2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Ben bu gün kızımla tanıştım 💕 Darısı bekleyen herkesin başına inşallah 🌸
Kızlar benim ilk doğum tecrübem, spinalle sezeryan oldum. Çok korkuyordum, internette insanlardan vs duymuştum az çok yok çekiştirme, yok bastırınca hissediliyor vs diye. Asla korkulacak bişey yok. Hiç kendinizi kasmayın, germeyin gerçekten çok az bir acı hissediyorsanız bile çocuğunuza kavuşunca anında unutuyorsunuz. Benim bebeğimin kilosu hep düşük çıkıyordu, üç hafta geriden olduğunu düşünüyorduk 2680 falandı çarşamba günü ölçümümüz. 3100 doğdu, bebeğim çok şükür. Ameliyathaneden çıkınca ağrı kesici yaptılar. Bir saat sonra gibi karnımın acısı geçti, ki geçmeden de dayanılacak gibiydi. Ayağa kalkmakta aşırı zorlanmadım. Bana hemşireler lohusa pedi kullan dediler ama ben Depend takmak istedim ve çok da rahat ettim. Aklıma gelen ilk öneriler bunlar. İnşallah herkes hayırlısıyla en güzel zamanda ve en güzel şekilde yavrularıyla kavuşur 🥰 Rabbim herşeyi hayal ettiğinizden daha güzel kılsın inşallah.
Aayyy lilyumcummmm gözün aydın kuzum maşallah çok sevindim herşey yolunda gitsin bebeğinle çok güzel günler göresin inşallah çok geçmiş olsun biran önce toparlanirsin inşallah misss kokulnu öp darısı bize 🥰💐🌷

Bugün daha iyiyim kızlar, bebişim de hafif sarılıktı çok şükür yatışa vs gerek kalmadan atlattık sayılır, onun dışında meme ucum yara oldu silikon uç aldım şimdilik onla idare ediyorum, kendimi toplayınca bırakıcam, bebiş kokusu hareketleri çoook güzel bir duygu yaşayınca anlayacaksınız, bekleyenlere de hayırlı doğumlar diliyorum bu arada sezaryen olacaklarla bikaç tavsiyem var depend çok almayın ben iki tane kullandım, sonra normal pede geçtim o bile dolmuyor, bebişe kıyafet alın ben üç takım aldım yetmedi gibi bir gece kalmamıza ragmen çünkü bebeği tam temizlemedikleri için ilk kıyafetlerine kan vs bulaşıyor, hastanede ıslak mendil pratik oluyor
Monii silikon ucu bende alsam yanımda bulunsa mi diye düşünüyorum ama temizlik açısından çok dikkat etmek gerekiyormuş işe yarıyor mu peki rahatlattı mi biraz başka ne kullanıyorsun yara için inşallah çabucak geçer🌸

Bugün daha iyiyim kızlar, bebişim de hafif sarılıktı çok şükür yatışa vs gerek kalmadan atlattık sayılır, onun dışında meme ucum yara oldu silikon uç aldım şimdilik onla idare ediyorum, kendimi toplayınca bırakıcam, bebiş kokusu hareketleri çoook güzel bir duygu yaşayınca anlayacaksınız, bekleyenlere de hayırlı doğumlar diliyorum bu arada sezaryen olacaklarla bikaç tavsiyem var depend çok almayın ben iki tane kullandım, sonra normal pede geçtim o bile dolmuyor, bebişe kıyafet alın ben üç takım aldım yetmedi gibi bir gece kalmamıza ragmen çünkü bebeği tam temizlemedikleri için ilk kıyafetlerine kan vs bulaşıyor, hastanede ıslak mendil pratik oluyor
Ayyy dependde benim ilk te çok kanamam oldu oyüzden 2 paket aldım vallahiii nese regl olunca giyerizz onu ne var 😂😂

Ameliyattan sonra bir tane, akşam da bir tane ağrı kesici vurdular. Bebeğin kokusu tüm ağrı kesicilerden daha iyi geliyor desem 😍 Evet canısı herkesin bünyesi farklı, Allahım herkese kolaylıklar nasip etsin 💕

Allah razı olsun canım benim. Allah en güzel doğum hikayelerini size yaşatsın inşallah. Doğduğundan beri, memeye tutturmaya çalışma, bez ve uyku yapıyoruz ve tüm bunları yapmak tüm günü aldı 😂 Gerçekten bir bebeğin pırtını duymak saatler alabiliyormuş.

Allah razı olsun canım benim. Amiin 💕 Rabbim en güzel zamanda hayırlıca sağlıklıca kavuşmayı nasip etsin inşallah.

Bu arada hanımlar ben hastanede sadece eşimleydim. Biraz zorlandık mı, evet. Ama kesinlikle birlikte olmak ikimize de çok iyi geldi. Böyle şeyler düşünüp yapabilir miyiz diyen hanımlar vardı, Allahın izniyle kucağınıza aldığınız ilk andan itibaren annelik yükleniyor. Eşiniz de bu konuda istekliyse, kendiniz ilk birkaç saat kalkamasanız bile eşinize direktiflerle süreç yürüyor. Gerçekten en önemli şey kendinize güven 🤗
Hayırlı olsun canım allah analı babalı büyütsün

Monii silikon ucu bende alsam yanımda bulunsa mi diye düşünüyorum ama temizlik açısından çok dikkat etmek gerekiyormuş işe yarıyor mu peki rahatlattı mi biraz başka ne kullanıyorsun yara için inşallah çabucak geçer🌸
Aslında bana gerek yoktu silikon uca hastanede canım ama eve çıkınca kv ve annem çocuk sararmaya hafif baslayınca tutturdular yarım saatte bir emzir diye orası ayrı bi kafa hic girmeyeyim ztn sütüm tam gelmemisti yoğun öyle olunca yara oldu ucum, yara icin incia krem ve gümüs kapak kullanıyorum silikona gecince biraz daha iyilesti, dün doktora gittik kontrole eşim de yanımdaydı bu şekilde yaklaştılar sarılık için dedim doktor hayır 2 saatte bir emzirecek anne dinlenmeden nasıl sütü gelsin dedi eşim de ondan sonra benim dediklerimi daha çok dinlemeye başladı neyse çok uzattım 😄 temizlik için uni baby emzik biberon temizleme jelini kullanıyorum evde sıcak suyla ama ne kadar dogru inan bilmiyorum ztn niyetim kendimi toplayınca bırakmak, sen meme ucuna göre karar ver eğer içe çökük ve düz değilse inan gerek kalmıyor silikon uca

Elektrikli pompamı bulamıyorum evde.bundan alacağım gidip kullanan var mı iyi mi bu makina?

Eklentiler

• IMG_6859.png
    IMG_6859.png
    143,9 KB · Görüntüleme: 15
Kızlar sancım fazlalaştığı için sezaryen oldum. Bebeğim de ben de iyiyiz çok şükür. 37+4 te doğmuş oldu
Sancın fazlalaştığı için neden sezeryan oldun canım orasını hiç anlamadım. Rabbim bağışlasın yavrunu. Analı babalı büyütün inşallah

X