Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
32+2 deyiz kızlar biraz kasık ağrım var her iki kasıgimda ağrıyor nedendir ya hastaneye gitsem mi başka hiçbirşey sorunum yok

Kızlar doktordan çıktım şükür her şey yolunda ama bebeğimiz hala aşağıda Progestana da devam dedi doktor 1734 gram olmuş kızçem 😍 yalnız doktor boyunu söylemedi acaba bu kağıttan boyunu anlayabilecek biri var mı ?
Eki Görüntüle 3456664
FL değerini 7’yle çarpıyorsun kuzum. Yaklaşık 42 cm 😍

Selam kızlaar. Ben doğurdum. Salı günü nst de sancım çıktı düzenli ve yüksekti doktorum yatış verdi araştırma hastanesine yattım zaten serkulaj olmuştum dün gece dikişimi açtılar sabahta açılmam olduğu için acil sezeryan diyip ameliyat oldum. Bebeğim 1365 gram boyuda 36 cm sabah 10.22 de doğdu. Ama sütüm yok sabahtan beri ellede sağdım pompaylada 1 damladan fazla çıkmıyor çocuğa götürdük ama ağzına anca değiyordur midesine gitmez ki küveze aldılar zaten. Doktor biraz biriktir getir dedi. Süt arttıcı çaylar varmış internete baktım ama istediğim şeyi göremedim siz hiç kullandınız mı süt arttırıcı çay damla bişey. Sütünü bekliyoruz bişey vermedik çocuğa dedi canım sıkıldı. İnşallah iyi oluruz bebeğimle burdan çıkarız dualarınızı bekliyorum 🫶🏻
Merhaba, içimden geldi bi anneler grubuna bakasım geldi sizi gördüm. Geçen sene 30+6 da doğdu oğlum. Ciğerleri gelişmemişti ve enfeksiyon vardı. 1 ayın sonunda kavuştuk çok şükür. Bende çok ağladım,bazen sohbet ederken dışardayken kendimi suçlu hissettim o orda ben burda sohbet ediyorum diye. Ama hep iyi düşünmeye çalıştım. Hergün görüyorduk biz 1 saat,gidip onunla konuştum. İçeri almaya başladıklarında bol bol konuşun gelecek güzel günleri kavuşma gününüzü anlatın. Süt arttırmak için bana tavsiye edilenler tahin,incir,hurma,dereotu,bulgur,malt içecekler. Dereotu ve hurma etkili bence. En önemlisi bol su ve düzenli sağım. İnşallah artar bi an önce sütünüz ama şu an bir damlası bile çok kıymetli onun için. Olabilecek en kısa zamanda sağlıkla kavuşun bebeğinize 🙏

Bir daha ki randevumu 16 ağustosa vermiş doktor ya neden bu kadar arayı açıyor anlamış değilim 20 günden fazla var yani ve o zaman 35 haftalık olacak nst ye felan başlatmayı düşünmüyor heralde 🙄
Ben 32 haftalıkken gittim bidahakine 36 haftalıkken gel dedi. 36dan sonra her hafta gidecekmişim

Kızlar son bikaç gündür sağ kürek kemiğime inanılmaz ağrı giriyor özellikle akşamları uyuyana kadar devam ediyor. Şu an bile var aşırı kötü bi ağrı. Sizce normal mi

Peki otururken de mi sert canım. Benim ayaktayken karnım sert oturunca yumuşak
Her sekılde cnm ya uykudan kalkıp lavaboya gıttım yıne taş gıbıydı doktor randevuma çok şukur bırsey kalmadı soylıycem zaten

Amin insallah ya hepimiz sağlıkla kavusalım bebeklerimize. bebislerin boyu kilosu da iyi cıktı bugün ikisi de 47 cm biri 2500 biri 2400 gram civarına gelmisler. İkiz olunca kimse ne olur pek emin olamıyor. tek bebekte çok daha fazla sancıyla 1.5-2 ay dayananlar oluyormus
Ne güzel maşallah 36 ya kadar durabileceklerse benim Dr um 34 u görürüz inşallah demişti sanırım göreceğiz ikizlerde çok farklı durum sigamadiklari için yerlerine birde

