Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 102 49,5%
  • erkek

OY: 97 47,1%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,5%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    206
Bir de bir haftalıktan beri kendim bakıyorum annem calıstıgı icin erken gitti kv de siz cagırırsanız gelirim diyor ben de gerek duymuyorum zaten cocuga ben bakıyorumyemek vs icin de gerek yok gelmesine, ztn en ufak aglasa bakmak yerine ac diye yanıma getiriyor ne anladım ben o zaman, evimin düzeni bozulmuyor en azından nankör degilim ama gelinde kv kp kaynım üc kisi geliyor mutfak vs daha çok batıyor bi şeylerin yeri değişiyor kendim bi corba yapıp içip geçiyorum en azından durumlar böyle
Ben de aynı bir hafta kv gilde kaldık çok da rahat edemedim evime geldim. İnsanın kendi evi gibisi yok sonuçta. Yemek, temizlik işleri olmuyordu onlarda iken. Bebekle ilgili her şey bende idi. Elhamdülillah hallediyorum sadece ev işi ve yemek işleri kalıyor o da bir şekilde olup gidiyor. Ablam geldiğinde çok yardımcı oluyor Allâh razı olsun herkesten

Selam kızlar bazen cok yorulmus hissediyorum kızımı cok seviyorum ama sanki yorulduğum zaman dinlenmek istiyorum ve bu sefer acaba cok sevmiyor muyum diye sacma sapan düsüncelere giriyorum eşim bile sanki daha sabırlı geliyor çok ilgileniyor ben mesela uykum varsa uyumak istiyorum bunlar dogal dimi, bu arada yapmam gereken her şeyi yapıyorum asla ihmal etmiyorum ama işte sanki o deli annelik iç güdüsü tam yerleşmedi bende sanırım, var mı benim gibi olanlar, uyuyunca da fazla uyudu diyip vicdan yapıyorum orası ayrı 😄 ama gitgide alışıyorum işlere koşturmaya şuan sadece emziriyorum kilom hamilelikten önceye düştü buna seviniyorum ama günlük rutin saç tarayıp diş fırçalamak onun harici pek bir şey yok arada dışarı çıkarıyoruz güzel uyuyor dışarda, ayyy annellik hem çok güzel hem çok yorucu ama ikinci çocuk için geçen gün tövbe ederken buldum kendimi 😄😄
Tabiki çok normal onları çok seviyoruz ama uykuyu da çok seviyoruz😀vücut bı sure sonra dinlenmek istiyor.benim ilk kızım 8 yaşında ona rağmen ikinci çocuk biraz zormuş dün anladım.ilk bir yıl uyku zorlayacak bizi sonra düzene girecek,korkma çok iyi bı annesin bu duyguları hepimiz yaşıyoruz🥰

Tabiki çok normal onları çok seviyoruz ama uykuyu da çok seviyoruz😀vücut bı sure sonra dinlenmek istiyor.benim ilk kızım 8 yaşında ona rağmen ikinci çocuk biraz zormuş dün anladım.ilk bir yıl uyku zorlayacak bizi sonra düzene girecek,korkma çok iyi bı annesin bu duyguları hepimiz yaşıyoruz🥰
Canımsın, bi de biz 5 yıl çocuk yapmadık o rahata da alıştık 😄😄 normalde de biraz rahatıma düşkünüm allahım hiç kimseye aratmasın isteyen herkese nasip etsin

Bugün perinatoloja gidicem canım özel kliniğe bastan aşağı her seyi detaylıca öğrenicem. Keske biraz yumusatarak konussalar ama asla. Hicbir bilgi vermiyorlar sanki bebeğimizi görüyoruz dışarıdan. Son günlerde hep strese soktular. İlk dogumum normaldi simdi bu engel mi cocuga zararı olur mu diye doktora gitmeden dogum yaparsam ne yaparım diyorum yani. Nryse ki randevum bugün. Her seyi en ince ayrıntısına kadar soracagım icim rahatlasın. İnsallah sizinki gibi saglıkla gelir artık çok trsekkür ederim moral oldunuz 🥹🥹
İnşallah 🙏 güzel haberlerini bekliyoruz ❤️👶

Benimkide iş de edebilseee sabah beri oturuyor kıçını kaldıramıyorr anlamadım bu işten niye geldi bu ozamann aynı acemiyogi acemiyogi nin kv si gibi oldu karı taktı kanepeye oturuyor lohusayım hicmi aklın ermiyor ya
Yuh yani oturmak ne ya yardım etmiceksen niye geldim kadın. Ne zaman gidecek kv kou.
Benimki Allahtan iş yapıyor ama bebek ağladığında felan kvmin yüzündeki çökmüşlüğü görünce sinirim bozuluyor eşim cuma günü bırakacak onları artık.

