2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Travma oldu hepimizde en iyisi bence bi elinde bebe bi elinde bebek arabasıyla eve dönüş

Kızlar merhaba bebeğimin kollarında böyle beyaz sivilce gibi şeyler oluştu bilgisi olan anneler yardımcı olabilir mi
Bizde de vardı ilk ayda çıktı 3. Aya kadar geçmemişti doktor keratin fazlası zamanla geçer sorun yok dedi şuan 3,5 aylık oldu geçti kendiliğinden

Anneler bugün benim kıza rota ve bexsero yaptırdım. Biraz mızmızlık yapıyor hafif ateşi yükselir gibi de oldu. Hareketli bir gece olacak yoldaş fena olmaz bu gece burdayım

Çok geçmiş olsun biz de haftaya cumartesi olacağız ateşi olur diye tedirginim zira menenjit in ilk doz u ateş yapıyor diyorlar
Aşı olalı 12 saat oldu ateşi çıkmadı. Ama gündüz 11 de aşı oldu 13.30 gibi calpol verdim bacağı baya ağrıdı hafif kızardı çocuğum o an telaşla hemen calpol verdim ben. Eğer evde yoksa yazsın doktorun mutlaka

Böyle geçmiş olsun şifa olur inşallah

İnşallah hafif atlatmışsınızdır canımm nasıl geçti gecee

Kızlar bu mochi süper bir şeymiş niye söylemiyorsunuz… sütü sağarak arttırma muhabbetine katılamadım ama okudum. Ben de bir kere tüm gün manyak gibi her boşlukta sağmıştım ve sonraki gün gerçekten artmıştı ama bunu sürekli yapmak mümkün değil tabii ki. Bir de beni en nefret ettiren sürekli sterilize etmek gerekmesi oldu. Yıka allah yıka yapboz gibi çöz tekrar topla.. eller serbest olandan da aldım çok acıttı göğüs uçlarımı, neden anlamadım dayanamıyorum ona 10 dkdan fazla. Lansinohtan devam ediyordum, mochi gibi bir pompa çıktı karşıma aşırı ucuzdu deniyim diye aldım çok hoşuma gitti. Çok rahat döküldü mü düştü mü derdi yok, tek parça yıka gitsin, kablo yok priz yok, performans olarak bence süreyi iki katına uzatıyor ama değer ya amuda bile kalkar insan onunla. Süt arttırma olayına da katkısı olurda tadından yenmez.. ama şimdi zamanım var (kv yanındayız) lansinohla da devam edicem 10ar dk 1 saat boyunca yapmaya çalışıcam. Artık tek seferde sağdığım sütün 60 ml üstüne çıktığını görmek istiyorum yeteeeeerr

siz neler yapıyorsunuz mama veren güzel annelerim?? İşin içinde mama varsa süt biraz nazlı oluyor

Acemiii
Bende sürekli mama veriyorum. 2 gündür sütümü hiç sağmadım zaten sağda hiç yok soldada 3 öay kaşığı anca geliyor. Artıcaksa uğraşacam ama lansinoh zor geliyor bana. Seninki hangisi moch.

Özel aşı rota ve menenjitler var.
Kendi içindeki markalarını mı istiyorsun ?
Osman gönülal o takip ediyorum ben onun videosunu izle mutlaka
Hangi aşılar var diye merak etmişti beste yaptırıcamda bende 2 ay 2 haftalığız 2. Ayında mı yapılıyor ikiside.
Birde hangi markalar var varsa sen yaptırdın mı hangisi daha iyi bizde yaptıralım.

Hangi aşılar var diye merak etmişti beste yaptırıcamda bende 2 ay 2 haftalığız 2. Ayında mı yapılıyor ikiside.
Birde hangi markalar var varsa sen yaptırdın mı hangisi daha iyi bizde yaptıralım.
Elif özel aşıları söyleyeyim
Benim kızım doğalı 6 ay olacak haftaya. O yüzden doğduğu zamana göre bir planlama yaptık biz.
2. Ayda hala küvezdeydi orda zaten devlet aşıları yapıldı.
3 aylıkken rotarix yaptırdık
4 aylıkken devlet aşılarını yaptılar
5 aylık oldu rotarix ve bexsero yaptırdık
Rotarix rota aşısı 2 dozu yeterli oluyor ama bebek 6 aylık olmadan iki dozu da tamamlamak gerekiyor.
Bexsero da menenjit aşısı bizim doktorumuz 2 tane bexsero 1 tane nimenrix yaptırın dedi. 5.ayda bexsero 7. Ayda bexsero 13.ayda nimenrix şeklinde planlandı.
Bu arada bebeği prematüre olanlar için ekim-Mart arası rsv dozları ücretsiz yapılıyor ama bu ay rapor çıkarılması lazım. Rsv üst solunum yolu hastalığı ama ciğerleri etkiliyor yoğun bakıma alıyorlar genelde çocukları. Bizim plan böyle şimdilik

Ben de bugün gittim doktora bebeğim 3 aylık sadece menenjit yapılacak romanın 2. Dozu 4. Ay yapılacak dedi
Rotanın iki dozu arasında 2 ay oluyor benim kızım küvezde olmasaydı 2.ayda rotanın ilk dozunu yapacaklardı. Biz 3.ayda ilk dozu yaptırdık o yüzden 5 e kaydı

Mochi dedigin sey vakumlu sut toplayici mi… ya ben de aldim ama sanirim 3 kere anca kullanabildim bebek birini emerken diger memeye takiyordum ayy nasill acitiyordu asla dayanamadim sen nasil dayaniyorsun ona

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…