2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
39.haftamdayım . Az açılmam varmış. Sancı da çıktı nst de. Bakalım inşallah suyum ve sancım da kendiliğinden gelirse çok sevineceğim. Ahududu yapragını hergn içmeye çalışıyorum zaten. Bir de adaçayı var onu da tüketmeye çalışıyorum
Hadi inşallah canım kendiliğinden başlasın su gibi bir doğum olsun sen sancı hissediyor musun peki sadece nst de mi çıkıyor

Kizlar merhaba bebeğim 16 günlük sariligi hala ayni ne yapmam gerekiyor anlamadım bir türlü atlatamadi:KK43:
Canım sütün varsa bol bol emzir. Aç kalmasın. Bunun dışında güneşlendirebilirsin ama doğrudan değil. Güneş de yani d vit. İyi gelir. Doktor kontrolünde kalmaya çalış. Açıkçası çok bişey yok yapılacak. zaten bir seviyesi var doktor onu takip ediyor onun üstüne çıkarsa yatış takibi veriyor. Biz 2 aya yakın çekmiştik birde kan uyuşmazlığımız vardı o yüzden uzun sürdü şükür hiç yatış vermedi ama 2 günde bir ölçtürüyorduk diye hatırlıyorum. Çok geçmiş olsun. Rabbim sağlık nasip etsin.

• Beğen
Reactions: Jou
Kizlar merhaba bebeğim 16 günlük sariligi hala ayni ne yapmam gerekiyor anlamadım bir türlü atlatamadi:KK43:
Koca karı ilaçlarına inanıyorsan sarımsağı soy tenine değecek bir yere koy ayaklarına koyup çorap giydirebilirsin canım sariligi çekiyor biraz kokacak ama iyi olsun banyo yaptırırsın her gün değiştir bide kehribar tesbih varsa tenine değsin bide beyaz yada mavi tül ört üzerine sarı kıyafet giydirme sarı sarılığı çekiyor ben oğlumda öyle yapmıştım bunda da yaparım

Canım bizde de oldu birazcık ben kendim de yenidoğan hemşiresiyim bu zaten çoğu bebekte oluyor fizyolojik sarılık var doğuştan ben bol bol besledim 2 saate bir uyandırıyorum hala uyanmak istemiyor ama bir şekilde uyandırıyorum değerlerine baktırdın mı baktırman çok önemli. Birde eşinle kan uyuşmazlığın var mı

Canım sütün varsa bol bol emzir. Aç kalmasın. Bunun dışında güneşlendirebilirsin ama doğrudan değil. Güneş de yani d vit. İyi gelir. Doktor kontrolünde kalmaya çalış. Açıkçası çok bişey yok yapılacak. zaten bir seviyesi var doktor onu takip ediyor onun üstüne çıkarsa yatış takibi veriyor. Biz 2 aya yakın çekmiştik birde kan uyuşmazlığımız vardı o yüzden uzun sürdü şükür hiç yatış vermedi ama 2 günde bir ölçtürüyorduk diye hatırlıyorum. Çok geçmiş olsun. Rabbim sağlık nasip etsin.
Allah razı olsun canım bende baktiriyorum surekli umarım hemen atlatir

Koca karı ilaçlarına inanıyorsan sarımsağı soy tenine değecek bir yere koy ayaklarına koyup çorap giydirebilirsin canım sariligi çekiyor biraz kokacak ama iyi olsun banyo yaptırırsın her gün değiştir bide kehribar tesbih varsa tenine değsin bide beyaz yada mavi tül ört üzerine sarı kıyafet giydirme sarı sarılığı çekiyor ben oğlumda öyle yapmıştım bunda da yaparım
Teşekkür ederim canım bilgiler icin

Canım bizde de oldu birazcık ben kendim de yenidoğan hemşiresiyim bu zaten çoğu bebekte oluyor fizyolojik sarılık var doğuştan ben bol bol besledim 2 saate bir uyandırıyorum hala uyanmak istemiyor ama bir şekilde uyandırıyorum değerlerine baktırdın mı baktırman çok önemli. Birde eşinle kan uyuşmazlığın var mı
Kan uyusmazligimiz yok canım bende baktiriyorum

Kızlar selam bugün kontrolüm vardı , nstde sancım 10 15 dkda bir görüldü ama hissedilen pek bisey yok arada bi kasılmalar var sadece 39+3 üz şuanda doktorum 41 haftaya kadar bekliyoruz dedi 😬😬 insallah kendiliginden sancım başlar veya suyum gelir eger gelmezse 41 de yatışını yaparz suni sancı veririz dedi tek duâm kendiliğinden olması eğer suni ile de açılma olmaz ise alttan ilac verip açılma sağlancağını söyledi umarım bunlara gerek kalmadan rabbimin izni ile kendiliğinden olur herşey onun dışında bebikim 3,400 olmuş 3.500 lerde doğar tahminimce dedi 🩷😘😬 bende durumlar böyle

Sen koyma o zaman sabah eşin koysun taa derinlere itsin. Sen de bir saat falan uzan. Ben de eşime yaptırcam çok ittiremiyorum çünkü. Bir de civan perçemi oturma banyosu önerdi bana ebem onu uygulamaya başlıcam
Civanpeecemini nasıl uygulayacaksin kaynatıp buhar banyosu gibi mi

Kızlar sümüksü akıntı normal mi ? Her zaman olmuyor çok hareket edersem akıyor ama çok değil yani. Kokusuz ve çok açık sarı yani

X