydi ne iyi olurdu😊nasip değilmiş evet şikayet hakkını duydum hatta doğumdan snra şikayet edince paranın bilmem kaçını geri alabliyormuşsun falan dye ben doğum parasından değil nst den şikayetçiyim şimdi her gittğimde bunun lafını önüme gelene yapıcam doktora dahi dicem yani
Yap yap sağlık bakanlığını ariycam vs de o zamandaha çok tutusuyolar. Hele bi kere ararsan mum oluyolar

X