Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kuzu nasıl dayandın bu agrılara. Maşallah merak etme 36 haftasın. Bebişin kilosu gayet güzel. Cok insan 40haftalarda 2,5 kilo bebe doguruyo. Bize hep soylediklerini hatırla. İkiniz de iyi olucaksınız bebişine kavuşuyor olmanın keyfini cıkar bak bu zamana kadar saglıklı bir şekilde büyüttün içinde. Artık kucagında devam sırası gelmiştir belki de. Ayrıca nidicart aynı şeyleri bende de yaptı baş agrısı dahil midem hele hayatım da öle bi yanma gormemiştim. Mide yanması bas agrısı ilk kullanımda oldu. Gecti. Ama hala carpıntı yapıyor. Sancı rahatlatma baya etkili.

Kuşum ilk bebeğim olacak çok tecrübesizim 140 sancı çok mu az mı onu bilmiyorum hakkınızda hayırlısı olsun inşallah 🥰
Kuşum beni 30-40 larda duzenliyse yatırdılar dogum sancısı diye sen dusun yuksek mi değil mi😂. Ama en onemlisi yuksekliginden ziyade duzenli olması bak altta bikaç dakka arayla nasıl geliyo sancı. (Nst ölçüsü kaca ayarlandı bilmiyorum ama ) sancı aralıkları eşit yani. Önemli olan o durum. 100 deil ama 40 diyelim ama aralıkları eşit 3 tepe var oda dogum sancısı duzenl geliyor cünkü. Bebekte maşallah keyfi yerinde kalp atısında oynama yok. Baya sancı dogum sancısıyım diyor.

Kuzu nasıl dayandın bu agrılara. Maşallah merak etme 36 haftasın. Bebişin kilosu gayet güzel. Cok insan 40haftalarda 2,5 kilo bebe doguruyo. Bize hep soylediklerini hatırla. İkiniz de iyi olucaksınız bebişine kavuşuyor olmanın keyfini cıkar bak bu zamana kadar saglıklı bir şekilde büyüttün içinde. Artık kucagında devam sırası gelmiştir belki de. Ayrıca nidicart aynı şeyleri bende de yaptı baş agrısı dahil midem hele hayatım da öle bi yanma gormemiştim. Mide yanması bas agrısı ilk kullanımda oldu. Gecti. Ama hala carpıntı yapıyor. Sancı rahatlatma baya etkili.

Kuşum beni 30-40 larda duzenliyse yatırdılar dogum sancısı diye sen dusun yuksek mi değil mi😂. Ama en onemlisi yuksekliginden ziyade duzenli olması bak altta bikaç dakka arayla nasıl geliyo sancı. (Nst ölçüsü kaca ayarlandı bilmiyorum ama ) sancı aralıkları eşit yani. Önemli olan o durum. 100 deil ama 40 diyelim ama aralıkları eşit 3 tepe var oda dogum sancısı duzenl geliyor cünkü. Bebekte maşallah keyfi yerinde kalp atısında oynama yok. Baya sancı dogum sancısıyım diyor.
Anladım canım önemli olan düzenli aralıklarla gelmesi 4. Bebişimizde geliyor o zaman 🥰 sağlıkla gelsin

Valla ben çok aşırı ağrı sancı hissetmiyorum sadece baskı var zaten karın ağrısı ile geldim o da ilaçlardan sonra hafifledi ama nst de sancı böyle çıkıyor ikinci oğlumu da böyle sancıları hissetmedigim icin suni sancı vermişlerdi 5 dk da doğum yapmıştım ağrı acı eşiğim yüksek sanırım kolay oluyor doğumlarım o yüzden. Önemli olan sancıların çok düzenli gelmesi zaten şimdi lekelenmelerimde hızlandı bakalım hayırlısı olsun. Nidicart fena bir ilaç hiç sevemedim onu taşikardi si ayrı baş ağrısı ayrı mide yanması felaket bişey ömründe yaşamazsın o yanmayı o derece gece mide koruyucu verdiler parol taktılar baş ağrısı için sabah hala 2 cm açılmaydı