• Beğen
Reactions: Jou
Bir de bir haftalıktan beri kendim bakıyorum annem calıstıgı icin erken gitti kv de siz cagırırsanız gelirim diyor ben de gerek duymuyorum zaten cocuga ben bakıyorumyemek vs icin de gerek yok gelmesine, ztn en ufak aglasa bakmak yerine ac diye yanıma getiriyor ne anladım ben o zaman, evimin düzeni bozulmuyor en azından nankör degilim ama gelinde kv kp kaynım üc kisi geliyor mutfak vs daha çok batıyor bi şeylerin yeri değişiyor kendim bi corba yapıp içip geçiyorum en azından durumlar böyle
Aynı benimde öyle moni çocuk ağlayınca alıyor kucağımdan hiçbir şekilde susturamıyor sonrada senin sütün mü yetmiyor yok mama yapalım mı yok kaka yaptı mı yok gaz çıkardı mı diye diye beni sorguya çekiyor o zamanda ben deliriyorum ya.
Dediğin gibi evde herşeyin yeri değişti çamaşırların felan az kendimizi toparlayalım düzeltiriz.

Hastanede anne bebek servisindeki hemsireler gercekten korkunctu. Surekli sanki tembellik yapip emzirmek istemiyormusum gibi konusup “emzirmelisinnn emzirmelisinnn” deyip durdu geri zekalilar. Cok mu optunuz yanaklarindan🥹😍 Evet bizim de 12🥹 gobegimiz hala dusmedii bi dusse cocugu yikayacagiz bi rahata erecek ama dusmedi gitti… ben de biberonla verince daha cok doydugunu hissediyorum ama sadece uykusunda biberon vermeye calisiyorum anlam veremiyor oyle olunca😬 kayinvalide iyi bakiyor mu size🥹
Aaaaa manyaklara bak tamam emzirmelisin de sonuçta çocuk doyuyor mu önemli olan o.. hem emzir hem mama ver yani.
Öpmediğimiz yer kalmadı ki 😂 bizim göbek düşmemişti de çok az bir yer tutarken ebe döndürdü döndürdü koparttı şimdi kurusun diye uğraşıyoruz 🙄 boşver zamanı gelince düşsün en güzeli 😍 ahahaha mantıklı ben gündüz mecbur sağdığım sütü veriyorum en az bir kez biberonla ☹️ ay kv bir tuhaf. Yemek temizlik fln yapıyor bana bir şey bırakmıyor da görsen surat beş karış bilmiyorum hangisini tercih ederdim.. sorsan bize bakmaya geldi, insan bir sıcaklık bekliyor yok buzdolabı. Bir de aşırı takıntılı bir şey söylediyse ve onu yapmadıysak aşırı bozuluyor. Pişik kremini o aldı getirdi daha hamilelikten beri bu kremi her altını açmada sürelim pişik olmasın falan diyor sürekli. Ben de beş farklı ebeye sordum gerekmedikçe hiçbi şey sürme dediler. Bin kere söyledi hala sürmüyorum ya bir tavırlar bir şeyler görsen

Benimkide iş de edebilseee sabah beri oturuyor kıçını kaldıramıyorr anlamadım bu işten niye geldi bu ozamann aynı acemiyogi acemiyogi nin kv si gibi oldu karı taktı kanepeye oturuyor lohusayım hicmi aklın ermiyor ya
Kız bizimkiler komutla çalışıyor galiba sen söyle şunu yapar mısın bunu yapar mısın diyee

Yuh yani oturmak ne ya yardım etmiceksen niye geldim kadın. Ne zaman gidecek kv kou.
Benimki Allahtan iş yapıyor ama bebek ağladığında felan kvmin yüzündeki çökmüşlüğü görünce sinirim bozuluyor eşim cuma günü bırakacak onları artık.
Dememi bekliyor sanırım ya hicte hoşlanmıyorum buişten ama artik diyorum kusura bakmasın
Diyorumki koltuk örtü heptam inmiş aşsağalara hic demiyor kalkayim düzelteyim yani duzeltsin diye oyle diyorum kadın gene aynı benimki daha pazartesi geldi bakalım nezaman gitcek

