2024 HAZİRAN AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

Bence genetik yaptırmayın genetikte sorun çıkarsa zaten zaten embriyoları transfer etmiyorlar paranız çöp oluyor. Sağlıklı embriyonun bile tutmama ihtimali var. Genetiği bozuk embriyo bazen rahimde kendini onarıyormuş. Bence genetiksiz denemekte fayda var
ben istanbulda bülent tıraşı cok ama cok seviyorum. bu tutmazsa kesinlikle oraya gidecegim (ankarada olmama ragmen)

ben şimdi transfer için ilaç ve kontrol aşamasındayım ama 24 gündür ilaç alıyorum ve haftaya transferim 1 ay oluyor toplam süre çok uzun değilmi zaman yani adetime denk geliyor transfer adet olmayacağım muhtemelen bu ilaçlarla ama adet günü transfer hiç karşılaşmamıştım garip bir tarihlendirme oldu
İlaçlarla kontrol altında tutuyorlar ama bence sağlıklı değil bu şekilde çok geç diye biliyorum.

Sakin ol canım inşallah pozitifi görürsün. Belirtisiz hamile olan çok arkadaşımız var. Sakın stres yapma. Bende de yok hiç kalmadı. Bazen psikolojikte olabiliyor sabah iğneyi yanlıs yapıldığımı öğrenince bi anda adet sancım başladı sanki kanamam balayacakmıs gibi korkudan psikolojik oldu. O yüzden kendini rahatlat hiö strese girme. Ben bazj insanlar yüzünden de test değerim düşük çıktı diyede cok stres yaptım kendime. Gerek yokmus
Transfer gununfen beri hic yok zaten. Bu sabaha kadar gayet iyiydim ama suan cok heyecanliyim kendimi sokaklara attim😄

Meryem hanım en son 40 bindi transfer ücreti ama diğer merkezler gibi ekstra embiriyo dondurma ücreti vs istemediler bizden onları okuyunca çok şaşırdım ben

Bence genetik yaptırmayın genetikte sorun çıkarsa zaten zaten embriyoları transfer etmiyorlar paranız çöp oluyor. Sağlıklı embriyonun bile tutmama ihtimali var. Genetiği bozuk embriyo bazen rahimde kendini onarıyormuş. Bence genetiksiz denemekte fayda var
35 yaşından sonra riskli oluyor ama genetiğe yollamak daha sağlıklı olur

Birşey sormak istiyorum. Pozitif alan arkadaşlar promester iğne kullanıyorum kalçadan. Doktorunuz size kaçıncı haftaya kadar kullandırıyor?
Ben transferden önce progestanı kalçadan vurdurmuştum sonrasında 8 haftada kanamam oldu promestere başladı doktorum ilk 2 günde bir yaptırıyodum sonralarda 3 günde bire sonralarda 4 günde bire çıkartıp bıraktırdı sanırım ben 12 haftaya kadar kullandım ama kanamam olmasaydı onu da kullanmazdım

yaa o zaman benimki kalcadan devam :KK43:(
Progestan 50 mg ben transferden hazırlığındayken kullanıyordum bazı hemşire yaptı hiçbişey olmadı bazısı yaptı orda sanki ilaç yumru gibi kaldı doktoruma yazdım hemen uygulamayı yanlış yapmışlar tam deri altına iyice yapmaları gerekiyordu dedi eğer ilaç düzgün emilmezse progestan değerin de iyi olmaz transferin ertelenebilir hemen iyi bi hemşire bul demişti bana ben bulamayınca göbekten olana geçmiştim sabah 1 tane akşam 1 tane yapıyordum dex olanı 25 mg günde toplamda 50 oluyodu sonradan düzgün bir hemşire buldum ona yaptırdım kalçadan olanları

X