Valla ben çok aşırı ağrı sancı hissetmiyorum sadece baskı var zaten karın ağrısı ile geldim o da ilaçlardan sonra hafifledi ama nst de sancı böyle çıkıyor ikinci oğlumu da böyle sancıları hissetmedigim icin suni sancı vermişlerdi 5 dk da doğum yapmıştım ağrı acı eşiğim yüksek sanırım kolay oluyor doğumlarım o yüzden. Önemli olan sancıların çok düzenli gelmesi zaten şimdi lekelenmelerimde hızlandı bakalım hayırlısı olsun. Nidicart fena bir ilaç hiç sevemedim onu taşikardi si ayrı baş ağrısı ayrı mide yanması felaket bişey ömründe yaşamazsın o yanmayı o derece gece mide koruyucu verdiler parol taktılar baş ağrısı için sabah hala 2 cm açılmaydı
Allah sağlıkla kurtarsın canım haftan gayet güzel sıkma canını dua ediyoruz🙏🏻

Ben yaptırdım. Eşimin ailesi tıka basa geliyor. Yetmiyor bide hastaneden eve gidince oraya da geliyorlar. Yemek bekliyorlar gitmiyorlar çay servisi 🙄🙄
Kabul etme canım biz şu an hassas bir dönemdeyiz kimseye hizmet edecek halimiz yok eşinle konuş biraz anlayışlı olmaları lazım diye düşünüyorum iyi değilim falan de biraz naz yap gerekiyorsa 🙃

Evet son kontrolümde sancılar çıkınca doktorum yatacaksın kalmayacaksın demesine rağmen boya badana işi beni mahvetti hiç yatamadım. Aşırı düzenli ve nst de 100leri geçen sancılar var açılma yoktu ilk geldigimde gece 2 cm oldu verdikleri nidicart hap mideme dokundu sanki midem delinmiş gibi ellerim ayaklarım şişti taşikardi yaptı. Gece doğum yapmamı beklediler . Doğmadı sabah açılma hala 2 cm . Nişanım gelmeye başladı belime tatlı tatlı ağrılar vuruyor bakalım gelecek mi ömür misafirim yoksa bekleyecek mi zamanını. Doktorun dediği filler 1 yıl kediler 3 ay hamilelik yaşar demek ki senin de 35 hafta gebelik süren vücudun buna müsait hiç stres yapma bak zaten diğer çocukların da böyle doğmuş 2 kg yi de geçmiş bebek daha ne istiyorsun biz buradayız ve yanındayız korkma herşey yolunda dedi içime su serpildi ne kadar aynı şeyleri 2 kez yaşamış olsam da insan bi korkuyor erken olunca 😭
Ciğer geliştirici yaptılar mı peki

Kuşum ilk bebeğim olacak çok tecrübesizim 140 sancı çok mu az mı onu bilmiyorum hakkınızda hayırlısı olsun inşallah 🥰
140 değeri bebeğin kalp atışı alttaki değer sancı değerin oluyor. Acilde yatarken altı cm açıklığı olan kadın ağrıdan bağırdığında sancı değeri 30 çıkıyordu benim bir önceki gebeliğimde suyum gelip gittiğimde sancım 90lardaydı ama ben hiçbir şey hissetmiyordum. Yani anlayacağın ben bu sancı değeri olayına anlam veremedim 😬

Sana da geç gelmiyor mu sonuç olarak artık son zamanlarımızdayız yani 😞
32-36 arası iki haftada bir 36 sonrası her hafta deniyor özellerde ama benim doktorum üniversitede hoca o da 31de gitmiştim 35te gel dedi mesela eğer bir sorun hissetmiyorsan tabi

Bence de cok 3 haftayı gecmemesi lazım bence. Herşey normalse 3 olabilir. Devlet hastanesinde bile 35 te herşey iyiyse haftalık cagırıyo. Ozellikle senin için aylık kontrol fazla bence.
Bende öyle düşünüyorum ya neyse olmazsa bi 10 gün sonra kendim giderim ya napayım bekleyemem o kadar hiç

Sıcaktan mıdır nedir midem bulanıyor bi kaç gündür ya dün gece eşim üşümüş gece serindi diyor pike örtmüş ama beni bütün gece ateş bastı durdu ya ben hiç üşümedim yanıyorum resmen ya 🥺 yeni güncelleme ateş basması galiba 🙄

140 değeri bebeğin kalp atışı alttaki değer sancı değerin oluyor. Acilde yatarken altı cm açıklığı olan kadın ağrıdan bağırdığında sancı değeri 30 çıkıyordu benim bir önceki gebeliğimde suyum gelip gittiğimde sancım 90lardaydı ama ben hiçbir şey hissetmiyordum. Yani anlayacağın ben bu sancı değeri olayına anlam veremedim 😬
Bak o kadar anlamıyorum ki sancı hangisi onu bilememişim 🙂 karın sertleşmem çoğaldı benim bu hafta bebek büyüdüğü için mi acaba yatınca geçiyor ama

X