2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Benim de keloidim oluştu ya. Canımı sıkıyor benim de. Plastik cerrahi nasıl bi tedavi uyguluyor canım
Keloid oluşan bölgede cilt yüzeyine kortikosteroit enjeksiyonu uyguluyor ayda bir kez. Benim daha önce sivilce gibi başka nedenlerle oluşmuştu o zaman dermatoloğa gitmiştim aynı tedavi çok hızlı cevap vermişti ama şimdi 3 aydır gerileme yok aksine ilerliyorgibi 😔 sanırım ameliyat kesisine vücut daha şiddetli tepki veriyor. Haftaya bir ay olacak tekrar gideceğim bakalım. İşte biraz da bu yüzden sezaryen istemiyordum, keşke epizyosuz normal doğum kısmet olsaydı ama olmadı artık hayırlısı buymuş diyorum .

Aaa gecmiş olsun cnm 🙄 şimdi nasılsınız, peki, covid bi hasar oluşturmaz dımı,, doktor ne dedi
Çok sağol canım 🙏, bugün biraz daha iyiyiz en azından ateşi çıkmıyor artık, biraz huzursuzluğu devam ediyor, ama kendimde başağrısı ve halsizlik devam ettiğinden tahmin ediyorum ki bebeğimde de var 🥹 inşallah yarın artık o da geçer ve bir hasar kalmaz. Doktor tedavi için ayrı bir ilaç olmadığını, ateş takibi yapmamızı ve yükselirse ateş düşürücü fitil vermemizi söyledi. Bu aralar ateşli şekilde gelen bebeklerin büyük çoğunluğunda covit çıktığını da söyledi. Kalıcı bir hasardan bahsetmedi tabi bizim de sormak aklımıza gelmedi .

Keloid oluşan bölgede cilt yüzeyine kortikosteroit enjeksiyonu uyguluyor ayda bir kez. Benim daha önce sivilce gibi başka nedenlerle oluşmuştu o zaman dermatoloğa gitmiştim aynı tedavi çok hızlı cevap vermişti ama şimdi 3 aydır gerileme yok aksine ilerliyorgibi 😔 sanırım ameliyat kesisine vücut daha şiddetli tepki veriyor. Haftaya bir ay olacak tekrar gideceğim bakalım. İşte biraz da bu yüzden sezaryen istemiyordum, keşke epizyosuz normal doğum kısmet olsaydı ama olmadı artık hayırlısı buymuş diyorum .
Doktorun enjeksiyon yaptığı günler en az 6 saat emzirmemem ve sağıp dökmem gerekiyor işte o biraz üzücü oluyor maalesef 😢

Belki daha uzun bir Zaman gereklidir iyileşmesi için . Daha 6 ay oldu kocaman kesik yani . Bana da nasip olmadı canım normal doğum çok istemiştim ama kısmet değilmiş. Bebeklerimiz sağlıklı olsun da boş ver üzülme.

Bu arada artık uyanıyor ve gerçekten 1 2 saat uğraşıyorum gece geri uyutmak için. Ve meme de almiyor
akşam sekizde uyuduğunda 10.00da falan uyanıyorsa huysuzluk da yapmıyorsa geri uyutmaya çalışmıyorum biraz bizimle oturuyor sonra zaten kendi uyumak isteyince pat diye uyuyor uykusunu almış çocuğu tekrar uyutmaya çalışmak hem çocuğu hem anneyi çok yıpratıyor. zaten uykusu olan çocuk genelde uykuya direnmez. İlk çocuğum da çok yıprandık erken uyusun ya da uyandiginda tekrar devam etsin diye ben de geç yattığım için bu sefer öyle yapmıyorum bilmiyorum şimdilik sıkıntı yok ne zaman düzene girer Allah bilir ama bilmiyorum şimdilik sıkıntı yok ☺️

Kızlar bebeklerinizin 6 aylık kiloları kaç

Bu kötüymüş canım bu . Emzirme dönemi bittikten sonra yaptırsak geç mi olur iyileşmez mi acaba
İyileşir ama tedavi süresi çok daha uzun olur, bir de keloid o dönemde büyümeye devam edeceği için iz kalan bölge daha geniş olur( keloid iyileşse bile pembe bir izi kalıyor, kabarıklık gidiyor ve koyu rengi açığa dönüyor)

Kizlar bebegim yataktan düştü. Boyle şeylere çok dikkatliyimdir şu ana kadar. Ama dün oğlum kaka yapmıştı yatakta koydum bezle ıslak mendili alayım dedim arkama donmemle duşmesi bir oldu 3 4 dakika boyunca ağladı sonra sakinleri hiç bir morarma şişlik yok. Zaten hemen yastığa geldi sonra yere geldi. Çok üzüldüm çok kötü oldum. Kusma vs da olmadı offff çok şükür iyi ama benim suçum 😔

X