2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    304
Aaa siz mutlaka yapın tabi
Nacizane branşıma yakın olduğu için konuşuyorum bebekleri küçükken toz ve allerjenlerle temas ettirirseniz atopik dermatit astım bronşit riskini azaltmış olursunuz bilginiz olsun 😊
O yüzden kendi hekimlerinize tabiki danışın ama oda temizleyici hava temizleyici ya da aşırı steriliteye gerek yok

Nasılsınız ne diyor doktorlar durumunuz nasıl
Kastamonuya göre ölçümler daha uzun çıktı. 23 ile geldim bu sabah 31 mm idi. Tabi anlık saatlik degisebiliyor fakat şuan için acil durum yok gibi duruyor. Bugun biraz agrim sancim oldu ama nst de çıkmadı. Takip ediliyoruz ptsi günü doktorum genel değerlendirme yapıp ya kal dicek ya git. İlk korkular gitti gibi. Bizim tahminimiz taburcu olup haftalık kontrole geliriz sanirim. Risk anında da müdahale olur sanırım. Bekliyoruz dua ile 🤲🤲😶‍🌫️

Aksine kurutma makine kıyafetteki tozu tüyü falan daha güzel temizliyor aslında ilk dega duydum toz yaptığını benimkinde güzel çıkıyor hiç yün tüy toz kalmıyor oluşmuyor
Tozları aliyo evet ama 6 7 ay kadar kurutma kullanma bebek için. Hem küçülme de yapıyor. İlk anda kurutma kullanınca galiba alerjiye yatkınlık mi ne oluyo du. Tam bilmiyorum ama biraz buyudukten sonra kullanın diyorlar

Kızlar selam bebek kıyafetlerini yıkayıp kurutma makinesine atıcakmısınız yoksa asarakmı kurutucaksınız?Benim makinem yıkama kurutma bir arada istersem yıkamanın ardından kurutmayada geçirebiliyorum kurutarak yıkayım diyorum bebek kokulu deterjan kokusuda gitsin istemyrum önce bi denicem eğer kurutunca deterjan kokusu giderse kuruma yaptırmadan yıkarım dye düşünyrum
Kurutma makinesini tavsiye etmem %100 saf pamuklu oldukları için küçülüyorlar.Küçülmüyorsa saf pamuklu değildir🤣

Kastamonuya göre ölçümler daha uzun çıktı. 23 ile geldim bu sabah 31 mm idi. Tabi anlık saatlik degisebiliyor fakat şuan için acil durum yok gibi duruyor. Bugun biraz agrim sancim oldu ama nst de çıkmadı. Takip ediliyoruz ptsi günü doktorum genel değerlendirme yapıp ya kal dicek ya git. İlk korkular gitti gibi. Bizim tahminimiz taburcu olup haftalık kontrole geliriz sanirim. Risk anında da müdahale olur sanırım. Bekliyoruz dua ile 🤲🤲😶‍🌫️
Çok sevindim 30 üstü de normal zaten şükürler olsun dua ile 🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Kızlae bugün fetal eko çektirmek için perinatolojiden randevy aldım devlet hastanesinde zeynwp kamilden fetal eko farklı bi işlem gibi düşünnüştüm bana bildiğiniz tekrardan detaylı ultrason yaptılar baştan savar gibi hareketler kalbinde delik gözükmüyor şuan dedi ama gelişi güzel baktı asla detaylı değildi kesin mi diyorum doğumdan sonra belli olur diyo raporada hiç bir şey yazmamış nw gözlendi ne gözlenmedi birde tekrardan detaylı stresi yaşattı bana böbrek izlenemedi gözükmüyor diyor bilgisayar başındakine bende korktum görmüştük biz daha öncesinde detaylıda dedim sustu sustı sonra yok haftasından dolayı büyük olduğu için dedi hiç kaeşısındakinin duyguları yokmuş gibi davranıyorlar eğee gidicek giden varsa asla tavsiye etmiyorum boşuna stres oldum geldim kalbine detaylı güzwl bakabildiğini düşünmüyorum asla
Merhaba Gaziantep’te iseniz ve maddi durumunuz el veriypr ise Tuncay yüce doktoruna bi muayene olmanızı öneririm

