💕2024 Nisan 💕 Tüp Bebek Transferi Olanların Toplanma Alanı 🤰🏽🍀💕

İnşallah güzel haberler olur ultrasonda da çok heyecanlı bende bir an önce tedaviye başlamak istiyorum transfer için gün sayıyorum daha belli değil
İnşallah en doğru zamanda sağlıklı bebişinize kavuşursunuz geç olsun güzel olsun beklemeye sabretmeye değsin

Merhabalar bende 32 yaşındayım, eşimin sperm azlığından dolayı tüp bebeğe başvurduk. Adetimin 2.günü gittik Gaziantep Umay tıp merkezine doktor sağ tarafta yumurtaların var ama sol tarafta yok dedi ve vitamin ilaçlarına başlattı ve 10 gün sonra gelmemi söyledi ve 10gün sonra gittim yani dün, alttan muayene etti, sağ taraftaki yumurtalar çatlamış sol taraftakiler ufak dedi 14 tane GONAPEPTLY 0.1 mg verdi ve tekrar adetin 2.günü gel asıl alman gereken ilaçlara başlayalım dedi. Yani uzun prosedür başlattı Açıkçası bu süreçleri çok bilmiyorum, bundan sonra nasıl ilerleyecek bu arada Amh değerim 1.7

Bana ikinci kez kan vermeye gelin demediler.29 Nisan için kese görmek için randevu verdiler. Neden tekrar kan istediler ki?
Canım sen nerde kan verdin? Ben tüp bebek yaptırdığım yerde verdim, genelde yükseklişi görmek içiin, iki kat artmış mı diye, ikinci kanı istiyorlar. Sen herhangi bir hastanede veya sağlık ocağında verdiysen orda demeyebilirler. Kendin gidip verebilirsin.

Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤ canım bak bu benim topiğim. İlk sayfada ilk yorumda uzun protokolü adım adım anlattım. Orayı okuyabilirsin. Hayırlı olsun inşallah sürecin başlamış artık ❤

Evet canım bendim
Benimde insülin direncim var. Tedaviye başlarken şeker insulin troid hepsine baktırdım. Insülinim sınırdaydı ama kiloma göre değeri yüksek bulunca tüp bebek doktorum endokrine yönlendirdi. Tahlillerime baktığında kanı aç verdin dimi , dişini fırçaladın mı elini ağzına götürdün mü diye sordu. Açtım ama dişimi fırçalamıştım elimi ağzıma götürüp götürmediğimi hatırlayamadığım söyledim. Bir daha tahlil yaptırırken bunlara dikkat ederek ver kanını dedi. Siz de bence tekrarlayın tahlillerinizi. Benim tsh 2,3 çıktı troid ilacını 12,5 kullanıyorum 25ilk ilacı bölüyorum

Yok ya bana öyle bir şey söylemedi zaten benimki donasyon olucak doktorum Kıbrıs'ta ben tahlillerimi yaptırıp gösteriyorum ona göre kullanıyorum ilaçlarımı yani ,3 senedir öyle yapıyoruz.Doktorun dediklerimi de anlamadım neden öyle dedi ki ne alakası var ki onunla.Benim tsh 3.7 çıktı ama sadece tiroit ilacı kullanıp kullanmadıgimi sordu o kadar sanırım bana da baslaticak

Merhaba benimde perşembe günü transferim planlanmıştı ama bugün progesteron hormonu yüksek çıktığı için iptal edildi.Böyle olan var mı ki hiç duymadım.

Üniversite hastanesindeki tedavimde transferden bir hafta öncesinde bakılıyordu 1 in altında 0lı değer olması gerekiyordu sanırım. Bu kez denemem özelde oldu hiç bakılmadı transfer gününe kadar. Sadece transfer günü bakıldı onunda 10 üzeri olması gerekiyormus. Hastaneden hastaneye değişiyor demekki. Kaç çıkmış sonucunuz?

Daha önce transfer oldum mu canım ?

Kızlar selam kaçıncı gün kan testi yaptınız? Benim 5.gün embriyosu doktor 12.gün test istedi öncesinde kesinlikle istemiyor bir önceki transferde yaptırmıştım bu sefer hiç cesaretim yok ne idrar ne kan testi yaptırmayı düşünmüyorum. Pozitiften ne kadar süre sonra keseyi görmek için çağırdı doktorunuz?

Benimki 3. Gün embriyosu
12. Gün kan verdim,
14. Gün kan verdim.,
10 gün sonra kese için çağırdılar.

Yani transferden 24 gün sonra keseyi görmeye gideceğim kuzum ❤ umarım mucizene kavuşursun

Bana 9.gün dediler o güne kadar benimde test yapmaya cesaretim yoktu yarın ikinci kez kan vereceğim ona göre çağıracaklar. Verdikleri kağıtta transferden 3 hafta sonra yazıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…