2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Kızlar sizde bu ara çok kabus goruyor musunuz ? Ben eskiden hiç bu kadar kötü rüya gördüğümü hatırlamıyorum ama şu 2 3 haftadır her gece 2 3 defa kabus görüyorum 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ birinde doğum birinde eşimle kavga birinde doğal afet derken uykularım güzel olmuyor hiç 🤦🏻‍♀️😁 acaba beynimiz bizi şimdiden uykusuzluğa mı hazırlamaya başladı onu düşündüm bu gece de 😂😂
Vallahi bende öyleyim kabus gormekten sıkıldım 😂😂 sürekli eşimi birinin ayartmaya çalıştığını görüyorum kızı bı güzel benzetiyorum 😂😂 yada sürekli karışık rüyalar görüyorum ayakkabı oluyor hep rüyalarımda ve ben ne zaman ayakkabı görsem cenaze haberi alırım sanirim bir kısmı artık kafama taktiğim için gördüğüm rüyalar bir kısmı haberci rüyalar 🥴

Kızlar sizde bu ara çok kabus goruyor musunuz ? Ben eskiden hiç bu kadar kötü rüya gördüğümü hatırlamıyorum ama şu 2 3 haftadır her gece 2 3 defa kabus görüyorum 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ birinde doğum birinde eşimle kavga birinde doğal afet derken uykularım güzel olmuyor hiç 🤦🏻‍♀️😁 acaba beynimiz bizi şimdiden uykusuzluğa mı hazırlamaya başladı onu düşündüm bu gece de 😂😂
Bende de var o ya . Adam akıllı uyuduğum söylenemez, uyuduğumda da kabuslarla dolu verimsiz bir uyku oluyor 😁 hayatımızın 2-3 yılı sanırım artık uykusuz 🥲😅

Of bu erkekler cidden çok komik ya😅 ben de bugün yere mandalina kabuğu düşürdüm alıversene dedim . Aldı . Sonra elimden yine bir şey düştü . Onu da aldı . ‘Sen bana yerleri yalatmadan ben salona gidiyorum’ diyo 😅😅 iş çok zor geliyor bi taraflarına
Öfff hepsımı aynı olur bunların, çok diretince direkt kavga çıkıuo zten

h, sonu zorla süpürge açtırdım, söylene söylene yaptı, çalışıyomuş, sadece h
Sonu varmış. Dedim bnde çalışıyodum, bnde calıştım 10 sene.
H. Sonu ev temizliği yapıyodum aynı şey dedim.

Kızlar hediyelik yaptırmayı düşünüyor musunuz? Eğer düşünüyorsanız fikirlerinizi alabilirim. Magnet falan saçma geliyor bana 🙈 tohumlu kâğıtlar çok hoş gibi geldi. Hem farklı bi düşünce
Magnet bana da aşırı saçma geliyor. Kime gitsem bebeklerinin isimleri yazılı magnet dağıtıyolar. Asmam ki evime, niye asayım. Benimkini de başkaları asmaz. Para tuzağı.

Ben hediyelik yaptırmayacağım ama üstünde isim yazılı çikolatalardan yaptırmayı planlıyorum. Gelenlere ikram ederiz.

Kızlar günaydınnnn. Şimdi ben gebeliğin başından beri aslında çok dikkat ediyordum. Şeker olayına rahmetli annem şeker hastasıydı. Babam şeker hastası günde 5 kez insülin vuruluyor, halam şeker hastası şeker öyküsü çok olunca doktor gebeliğin başında bana dikkat etmem gerektiğini söylemişti. 27. Haftadaydım 9 kilo aldım ama biliyorsunuz hep yattım ve hamilelik öncesi bir öğün besleniyordum resmen aç yaşıyordum. Düzenli yemeye başlayınca ve hareketsiz olunca bu kiloyu aldım. Ama ne börek yedim, ne tatli yedim o dönemler canım tatlı istemiyordu. Bir haftadır şeker yüklemem yüksek çıktığı için takip ediyoruz ve yazıyoruz. Canım nasıl pasta istiyor, kadayıf istiyor :KK43: direk yasak olunca galiba insanın istediğini oluyor. Azıcık kaçırsam hemen şekerim yükseliyor
Walla cnm dün bzım günümüz vardı, okulda gün yapıyoruz,
Sabah 4 hamur kızartması, 3 poğaca yedım, işte yanına peynir, domates, salatalık falannn
Kızlara yemıcem bnı durdurun dedim😅boşver ye ne olacakki dıyorlar, bz öldükmü dıyorlar, aa hiç kilo almamışın dıyorlar🙄

Az yiyecektim hesapta, cunku saat 1de sınıfta yerli malı vardı😁çıktım sınıfa tatlı kotamıda orda doldurdum.
Öyle bi dilim tatlıda kesmiyor bnı, en az 4_5 dilim olcak.

