💕2024 Nisan 💕 Tüp Bebek Transferi Olanların Toplanma Alanı 🤰🏽🍀💕

Bence
Kızlar ben geldimmm bu sefer misafirimle geldim sıpaaaa korkuttu eşşol eşşek böyle mi görecektim ben keseyi daha anne olmadan yaşlandırdı. Şükürrrrr
Aayy çok sevindim içime rabbim kucağına almasına nasip etsin şükür boşuna stres yaptın bak bebeğin senleymis

26 nisanda vereceğim ama o güne kadar nasıl duracağım artık bilmiyorum. Negatife döner diye korkuyorum bira

O ara çocuuun annesi hamburger gömüyordu hakkınızı helal edin
Afiyet bal olsun benim içimde hiç kötü his yoktu zaten hissetmiştim , o zamannnnn hamile hamile şimdi bize daha çok dua ediyorsun Allah’ın izniyle kabul olur insallah hadi hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin rabbim

Merhaba ben de 2 Nisan'da transfer oldum 11 Nisan'da öğrendim 5. Gün embriyosu ilk denememiz 5aa kalite çok şükür keseyi de gördük rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah emeklerimizi boşa çıkarmasın.. Belirtilerin transferden sonra kasık ve bel ağrım vardı hafif olarak başladı 6.gün artık baya artmıştı adet ağrısı gibi çektim 9. Gün kaset test yaptım çift çizgiydi normalde 10. Gün olması gerekiyordu bayram dolayısıyla dayanamadım gidip yaptım umutsuzdum ama çok şükür pozitif oldu

Canım ben hala emin değilim ve içim huzura kavuşmadı. Kendi doktorum keseyi görüp veya daha sonra kalp atışı duyup evet gebelik güzel ilerliyor diyene kadar tatmin değilim. Şu an bile değerim 3600 deyse kese gözükmesi normal ya iki gün sonra değerlerim yeni düşerse ve cihazdan kaynaklı değilse ?

B Boniva artık kan tahlili yaptırma sen
Canım herkesin paranoyası korkuları aynı değil mesela burada kızlar kan baktırmaya devam etmeye korkup kanda pozitif gördükten sonra idrar testi yapmaya devam ediyorlar bu yöntem bana uymuyor mesela ne yapayım ben idrar testini kanda gördükten sonra. Ben asıl kanda nasıl ilerliyor onu takip etmek isterim erken teşhis hayat kurtarır doktor 10 gün sonraya randevu verdi diye o on gün içinde çocuğu da kaybedebilrsin büyümesi durmuş dış gebelik de olabilir kimyasalda ve sen bundan haberin olmayacak oysa erken farkedersen belki doktoruna erken haber verip bebeği kurtarmak için iğne kullanırsın veya kanama varsa kan sulandırcıyı kesersin. Yok mümkün değil on gün sırtıma yaslanıp bekleyemem o rahatlık yok nerede o şans

Ama şuan da kese görünüyor , Allah korusun bir sorun olsa kese bozulmaya başlardı yada hiç oluşamazdı diye düşünüyorum ben , bence içini rahat tut belki de gerçekten ikiz ilerleyecekti ikinci kese oluşmadı değer düştü Buda olabilir ama bence güzelce ilerleyecek hiç merak etme

Kese görünüyor ve evet kesede bozulma yok dedi doktor. Ama yolk oluşmamış mesela ve kalp atışına daha var gibi duruyor huzur yok yani

Takılıyorum canım haklısın tabi ki o zamana kadar içerde neler oluyor bilemiyoruz insanın aklına her şey geliyor. Ama bak yok yere stres yaptın o kısacık sürede nasıl korktun. Sağlıksız gebelikse vücut tutmak istemiyor kanama başlıyor ne kadar ilaç kullansanda durmuyor zaten. Allah bir daha böyle korkular yaşatmasın sağlıkla kucağına al

Bence sen çok panik olduğun işin böyle oluyor yanı tanı mı tedbırlı olmakta fayda var ama üç kere kan yeterlı kandan sonra gebelik testi yapmak saçma hatıra kalınsın dıye yapılabılır bir şey olacağı varsa olur ben oncekı gebelıgımde o kadar panıktımki 4+2 de kese görmeye gıtmıstım 5+3 de kalp atışı dınlemıstım şuna mı hamılelıgım 5+3 oldu merak ediyorum evet ama eşimn gelmesını beklıycem 6+0 da görmüş olacağım yanı demem o ki zaten kanama vs oluyorsa hemen gıdılmelı onun harıcı panık yapmayın lütfen valla stres en büyük düşman hepınız için diyorum

Evet katılıyorum gerçekten öyle düşük yapmıştım ve bir de kimyasal geçirdim oradan biliyorum

Evet katılıyorum gerçekten öyle düşük yapmıştım ve bir de kimyasal geçirdim oradan biliyorum
Ben de 3 kez düşük 1 dış gebelik geçirdim. Kanamam başladığında muayene olup doktoruma haber vermiştim iğne yaptırmamı söyledi. Yapabileceğimiz herşeyi yaptık ilaçta kullanıyorsun dediğinde kızmıştım ama haklıydı. Muayene olduğumda kesem göründü ama akşamına düştü. Dış gebelikte de keseyi görmeye gittiğimde belli belirsiz bişey görünüyordu emin olamadı bir hafta sonrasına tekrar çağırdı. Gittiğimde dış gebelik teşhisi koydu hemen ameliyat için yatış yapıldı ama geç kalındı tabi 6. Haftaya kadar bekledim neredeyse. Bazen ilaçla müdahale ediyorlar ama benim için geçti. Şimdi farklı yerde oldu tedavim kese ve kalp atışını birlikte görmek için kan testinden 3 hafta sonrasına gün verdiler 9 mayısa. Merak ediyorum deli gibi ama bu süreçte sabretmeyi öğrendim, bekleyeceğim. Bir sorun olursa haber vermemi söylediler randevuyu daha erkene alırız dediler. Sizler de ağrı kanama olmadıkça korkmayın. Bazılarının kanamaya rağmen bebeğine bişey olmuyor, Allah’a emanet bebeklerimiz sımsıkı tutunsunlar

Son düzenleme:
Canım çok zor şeyler yaşamışsın umarım bu son olur ve bebeğin sana sıkı sıkı tutunur. Bana da kese ve kalp için transferden sonra 21 gün randevu verdiler bugün 18 gün ve evet kese var ama sanmam ki 3 gün sonra kalp atışı duyulsun çok erken gibi geliyor bana . İnşalah sen duyarsın erken de olsa dualarımla seninleyim ve tüm bu süreçte bekleyen hanımların yanındayım

Yanlış yazmışım düzelttim transferden değil kan tahlilinden 3 hafta sonrasına 10 Nisan da transfer oldum 9 mayısta gideceğim. Ve benim gebeliklerim hep Nisan mayıs ayında oldu. 10 Mayıs doğum günüm erken doğum günü hediyem diye sevindim hep . Bu kez farklı olacak inşallah. 2023 Aralık annelerine katılmıştım devam etmedi, bu kez 2024 Aralık annelerinde olacağım inşallah bizi en iyi biz anlarız Allah emeklerimizi boşa çıkarmasın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…