Kızlar selam bebek kıyafetlerini yıkayıp kurutma makinesine atıcakmısınız yoksa asarakmı kurutucaksınız?Benim makinem yıkama kurutma bir arada istersem yıkamanın ardından kurutmayada geçirebiliyorum kurutarak yıkayım diyorum bebek kokulu deterjan kokusuda gitsin istemyrum önce bi denicem eğer kurutunca deterjan kokusu giderse kuruma yaptırmadan yıkarım dye düşünyrum
Ben yeni aldıklarımı koymadım, çekme ihtimaline karşı, çunkü Yenidoğan lar gözüme çok küçük görünüyorlar 🙈ama abiden kalmaları koydum çünkü onlar milyon defa girmiştir kurutmaya😅😅😅 ben çocuk doktoruna sormuştum koyabilirsin demişti.

Kızlar bir soru . 11 ocakta nasipse 30 haftalık oluyorum yasal izin hakkım başlıyor çalışamaz raporu verecek doktorum. Şimdi 4 aralık 2023 den 10 Ocak 2024 e kadar heyet raporu alabilir miyim? Yeni yıl olduğu için bölerek mi almam lazım ? Yoksa heyet raporu şeklinde doktor direk uzun verebilir mi?

Bende kurutma çeker mi acaba ürünleri diye tedirginim

Kızlar benim 1 saat tokluk 190 çıktı doktor şekerin var dedi 😔

75gr glikoz
Açlık 83
1 saat tokluk 190
2.saat tokluk 82

Kızlar benim 1 saat tokluk 190 çıktı doktor şekerin var dedi 😔

75gr glikoz
Açlık 83
1 saat tokluk 190
2.saat tokluk 82
Çok gecmis olsun.Benim aclik 91, 2.saat 209 çıkmıştı dikkat et dedi doktorum hamurisi şeker yasak dedi sadece çok önemsemedi ben seker olcum cihazi aldım açlık tokluk ölçüyorum ilk defa bugün açlık yüksek çıktı stres en çok etkileyen stresten uzak durmak lazım

Çok gecmis olsun.Benim aclik 91, 2.saat 209 çıkmıştı dikkat et dedi doktorum hamurisi şeker yasak dedi sadece çok önemsemedi ben seker olcum cihazi aldım açlık tokluk ölçüyorum ilk defa bugün açlık yüksek çıktı stres en çok etkileyen stresten uzak durmak lazım
Çok sağol sana da geçmiş olsun . Senin de var şekerin çok dikkat et 75gr mıydı yüklemen ?

Nacizane branşıma yakın olduğu için konuşuyorum bebekleri küçükken toz ve allerjenlerle temas ettirirseniz atopik dermatit astım bronşit riskini azaltmış olursunuz bilginiz olsun 😊
ben de aynı şeyi düşünüyorum benim babamda doktordu emziklerimizi bile sürekli yıkatmazmış yere düşer ağzımıza alırmışız mikroba alışsınlar derdi hep

Tozları aliyo evet ama 6 7 ay kadar kurutma kullanma bebek için. Hem küçülme de yapıyor. İlk anda kurutma kullanınca galiba alerjiye yatkınlık mi ne oluyo du. Tam bilmiyorum ama biraz buyudukten sonra kullanın diyorlar
Sadece alerji ihtimali olsa doktora sorardım ama yenidoğanlar zaten küçük çekme ihtimalini düşünmedim yıkayıp asmak daha iyisi sanırım dediğin gibi 6. Aydan sonra kurutmaya başlayabilirim seneye kışa nasipse

Siz o yüzden mi yapmadınız? Ütülenince mikrobu ölür derler ama birde o var bide kırış kırış olsun istemem

Ben kurutmaya atacağım, tozu va topluyor en azından..
Bir de zaten bebek deterjanları kokusuz oluyor yani siveno öyle o yüzden atarım Ya kurutmaya
Ya çekmez inşallah çekip çekmediğini bilgi verirmisiniz yani hangimiz önce hazırlar bilemiyorum gerçi ama ben unibaby almıştım ebe hemşire arkadaşım önermişti bi bebek kokusu var içinde

X