2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Ya vermediler inat ettiler. Devlet hastanesinde çok zor epidural yada sezeryan yapıyorlar. O kadar kötüydü ki acikligim önce 10 santim oldu sonra stresten 5 e geri düştü. 9 tane ebe geldi doguramadim. Sonra doktoru çağırdılar. Zorla oldu 😥

Bazen bizde de öyle oluyor. Tüm gün bir kez bile derin uykuya geçmeden bitiyor. Emziği biberonu üç gündür açmışçasına çekme bizde de var 😂 mememe kafa atıyor sanki o da denk getirebilirse.. önce bi memeyi bulana kadar eller kollar güreşiyoruz. Akşam saati huysuzluğu için normal diyorlar nedense akşam gaz çıkarmada daha çok zorlanıyorlarmış. Eşim yine yeni bir taktik buldu, kucağa emzirme pozisyonunda alıp emzik ağzındayken yüksek sesle pışşşşş pışşşş yapmak ama baba yapınca daha etkili oluyor çünkü annede süt kokusunu alıp meme gelene kadar susmayabiliyorr 😅
Pışpış yapmaktan ağzımda su kalmadı ya 😂çok hırçın davranıyor acaba hep böyle mi olacak ya

Mantığıma uymayan hiçbir şeyi dikkate almıyorum valla. Anneden gaz geçme olayı sadece şuymuş, annenin yediği her şey bebeğe sütten geçtiği için, anne bebeğin intoleransı olan bir şey yediğinde bebekte gaz yapabilirmiş mesela bebek inek sütünü rahat sindiremiyorsa anne inek sütü içtiği için bebekte gaza sebep olabilirmiş gayet mantıklı
Yediklerime çok dikkat ediyorum. Ama çay içiyorum bazen canım o kadar istiyor ki. Çayda gaz yapabiyormuş galiba.
Zaten sağolsun kahvaltımı bile zor yapıyorm gün içinde yemek yiyemiyorum hep ayak üstü atıştırmaca koştur koştur.

Az kaldı ben de bir oh çekicem ya 🙄 ahahaha daha çok küçük üşür kuşun kanat çırpmasından yel kapar.. neler duydu bu kulaklar 😂😂 valla bazı konularda tecrübeli anne olmasak bile ne yapmamız gerektiği his olarak yükleniyor en doğrusu da o oluyor kim ne derse desinn
Aynen oyle 29 gunluk oldu ben aglamasindan derdinin ne oldugunu anliyorum🥲 analikkk cok farkli bi seymis cidden🥹

Banada sürekli ayağına çorap giy üstüne kalın birşeyler giy sen soğuk alırsan ona geçer. Yok senin gazın sancın yoksa bebekte olur felan o kadar saçma geliyor ki var mı öyle şeyler ya
Ayynen zaten alev alev yaniyorum oluk oluk terliyorum bana gelmis yorgan ort uzun pijama giy corap giy diyo. Anne dedim allah askina bi git ya🤣

Kızlarrr
Bebeklerinizin beslenmelerini nasıl yapıyorsunuz.
Ben genelde emziriyorum bazen meme reddi yapıyor kesin aç deyip mama veriyorum bu seferde gaz sorunuyla uğraşıyoruz. Bugün 20 gün oldu kilo aldı mı durumu nasıl onuda bilmiyorum sürekli göz önünde olduğu için anlayamıyorum ben.

Kızlar yatar pozisyonda emziriyor musunuz?? Bunu keşfettiğimden beri kadar rahat ediyorum ki insan oturmaktan da yoruluyormuş. Bebiş uyuduktan sonra usulca yanından çekiliyorum oh mis, kucaktan yatağa koyma derdi de yokk
Ben ilk kızımda 1 aylıkken falan yapmıstım bu kızda hemen yatar pozisyona gectim her anlamıyla cok rahat uyumamak kaydıyla😁

Kızlarrr
Bebeklerinizin beslenmelerini nasıl yapıyorsunuz.
Ben genelde emziriyorum bazen meme reddi yapıyor kesin aç deyip mama veriyorum bu seferde gaz sorunuyla uğraşıyoruz. Bugün 20 gün oldu kilo aldı mı durumu nasıl onuda bilmiyorum sürekli göz önünde olduğu için anlayamıyorum ben.
Aile hekimi 15 günlük kontrole çağırmadı mı

Ya vermediler inat ettiler. Devlet hastanesinde çok zor epidural yada sezeryan yapıyorlar. O kadar kötüydü ki acikligim önce 10 santim oldu sonra stresten 5 e geri düştü. 9 tane ebe geldi doguramadim. Sonra doktoru çağırdılar. Zorla oldu 😥
O nasıl şey ya bravo sana çok güçlüsün ki altından kalktın ben düşünemiyorum epiduralsiz saatlerce o sancı 🥺

Yediklerime çok dikkat ediyorum. Ama çay içiyorum bazen canım o kadar istiyor ki. Çayda gaz yapabiyormuş galiba.
Zaten sağolsun kahvaltımı bile zor yapıyorm gün içinde yemek yiyemiyorum hep ayak üstü atıştırmaca koştur koştur.
Değer ama annesi 🥹 sling kullanıyor musun bizimki hiç sevmedi 🙄

X