2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebesi 2,5 aylık olanlar gece uyanmazsa kaç saatte emziriyosunuz? Uyuyosa uyandırmayın diyo bazıları
Pelin uyuyosa uyandırma vur kafayı yat. Acıkınca uyanıyolar zaten. Büyüdükçe daha uzun uyuyacaklar. Belki çok nadir görülen şanslı annelerden olursun bebeği geceleri uzun uyuyan 😬 bide artık alışkanlığa dönüyor bazı şeyler. 2 saatte 1 uyandırmaya alıştırırsan bu sefer kendisi uyanacak yemek isteyecek sürekli. O uyuyorsa sende uyu dinlen.

Sıcaklardan mı neden sütüm çok azaldı 🥲🥲🥲 çok üzülüyorum ya çocuk emiyor ama meme boş hissediyorum
Benimde öyle. Sürekli su içiyorum ama nafile. Bide ben doğumdan 10 gün sonra gebelik öncesi kiloma dönmüştüm. Sütüm olsun diye sürekli yedim. 4 kilo aldım. Ona rağmen sütüm azalıyo.

Benimkide öyle gündüz çok nadir uzun uyuması. Genelde 20-30 dakikalık uykular. Sonra akşam 6 da derin uyumak istiyo. E 6 gibi derin uyursa gece uyumuyo bu sefer. Bende ne yapacağımı şaşırdım. Bütün gün yapışık ikiz gibiyiz. 3 aydan snra uyku rutini oluşturmak lazım aslında. Artk herşey alışkanlığa dönecek çünkü. Ama ben bu aşamaya gelene kadar okadar yoruldum ki nasıl uyku eğitimi vereceğim, nasıl sabredeceğim bilemiyorum.
Aynen öyle canm yanlış etiket yapmışım bu adada. Gündüz kaç saat toplamda uyuyor bebisinjz sizin

Pelin uyuyosa uyandırma vur kafayı yat. Acıkınca uyanıyolar zaten. Büyüdükçe daha uzun uyuyacaklar. Belki çok nadir görülen şanslı annelerden olursun bebeği geceleri uzun uyuyan 😬 bide artık alışkanlığa dönüyor bazı şeyler. 2 saatte 1 uyandırmaya alıştırırsan bu sefer kendisi uyanacak yemek isteyecek sürekli. O uyuyorsa sende uyu dinlen.
İnşallah canım gündüz uykusu yok yarım saat belki uyuyo hele yatağına falan koyarsam 5 dk😄 gece uyuduğunda dinleneyim bari dimi uyandırmıcam artık

Benimde eşim yanımda değil. Bende tekim ama arkada tek kalınca ağlıyo bi süre sonra. Bazen mama hazırlıyorum. Arkada birisi varsa ağlayınca mama veriyo ama yine de bazen durmuyo. Eşim olsa o arabayı sürer ben bebişle ilgilenirim. Heryere giderdik bukadar sorun olmazdı. Bebek arabasında benimkide yaygarayı koparıyo bazen. Evin altındaki markete iniyorum ya da mahallede az turluyorum baktım tıngırdıyo hemen geri geliyorum. Evde çok sıcak. Evde de sıkılıyoruz. Zaman geçmiyo evde de. Ama ne yapacağımı bilmiyorum. Biraz daha zamana ihtiyacımız var heralde.
Evet eğer uyumuyosa muhakkak ağlıyo arabada bi de tükürüğünü yutamıyo hala boğulucakmış gibi sesler çıkarıyo bu şekilde arkada tek bırakıp araba sürmem mümkün değil sürekli aklım onda kalır. Bebek arabasıyla da şans yani bazen hiç sesi çıkmıyo bazen onda da asla durmuyo geçen markete gittik eve nasık döndüğümü bilemedim ayy çok fenaydı susmadı hiç

Kızlar bu ek gıda ne zaman baslanmalı
4 ayda tattırma falan dıyorlar doktora mı sorcaz nasıl olcak

3 ay olan anneler bebegınızın yemesi azaldı mı benımkı 3 saatte 1 guzel yıyordu sımdı 2 saate dusurdu ama tam yemıyor
Yani porsiyon azaldı sıklık arttı anlamıyorum tam doyuyormu çis sayısı baya iyi şükür

Ben iyi beslendıyse 5 6 saate falan kuruyorum alarmı kendı uyanmazsa dıye ama brslenmesını ıyı yapmayıp uykuya dayanamıyor bazen uyuyor o zaman 3.5 4 saate gece uyandırıyorum valla gayette yıyor

3 ay olan anneler bebegınızın yemesi azaldı mı benımkı 3 saatte 1 guzel yıyordu sımdı 2 saate dusurdu ama tam yemıyor
Yani porsiyon azaldı sıklık arttı anlamıyorum tam doyuyormu çis sayısı baya iyi şükür
Çiş sayısı iyiyse doyuyodur başka sebeple memeye gelmek istiyodur sadece açlıktan gelmiyolarmış çünkü. Ataktan olabilir,diş sancıları başlıyomuş ondan olabilir gazdan bile memeye gelmek istiyolarmış

Benimde öyle. Sürekli su içiyorum ama nafile. Bide ben doğumdan 10 gün sonra gebelik öncesi kiloma dönmüştüm. Sütüm olsun diye sürekli yedim. 4 kilo aldım. Ona rağmen sütüm azalıyo.
Kiloyla hiç ilgisi yok ben doğumdan sonra 10 kg verdim tekrar aldım 10 kg yu yiye yiye yani şuan garip bir şekilde hamilelikte aynı kiloyum ama sütüm yok

2 gün önce sanki büyük sırrı çözmüşüm gibi tavsiye vermiştim buraya şöyle yapıyorum koyuyorum yatağa veriyorum emziği uyuyor falan diye o sadece 2 günlükmüş kızlar 😁😁😁
Şimdi yine asla gündüz uyumıyor istersem evi sallıyım gene uyumaz öyle bişiy yani

Ayy umarım güzel geçer. Gerçi yanında annen var. Ben ilk yalnız gitmiştim burnumdan gelmişti
Baktığım hiçbir mağazayı anlamadım telaş ve aceleden bi de benim bedenime ne olmuş öyle ya😂😂 altı şişane üstü memişane😂😂 düğmeli elbise almak istiyorum enzirirken kolaylık olsun diye üst beden 42 altım 38 , o yüzden hiçbir elbise olmadı ya bol ya da üstüm kapanmıyo

2 gün önce sanki büyük sırrı çözmüşüm gibi tavsiye vermiştim buraya şöyle yapıyorum koyuyorum yatağa veriyorum emziği uyuyor falan diye o sadece 2 günlükmüş kızlar 😁😁😁
Şimdi yine asla gündüz uyumıyor istersem evi sallıyım gene uyumaz öyle bişiy yani
Sen kendini nazar ettin 😬

Baktığım hiçbir mağazayı anlamadım telaş ve aceleden bi de benim bedenime ne olmuş öyle ya😂😂 altı şişane üstü memişane😂😂 düğmeli elbise almak istiyorum enzirirken kolaylık olsun diye üst beden 42 altım 38 , o yüzden hiçbir elbise olmadı ya bol ya da üstüm kapanmıyo
En azından denedin 😬 bebişle zor. Bence biraz daha zamana ihtiyacımız var gibi

X