Boya badana derken bence çok yoruldun sen biraz yatak istirahati ile çözülür umarım yoksa da kilosu falan güzel sağlıkla gelsin bebito 🧡
Evet son kontrolümde sancılar çıkınca doktorum yatacaksın kalmayacaksın demesine rağmen boya badana işi beni mahvetti hiç yatamadım. Aşırı düzenli ve nst de 100leri geçen sancılar var açılma yoktu ilk geldigimde gece 2 cm oldu verdikleri nidicart hap mideme dokundu sanki midem delinmiş gibi ellerim ayaklarım şişti taşikardi yaptı. Gece doğum yapmamı beklediler . Doğmadı sabah açılma hala 2 cm . Nişanım gelmeye başladı belime tatlı tatlı ağrılar vuruyor bakalım gelecek mi ömür misafirim yoksa bekleyecek mi zamanını. Doktorun dediği filler 1 yıl kediler 3 ay hamilelik yaşar demek ki senin de 35 hafta gebelik süren vücudun buna müsait hiç stres yapma bak zaten diğer çocukların da böyle doğmuş 2 kg yi de geçmiş bebek daha ne istiyorsun biz buradayız ve yanındayız korkma herşey yolunda dedi içime su serpildi ne kadar aynı şeyleri 2 kez yaşamış olsam da insan bi korkuyor erken olunca 😭

Kızlar dün akşam kötü geçti benim için noldu anlamadım 1 çikolata 1 porsiyon tatlı taze fasulye ve salata yedim sonra ayakta duramadım resmen bebeğim taş gibi oldu klimanın altında ter bastı beni uzandığım gibi uyuyakalmışım zaten şuan iyiyim çok şükür noldu acaba sizede oluyor mu böyle şeyler

Evet son kontrolümde sancılar çıkınca doktorum yatacaksın kalmayacaksın demesine rağmen boya badana işi beni mahvetti hiç yatamadım. Aşırı düzenli ve nst de 100leri geçen sancılar var açılma yoktu ilk geldigimde gece 2 cm oldu verdikleri nidicart hap mideme dokundu sanki midem delinmiş gibi ellerim ayaklarım şişti taşikardi yaptı. Gece doğum yapmamı beklediler . Doğmadı sabah açılma hala 2 cm . Nişanım gelmeye başladı belime tatlı tatlı ağrılar vuruyor bakalım gelecek mi ömür misafirim yoksa bekleyecek mi zamanını. Doktorun dediği filler 1 yıl kediler 3 ay hamilelik yaşar demek ki senin de 35 hafta gebelik süren vücudun buna müsait hiç stres yapma bak zaten diğer çocukların da böyle doğmuş 2 kg yi de geçmiş bebek daha ne istiyorsun biz buradayız ve yanındayız korkma herşey yolunda dedi içime su serpildi ne kadar aynı şeyleri 2 kez yaşamış olsam da insan bi korkuyor erken olunca 😭
Canım çok erken değil çok şükür riskli zamanı geride bıraktın. Kilosu da gayet yerinde. Erkenden mis kokusunu içine çekeceksin böyle düşün :KK36: Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah streslenip bebişi de streslendirmemeye çalış. :KK200:

Allah yardımcın olsun kuşum dedikleri gibi çok erken değil kilonuz güzel ikinizde sağlıklı olun zamanını miniğin belirleyecek belli oldu

Kızlar dün akşam kötü geçti benim için noldu anlamadım 1 çikolata 1 porsiyon tatlı taze fasulye ve salata yedim sonra ayakta duramadım resmen bebeğim taş gibi oldu klimanın altında ter bastı beni uzandığım gibi uyuyakalmışım zaten şuan iyiyim çok şükür noldu acaba sizede oluyor mu böyle şeyler
Şekerin falan yükselmiştir belki kuzum çok geçmiş olsun

Screenshot_2024-07-25-08-39-46-28_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Allah yardımcın olsun canım dualarımız seninle. Sağ salim al inşallah bebeğini kucağına. Acil şifalar sileriö6💐

X