İlk günler yanımızda kimse yok diye üzülüyordum ama iyiki yokmuş.esim sağolsun her işimi yaptı bende mecbur hızlı toparlandım.ama bu hafta zorlanıyorum özellikle yemek konusunda.temizlik falan neysede yemek işi beni çok zorluyor.keske hergun biri yemeğimi getirseydi başka ne isterdim ki.😀

• Komik
İlk günler yanımızda kimse yok diye üzülüyordum ama iyiki yokmuş.esim sağolsun her işimi yaptı bende mecbur hızlı toparlandım.ama bu hafta zorlanıyorum özellikle yemek konusunda.temizlik falan neysede yemek işi beni çok zorluyor.keske hergun biri yemeğimi getirseydi başka ne isterdim ki.😀
Yenek benide çok zorluyor ya keske öyke olsa

Aynı benimde öyle moni çocuk ağlayınca alıyor kucağımdan hiçbir şekilde susturamıyor sonrada senin sütün mü yetmiyor yok mama yapalım mı yok kaka yaptı mı yok gaz çıkardı mı diye diye beni sorguya çekiyor o zamanda ben deliriyorum ya.
Dediğin gibi evde herşeyin yeri değişti çamaşırların felan az kendimizi toparlayalım düzeltiriz.
Evet canım cocuga kendim baktıktan sonra ev isleri beklesin diyorum hepten düzenim karısıyor mutfaga bi girdim gecen her tuttugum yag icindeydi, yardım mı olmus simdi bilemedim

Kıızlar perinatologtan geliyorum. Bebek gayet sağlıklı hicbir seyi yokmus geriliği vs hicbir seyi yok gayet saglıklı dedi. Sadece kordon dolanmıs boynuna dedi. Benim hastalarımda da var pek tehlikeli bir durum degil hareketlerini takip et dogum zamanı ebeye dolandıgını söyle daha dikkatlı dogum yaptırsınlar dedi o kadar şükürler olsun bebek gayet saglıklı. Beni strese sokan hicbir doktora hakkımı helal etmiyorum

Tabi sizin ilk bebiş değil çok daha iyi bilirsiniz ama benim de zor bir bebeğim olduğu için fikir alışverişi bana çok iyi geliyor burayı okuyorum genelde
Kesinlikle katiliyorum. Birde 2.cocuk olsa bile her cocuk birbirinden farkli burda ayni yasadigimiz seyleri paylasinca icimiz rahatliyor bir nebze 💕

Dememi bekliyor sanırım ya hicte hoşlanmıyorum buişten ama artik diyorum kusura bakmasın
Diyorumki koltuk örtü heptam inmiş aşsağalara hic demiyor kalkayim düzelteyim yani duzeltsin diye oyle diyorum kadın gene aynı benimki daha pazartesi geldi bakalım nezaman gitcek
Göz zevki yok heralde kvnin ya varya madem öyle abi neden gelmiş olmak için geliyorsunuz iyice sinir oldum jouu heee

• Beğen
Selam kızlar bazen cok yorulmus hissediyorum kızımı cok seviyorum ama sanki yorulduğum zaman dinlenmek istiyorum ve bu sefer acaba cok sevmiyor muyum diye sacma sapan düsüncelere giriyorum eşim bile sanki daha sabırlı geliyor çok ilgileniyor ben mesela uykum varsa uyumak istiyorum bunlar dogal dimi, bu arada yapmam gereken her şeyi yapıyorum asla ihmal etmiyorum ama işte sanki o deli annelik iç güdüsü tam yerleşmedi bende sanırım, var mı benim gibi olanlar, uyuyunca da fazla uyudu diyip vicdan yapıyorum orası ayrı 😄 ama gitgide alışıyorum işlere koşturmaya şuan sadece emziriyorum kilom hamilelikten önceye düştü buna seviniyorum ama günlük rutin saç tarayıp diş fırçalamak onun harici pek bir şey yok arada dışarı çıkarıyoruz güzel uyuyor dışarda, ayyy annellik hem çok güzel hem çok yorucu ama ikinci çocuk için geçen gün tövbe ederken buldum kendimi 😄😄
+1 canim. Esim daha anaç resmen😂😂 daha sabirli. 7yillik anne olmama ragmen cikss bende oturmamis birseyler onu anladim dun gece

X