Walla şekerede baktırmadım ne olacak halim bılmıyorum 🤷 yiyorum habıre, eve geldım tabi aksam 9da uyumuşum çekyatta, sonra yataga gectim, 2ye kdr uyuyamadım.

Demem o ki etrafımdaki hamiş arkadaslarım ne şekere, ne ona ne buna, hiçbişeyi kafaya takmadan, ölçtürmeden yiyip içiyorlar, walla bn okdr tatlıdan sonra senın seker 140 ise bnımki 200ü gecer, ya da ne kdr dıkkat edersen yıne şeker çıkıyor oyuzden çok ta kasmıyorum ama merakta etmıyor değilim şekerimi

Hep çok yemıcem artık dıkkat edicem dıye güne baslıyorum ama illa bısey çıkıyor önume 🤷

Vallahi bende öyleyim kabus gormekten sıkıldım 😂😂 sürekli eşimi birinin ayartmaya çalıştığını görüyorum kızı bı güzel benzetiyorum 😂😂 yada sürekli karışık rüyalar görüyorum ayakkabı oluyor hep rüyalarımda ve ben ne zaman ayakkabı görsem cenaze haberi alırım sanirim bir kısmı artık kafama taktiğim için gördüğüm rüyalar bir kısmı haberci rüyalar 🥴
Cnm bnde kötü rüyalar görürüm. Haberci ruyalar görürüm, ayakkabı temiz guzelse sıkıntı yok ama yırtık eski ise kötü haber demek.
Ve ruyalarımın çoğu çıkar

Kızlar günaydınnnn. Şimdi ben gebeliğin başından beri aslında çok dikkat ediyordum. Şeker olayına rahmetli annem şeker hastasıydı. Babam şeker hastası günde 5 kez insülin vuruluyor, halam şeker hastası şeker öyküsü çok olunca doktor gebeliğin başında bana dikkat etmem gerektiğini söylemişti. 27. Haftadaydım 9 kilo aldım ama biliyorsunuz hep yattım ve hamilelik öncesi bir öğün besleniyordum resmen aç yaşıyordum. Düzenli yemeye başlayınca ve hareketsiz olunca bu kiloyu aldım. Ama ne börek yedim, ne tatli yedim o dönemler canım tatlı istemiyordu. Bir haftadır şeker yüklemem yüksek çıktığı için takip ediyoruz ve yazıyoruz. Canım nasıl pasta istiyor, kadayıf istiyor :KK43: direk yasak olunca galiba insanın istediğini oluyor. Azıcık kaçırsam hemen şekerim yükseliyor
Canım başın sağolsun.

Tamamen genetik yatkınlığın var. Az daha sabret, 27. haftaya gelmişsin. 🙏

Öfff hepsımı aynı olur bunların, çok diretince direkt kavga çıkıuo zten

h, sonu zorla süpürge açtırdım, söylene söylene yaptı, çalışıyomuş, sadece h
Sonu varmış. Dedim bnde çalışıyodum, bnde calıştım 10 sene.
H. Sonu ev temizliği yapıyodum aynı şey dedim.
ayyy evet o öflemeleri püflemeleri beni de çok iğreti ediyo . yapacaklar valla mecbur.
Magnet bana da aşırı saçma geliyor. Kime gitsem bebeklerinin isimleri yazılı magnet dağıtıyolar. Asmam ki evime, niye asayım. Benimkini de başkaları asmaz. Para tuzağı.

Ben hediyelik yaptırmayacağım ama üstünde isim yazılı çikolatalardan yaptırmayı planlıyorum. Gelenlere ikram ederiz.
aynen onu bende yaptıracağım. hatta set halinde beğenmiştim isim panosu, yastık, oda parfümü, çikolata olarak. görümcem ben yaptırayım beğendiğini dedi. iyi oldu :KK70: :KK70:
Ben yaptırdım canım🙈 gülmeyin ama herşeyin fiyatı artacak diye yaptırdım gitti🤣
Çok mantıklı. bu kız ev ocak geçindirir :KK70: :KK70:

Kızlar göğüslerim fena kaşınıyor 😬 hamilelikten mi başka bişe mi sizce ne yapabilirmiş bunaaa 😩😩 bilginiz gibi değil kaşımaktan kanadı😩
Benim de ilk 3 ayda bir ara çok kasinmisti canım karnım ve göğüslerim. Gece uykudan uyaniyordum yanıyordu resmen cildim. Beyaz tenliyim ve hassas bir cildim var. Doktora söylediğimde bir krem vermişti sonra rahatlamıştı. Göğüslerim çok büyüdü ve çatladı ne yazık ki ama karnında henüz bir şey yok

ayyy evet o öflemeleri püflemeleri beni de çok iğreti ediyo . yapacaklar valla mecbur.

