2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Aynen kestirmek zor. Yanımda biri olsa halledilirde tek olunca panikliyo insan. Öyle böyle yakında 3 aylık olacaklar. En azından ilk zamanları geçti. Ben çok zorlanıp, çok uykusuz kalmıştım. En azından şimdi alıştım uykusuzluğa arada 2 saatte olsa uyuyorum. Bi şekilde daha iyi ilk günlere göre. İlk günler zombi gibiydim. Hiç uyuyamıyodum. İnşallah daha da iyiye gider hepimizin bu aşamaları

Benım 2. Ay bitti ben de aynısını yaşıyorum ama erken degıl mı ya? Yarı yarıya düşürdü resmen acaba yetmiyor mu ondan mı bırakıyor diye düşünüyorum. Yarın tarttırcam saglık ocagına anlayacağım

Evinde baskül varsa önce kendin çık kilona bak sonra bebişle çık. Sağlık ocağındaki gibi net olmasada o şekilde de kilosunu takip edebilirsin

İlk günler bende zombi gibiydim hiçbir şeyi bilememek bebeğin sarılığı derken hiç uyuyamıyodum şoka girmiştim sanki zamanla kolaylaşmasa da biz alıştık galiba

Koşarak alışveriş yaptım sürekli uyandı uyancak çığlık atıcak hemen denemeliyim şeklindeydi dediğin gibi hiçbir şey de olmadı üstüme 2 parça şeyi kan ter içinde alabildim çok komikti aslında halim dışardan biri izlese nereye koşuyo bu kadın sürekli derdi önden düğmeli elbise bende istiyorum ama bulamadım

Ben de bugün eczaneye anti reflü mama sipariş ettim, normali kusturuyo bakalım şifa olur inşallah
Bebelac thickener mı sipariş ettin? Doktor bize onu önermişti anne sütünü koyulaştırsın diye her emzirme sonrası içir demişti, önceden de konuşmuştuk ya seninle, ama o kadar koyu kıvamlı bi mama ki biberondan geçmedi mama içemedi 400 küsur liraya almıştık boşa gitti, aynı şehirde olsak sana verirdim denerdin.

Ay keşke biz bu bebeklerle napcaz yok aptamil ar (antireflü) diye bir mama . İnşallah işe yarar da biraz et tutar

Merhaba kızlar hem mama verip hem de emziren annelere bir sorum var. Meme reddi yaşamamak adına hangi biberonu kullanıyorsunuz?

Kız koyulaştırıyor o mamayı. Biberon değiştircen ya ucunu bi numara büyük alıp takcan onu verirken yada biberonun ucunu biraz delip açtırcan. Yoksa geçmez içemez

3 gündür kimse gelip almamıştı çocuğumu benden yine bugün geldiler aldılar sinirlerim boşaldı resmen hıçkıra hıçkıra ağladım ben onsuz bir dk geçirmek istemiyorum çok özlüyorum o daha çok küçük hiç bir anını kaçırmak istemiyorum,
Görümcelerle konuşmuyorum diye ben de gidemiyorum, onlar da gelmiyor mecbur bensiz gidiyor ama artık nefret ettim , ya da aşırı duygusal düşünüyorum bilmiyorum 3 saat bana 30 saat gibi geliyor

Birileri beni silkelesin kendime getirsin nolur
Gittiği yer babaannesinin evi karşı bina hemen, ya da halasının evi o da karşı bina
Ama benden ayrı kalmasını bir türlü aklım mantığım kabul etmiyor karşı bina da olsa
Sanki bir şey olsa ağlasa onlar anlamayacaklar derdini gibi geliyor
Ve bu durum kim bilir kaç yaşına kadar devam edecek

Anladım her ay 1 er kilo alamazlar tabi yoksa baya şişko bişey olurlar

Gözümün önünde kucaklarına aldıkları an içim daralıyo sanki başkasının kucağında korkucakmış gibi geliyo kimse dikkat edemicekmiş tutmaya da bişey olcakmış gibi. Eşim de aynı şekilde hissediyo o yüzden başka bi eve gidince böyle hissetmen çok normal belki çok küçükler diye böyle düşünüyoruzdur

Göndermesen olmaz mı?

Keşke benim eşim de böyle olsa kendi ailesi diye hiç umursamıyor bir gün gelmese eve nerede bu çocuk demez

Göndermesen olmaz mı?
Nasıl göndermeyeceğim? Benim de istediğim bu, onlar sürekli bana getir bırak sen de kendi işini gör dınlen rahatla dediler doğduğundan beri bir kere kendim götürmedim buradan anlamaları gerekmiyor mu?
Kaldı ki karşı karşıya oturuyoruz diye her kafasına estiklerinde gelip alıyorlar, hiç destur yok. Bir arayıp müsait misin alabilir miyiz demeleri gerekmez mi? Belki ben başka bir plan yapıyorum. Anlamıyorum cidden anlamıyorum

Ay keşke biz bu bebeklerle napcaz yok aptamil ar (antireflü) diye bir mama . İnşallah işe yarar da biraz et tutar
Ay inşallah ya 2. ay kontrolüne az kaldı kaç kilo almış olacak bakalım. Evde tartıyorum yine alt sınırdan devam ediyor gibi duruyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…