2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Canım ilden ile değişiyor eşimin memleketindeyken aşı günü sağlık ocağına gittik onlar da aylık yapıyormuş ayda bir gün belirlemişler o tarihte aşıyı açıyorlarmış o tarihte toplu çağırıyorlarmış bebekleri
Ozaman bölgenin yoğunluğuna göre değişiyor bazıları ayda bir bazıları 15 te bir bazıları her hafta açıyor demekki. Neyse kadının gğnahını aldım 🤣🤣

Eee kızlar hamileyken ayva yiyenler nerde?
Bugün kızıma biberon verirken sol yanakta gamzesini farkettim 🥳🥰🥳🥰
Burdayım burdayım işte burdayımmm 🤣🤣 benim oğlumda da var gamze bariz de belli emerken ağlarken gülerken. Bi yanakta diğerine göre daha belirgin. Ama ben ayva yemedim öyle çok. Çekirdeğini yanağıma koydum

Ben bugün nursey harvey damlayı denedim ıkınma vardı hep. Bugün kakası normale döndü ve gazı çok rahat çıkardı denemediysen mutlaka al dene canım rahatlatır
Ben bio Gaia ve sab simplex kullanıyorum gaz çıkarıyor ama bitmiyor kakası hep cıvık zaten. Günde ön defadan fazla yapıyor. Doktor kilo alımı iyi sorun olmaz dedi. Yani gaz çıkarmasına rağmen gündüzleri zehir ediyor bir yere gidemiyorum bişey yapamıyorum uzanamıyorum bile

Ay o yönü kötüymüş bende odanın şeklini değiştirince olmuyomu dicektim 🤦🏻‍♀️

Benimkinde de bol bol kusmuk kokusu var 🤣🤣 kanma kanma yapma bunu kendine dur nefes al 🤣🤣

Ay hadi Rabbim hepimize o günleri de göstersin sağlıkla😍

Ebe aradı canım 11 temmuzda işim var ertesi gün geleyim dedim olmaz aşı 15 günde bir perşembe günleri açılıyor dedi. Önce neden verem savaşa gidiyorsunuz? Biz kızımda gittik 3 ay kuvezde kalınca aşı zamanı geçti tabi. Deri altına bişey enjekte edip kalemle o bölgeyi işaretledi 48 saat yıkanmıcak silinmicek dokunulmucak dedi. Cuma yaptırdık pazartesi tam aynı saatte gittik baktı kağıt verdi o kağıtla sağlıklcağına gidip aşıyı yaptırdık. Ama sizin daha geçmedi ki süre niye test istiyor
Aa aşıyı verem savaşta yapıyorlar bizim, sizin sağlık ocağında mı yapıyorlar? Oğlumda da orada yapmışlardı. Ben yine öyle olur diye düşündüm. Testi hiç duymamıştım öyle bişey yapmazlar herhalde

Aa aşıyı verem savaşta yapıyorlar bizim, sizin sağlık ocağında mı yapıyorlar? Oğlumda da orada yapmışlardı. Ben yine öyle olur diye düşündüm. Testi hiç duymamıştım öyle bişey yapmazlar herhalde
Aynı tepkiyi verip aaa verem savaşta mı yapıyolar dicem. Valla bizde verem savaşta yapmıyorlar öyle olsa kızımda kâğıt verip sağlıkocağına göndermezlerdi burda sadece sağlıkocağında yapılıyor verem savaşta yapıldığını duymamıştım ondan şaşırdım sizi niye oraya çağırdılar diye. Yok yapmazlar test filan sadece aşıyı yaparlar

Aynı tepkiyi verip aaa verem savaşta mı yapıyolar dicem. Valla bizde verem savaşta yapmıyorlar öyle olsa kızımda kâğıt verip sağlıkocağına göndermezlerdi burda sadece sağlıkocağında yapılıyor verem savaşta yapıldığını duymamıştım ondan şaşırdım sizi niye oraya çağırdılar diye. Yok yapmazlar test filan sadece aşıyı yaparlar
İlden ile değişiyo demek uygulamalar 😀 o zaman aşı bugün açılmayacak diyip geri yollamazlar heralde

İlden ile değişiyo demek uygulamalar 😀 o zaman aşı bugün açılmayacak diyip geri yollamazlar heralde
Yok 9 Temmuz demiş ya açılmama ihtimali olmaz. Zaten bence verem savaşta hergün açıyorlardır aşıyı yoğundur orası

Keşke rota aşısını ikinci ay yapsalardı ağızdan verilen bi aşı o canı acımıyor delinmiyor iğne yok. Nimenrix A grubu sıkıntısız bi aşı ateş huysuzluk yapmaz. Bunların içinde tek sıkıntılı olan bexero. B grubu aşı bacaktan yapılıyor ağrı ateş huysuzluk yapıyor 🤦🏻‍♀️
Teşekkür ederim bilgi için hemşireye danışıyım 🙏

Ayy inşallah vallahi pazartesi günü gidicem ama kaç gündür onun stresi var napıcam diye.
Peki calpol al diye sana sağlık ocağından söylediler mi, burada kızlar calpol verdik falan dediya bildikleri için tecrübelerinden mi yoksa aşıdan sonra hemşiler alın diyormu merak ettim.
Benim hemsire soylemisti. hatta eve gider gitmez verin atesi cikmasin dedi.

emzirirken kolumda terlemesin diye zıbın geçiriyorum koluma yinede terliyoruz napıcaz bu sıcaklarda😵‍💫🥹

Ben konuyu kaçırdım şimdi bu ay şurup şeklinde olanı yaptirmazsak sonra iğneli mi oluyo
Ben daha hemşireyle görüşmedim. Doktorumuz hangi aylarda hangi aşıyı yaptırcağımızı yazdı hemşire pazartesi takvimi ayarlıycak. Ona göre sağlık ocagının yapcağı ücretsiz aşıların olmadığı aylar ücretlileri yapcak büyük ihtimalle. Daha bebeğim 1 aylık

Ben konuyu kaçırdım şimdi bu ay şurup şeklinde olanı yaptirmazsak sonra iğneli mi oluyo
A ve b grubu yani menenjit aşıları iğneli. Onları aynı anda 3 ve 5.ci ayda yapmamak için bi rota yani ağızdan verilenle bi iğneli yani menenjit aşısını aynı aya yazmış. Ama 2.ayda üç sağlıkocağı aşısı da olduğu için çocuğu çok ağlatmaya gerek yok

Ben 2.ayda rota yaptırdım 3.ay a veya b grubu olcak. Aynı aya iki aşı vermicem yani

X