2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Atak haftası nedir
Bebeklerin atak haftaları oluyormuş . Her atak haftasindan sonra yeni seyler kesfediyolarmis . Biz 2. Ay atak haftasi yaşıyormuşuz. 8-9 haftalarda olurmus bazi bebeklerde 2 gun bazi bebeklerde 2 haftaya kadar sürermiş

Saat 6.16 sıfır uykuyla geceyi bitirdik sabahladik ney bu kizin derdi anlamiyorum 😭 atak dediler atağı batsın... gunlerdir mahfoldum ayaga kalkinca başım dönüyor.

Bugün o kadar mızmız ki sürekli kucakta olmak istiyo kollarım titriyo artık ağrıdan😢 50 günlük bebek oyalamak da çok zor

Hepimizin evleri çok mu sıcak acaba ya sıcaktan mı böyle huzursuzlar bizim ev 28 derece zıbınla yatırıyorum gündüz de klimayı açıyorum ama sürekli de açılmıyo tabi
Olabilir benimkide bugün çok huzursuzdu banyo yaptırdım sonra klimayı açtım rahatladı resmen, bir de biz de terliyoruz ya emzirirken falan yapış yapış bence onlarda darlanıyor

Bu erkekleri allah bildiği gibi yapsın, el kadar bebeyle hem ev temiz olcak, hem yemek olcak, hem servis edicen, hem bebek uyuduğunda uyucan, hem duşunu kişisel bakımınj yapcan, hem bebekle ilgilenicen.. Hep bu ben şöyle fedakardım böyle bunları tep başıma yaptım, ben neler çektim, ben neler yaptım diyen anneler yüzünden.
En ufak bir yardım istediğinde "başkaları yapıyor ama" Cevabınj alıyorsun, ya da " benim annem 4tane tek başına büyüttü" Bıktım ya valla bıktım, gecemiz gündüzümüze karışmış, biz de insanız ya , yardım istemeye yorulmaya hakkımız yok mu bizim gerçekten nefret geldi insanlardan
Lohusa depresyonu diye bir şey yok bence, lohusaya yardım etmeyen böyle davranan eşler ve aileleri yüzünden depresyona giriyoruz

İyi ki bir çalışıyorsunuz ya iyi ki eve ekmek getiriyorsunuz başka da bir b. K yaptığınız yok o da zahmet oluyor nazlana nazlana yapılıyor

Benimki de aşırı huysuz ama sürekli klima çalışıyor anlamadım gitti , asla yatağında yatmıyor bugün, bi de benim bebek mesela kucağımda da huzurlu değil hani kucağıma alıp sessizleştireyim yok, illa ayakta gezinmek istiyor anlamadım gitti, bacaklarım kollarım koptu artık gezinmekten , slinge bağlasam kıyamet kopuyor zaten kundakta sevmiyodu 😭😭 bebişi 3 ayı dolduran var mı bi değişiklik var mı merak içindeyim

İyi ki bir çalışıyorsunuz ya iyi ki eve ekmek getiriyorsunuz başka da bir b. K yaptığınız yok o da zahmet oluyor nazlana nazlana yapılıyor
Bi de gece bebek ağlarken ben savaş veriyorum emzirsem mi altını mı alsam kıyamet kopuyor odada, yanımdaki horul horul horuldama derdinde şaşkınım

Benimki de aşırı huysuz ama sürekli klima çalışıyor anlamadım gitti , asla yatağında yatmıyor bugün, bi de benim bebek mesela kucağımda da huzurlu değil hani kucağıma alıp sessizleştireyim yok, illa ayakta gezinmek istiyor anlamadım gitti, bacaklarım kollarım koptu artık gezinmekten , slinge bağlasam kıyamet kopuyor zaten kundakta sevmiyodu 😭😭 bebişi 3 ayı dolduran var mı bi değişiklik var mı merak içindeyim
Benim 69 oldu bazen eşref saatinde kendi kendine duruyor yarım saat
Halının üzerine yumuşak bir battaniye koyup yerde sırtüstü yatırmayı denediniz mi ? Bir de çocuk şarkılarını vs çok seviyor

75. Gün her şeyi aynı ama ben de saçma bisi var

bir gün boyle
bir gun hep uyuyor:)
Geceleri uzun suredır yiyip uyuyor sadece sukur

Sanırım hepimiz atak haftasındayız bende artık dayanamıyorum duşa bile girememek bu havada günlerdir uyku uyumuyor günde iki kez yıkıyorum klima açık serin ortam ama yok uykuya direniyo kucakta sürekli dolanmak istiyor gerçekten düşüp bayılıcam artık sadece dışarıda uyuyor gece 1 e kadar yürüyüş yapıyoruz gık demiyo eve gelince çığlık kıyamet

Bebeklerin atak haftaları oluyormuş . Her atak haftasindan sonra yeni seyler kesfediyolarmis . Biz 2. Ay atak haftasi yaşıyormuşuz. 8-9 haftalarda olurmus bazi bebeklerde 2 gun bazi bebeklerde 2 haftaya kadar sürermiş
Benimkinde birşey farketmedim iki ay on bir günlük bakalım hayırlısı saol canim

Sanırım hepimiz atak haftasındayız bende artık dayanamıyorum duşa bile girememek bu havada günlerdir uyku uyumuyor günde iki kez yıkıyorum klima açık serin ortam ama yok uykuya direniyo kucakta sürekli dolanmak istiyor gerçekten düşüp bayılıcam artık sadece dışarıda uyuyor gece 1 e kadar yürüyüş yapıyoruz gık demiyo eve gelince çığlık kıyamet
Ay birebir aynısı arabada uyuyo başkasının evine gidince uyuyo ama kendi evimizde kucakta gezmek istiyo bütün gün. Şuan mesela 3 saattir uyuyo ama nerde tabi ki göğsümün üstünde tuvaletim geldi gidemiyorum yatağına asla yatmıyo o kadar para verdim dönence aldım yoook çocuk yatağa karşı sırtı yere değmicek

X