aynen onu bende yaptıracağım. hatta set halinde beğenmiştim isim panosu, yastık, oda parfümü, çikolata olarak. görümcem ben yaptırayım beğendiğini dedi. iyi oldu :KK70: :KK70:

Çok mantıklı. bu kız ev ocak geçindirir :KK70: :KK70:
Canlarım ben bunları yaptırdım 40 ar tane daha doğrusu kolanyayı ben yaptım etiket sipariş ettim bış kolanya şişesi aldım bir de eyüp sabrı tuncerin litrelik kolanyalarını. Mumları direk sipariş verdim çok uyguna geldi fikir olsun . Çikolatayı şubat sonu sipariş vericem inşallah🤭🤭

Eklentiler

• 7F947E64-C4B0-4121-A3E6-0F41EA33E2EE.jpeg
    7F947E64-C4B0-4121-A3E6-0F41EA33E2EE.jpeg
    152,2 KB · Görüntüleme: 66
Walla cnm dün bzım günümüz vardı, okulda gün yapıyoruz,
Sabah 4 hamur kızartması, 3 poğaca yedım, işte yanına peynir, domates, salatalık falannn
Kızlara yemıcem bnı durdurun dedim😅boşver ye ne olacakki dıyorlar, bz öldükmü dıyorlar, aa hiç kilo almamışın dıyorlar🙄

Az yiyecektim hesapta, cunku saat 1de sınıfta yerli malı vardı😁çıktım sınıfa tatlı kotamıda orda doldurdum.
Öyle bi dilim tatlıda kesmiyor bnı, en az 4_5 dilim olcak.

Walla şekerede baktırmadım ne olacak halim bılmıyorum 🤷 yiyorum habıre, eve geldım tabi aksam 9da uyumuşum çekyatta, sonra yataga gectim, 2ye kdr uyuyamadım.

Demem o ki etrafımdaki hamiş arkadaslarım ne şekere, ne ona ne buna, hiçbişeyi kafaya takmadan, ölçtürmeden yiyip içiyorlar, walla bn okdr tatlıdan sonra senın seker 140 ise bnımki 200ü gecer, ya da ne kdr dıkkat edersen yıne şeker çıkıyor oyuzden çok ta kasmıyorum ama merakta etmıyor değilim şekerimi

Hep çok yemıcem artık dıkkat edicem dıye güne baslıyorum ama illa bısey çıkıyor önume 🤷
Oyyyy afiyet olsun canım maşallah ben onları yesem keşke ❤️ vallahi birsey diyeyim mi yazdıklarını hep takip ediyorum. Hem motiveli hem öyle güzel şeyler yazıyorsun ki, hayatta bu bakışın hep daim olsun, ben öyle olamıyorum aslında sanırım travmalardan. 8 yaşındayım annem kanser hastanede ona refakatçi kalan bir çocuktum. Yaşanılan şeyler bende hep korku yaptı güya temkinli olayım derken bu bende kaygı bozukluğu yaptı. Canım inan, böyle bir dilim baklava bile yesem ohhh ama yasak şuan :KK43: birde bana dedi zaten senin gebelik şekeri değil sen tip2 diyabet hastasısın, çünkü şuan suyum fazla değil ama ne olur bilemiyorum tabi sonra bebek kilolu değil. Kaç kilo aldın canım peki ?

Canlarım ben bunları yaptırdım 40 ar tane daha doğrusu kolanyayı ben yaptım etiket sipariş ettim bış kolanya şişesi aldım bir de eyüp sabrı tuncerin litrelik kolanyalarını. Mumları direk sipariş verdim çok uyguna geldi fikir olsun . Çikolatayı şubat sonu sipariş vericem inşallah🤭🤭
Mantıklı . ben nişan hediyeliği olark da mum vermştim. saçma olmaz dmi :KK70:

Kuzum o kadar doğal ki kilo alman. o kadar hareketsiz kalmak zorunda kalsaydım inan ki ben şimdiye 15i bulmuştum . Yine çok iyisin . Tarçın falan kullanabiliyor muyuz acaba araştırsana bi . Suyunun içine 1 tane kabuk tarçın atsan mesela o da şeker isteğini bastırır . Bir zararı olur mu bi doktoruna falan sor istersen . İnşallah geçecek bu günler. Bak neler paylaştık burada. Şimdi son aylarımızı konuşuyoruz inşallah 🙏🏻
Kuzum tarçını günde bir defa yoğurda ekle dedi. Çünkü fazla tarçın kasılma yapabilir dedi .

X