Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Hepsi aynı ya kiyamiyorlar bence tamamen o el kızı olarak görme olayı var hepsinde. Ne kadar canım cicim sen de artık bizim kızımızsın deseler de her fırsatta öyle olmadığını hissettiriyorlar. Ne yaptınız neleri hallettiniz eksik var mı? Bizde bu kadar verelim de siz isterseniz üstünü tamamlayıp neyi beğeniyorsanız onu alın bile demiyorlar. Yani imkan varken yapılmıyor düşünülmüyor olmak çok daha can sıkıcı oluyor. Bir de sen defalarca evinde ağırladın hamile halinle onları çok iyi hatırlıyorum. Hakettikleri gibi davran artık. İyi olmak her zaman iyilik getirmiyor maalesef.
Ben evlenirken durumları olduğunu bilmiyordum yok sanıyordum nikahımda bile sahte bilezik taktılar sadece gösteriş yapmak için hiç sorun etmedim. Sadece nişanımda taktıkları kolye vardı o kadsr. Sonra sonra öğrendik biriktirdikleri altınlsrı varmış fazlasıyla hemde. Bir bilezik takamadılar ama önemli olan dediğin gibi bilezik hediye değil. El olarak görmeseler yaparlar içlerinden gelir, evet kaç kez ağırladım hepde mutlu mutlu hazırlık yaptım yine ağırlıcam kaç hafta kalıcaklsr bilmiyorum bile. Ama artık hiç eskisi gibi olmucak bende onu anladım

Eşinin çekirdek ailesinin kıymetinin farkında olması ve savunabilmesi gerçekten takdire şayan. Helal olsun enişteye 👏🏻👏🏻 Arkadaşım şu saatten sonra tüm odağın bebeğin olsun. Allah'a şükür bak doktorun sıkıntı olmaz demiş. Bu stres kaynakları olan şahısları hayatından çıkartıp tertemiz, yüksüz hayatına merhaba de
Kızlar herkese selam 👋🏻 Eşimle hamilelikten önce balık tutmak için gittiğimiz bir yer vardı, oraya gidelim dedik. Kayalıklarda yürürken eşimin uyarısına rağmen cevvallik yaptım "yardıma gerek yok ben yürüyebilirim" diye artist artist yürürken benim ayak kay, bilek burkul, yere düş.. Allah'tan karnımın üzerine düşmedim bebiş kıpır kıpır çok şükür. Acile gittik ancak hamile olduğum için röntgen çekmediler, yarım alçıya aldılar ayak bileğimi. 1 hafta sonra ortopedi İCAP'cıya görünecekmişim. Göbeğimden dolayı zıplayamıyorum evin içinde tek ayakla Michael Jackson gibi kaya kaya ilerlemeye çalışıyorum 😂😂 eşim de garibim kucağına almaya kalkıyor 3 bel fıtığıyla kıyamam 😂 velhasıl kızlar bastığınız yere yürümenize falan dikkat edin, topal penguen olmak zormuş 😂😂
Canım şükürler olsun dediğin gibi eşimin desteği ve önceliği olmasaydım çok zorlanırdım eminim, inşallah güzel olacak her şey💖 Ay sana kıyamam gelmiş geçmiş olsun Allah seni ve aileni beterinden korusun lütfen dikkat et kendine kuşum, dinlendir ayağını bol bol et suyu falan iç
Hepsi aynı ya kiyamiyorlar bence tamamen o el kızı olarak görme olayı var hepsinde. Ne kadar canım cicim sen de artık bizim kızımızsın deseler de her fırsatta öyle olmadığını hissettiriyorlar. Ne yaptınız neleri hallettiniz eksik var mı? Bizde bu kadar verelim de siz isterseniz üstünü tamamlayıp neyi beğeniyorsanız onu alın bile demiyorlar. Yani imkan varken yapılmıyor düşünülmüyor olmak çok daha can sıkıcı oluyor. Bir de sen defalarca evinde ağırladın hamile halinle onları çok iyi hatırlıyorum. Hakettikleri gibi davran artık. İyi olmak her zaman iyilik getirmiyor maalesef.
Bence de el kızı muhabbeti tamamen. Dediğin gibi kuşum hakettikleri gibi davranmak insanlara en mantıklı ve makul çözüm. Allah herkese merhamet ve adalet versin diyebiliyorum sadece

Ben evlenirken durumları olduğunu bilmiyordum yok sanıyordum nikahımda bile sahte bilezik taktılar sadece gösteriş yapmak için hiç sorun etmedim. Sadece nişanımda taktıkları kolye vardı o kadsr. Sonra sonra öğrendik biriktirdikleri altınlsrı varmış fazlasıyla hemde. Bir bilezik takamadılar ama önemli olan dediğin gibi bilezik hediye değil. El olarak görmeseler yaparlar içlerinden gelir, evet kaç kez ağırladım hepde mutlu mutlu hazırlık yaptım yine ağırlıcam kaç hafta kalıcaklsr bilmiyorum bile. Ama artık hiç eskisi gibi olmucak bende onu anladım
Kuzum yazdıklarını okudum birebir aynıyız diyebilirim düğün dernek altınlar falan aynılarını bende yaşadım durumları olmasına rağmen ve şehir dışında oturuyorlar bana geliyorlar aylarca gitmek bilmiyorlar hamile halimle dahi. Sana tek şunu söyleyeyim benim kv kp hem durumları var hem bişey yapmadılar üstüne de benim eşimden her seferinde şehir dışından arayıp bizim paramız kalmadı diyip eşimden her ay para göndermesini istiyorlar eşim de hayır diyemiyor en azından seninkiler olduğu halde soygunculuk yapmıyor öyle düşün canım ben ne yapayım bi eşim çalışıyor aldığı maaş belli ve kirada oturuyorum 13 lira kira veriyorum faturaları evin giderleri derken eşimin maaşı zaten bitiyor üstüne hamileyim doktora gidip geliyorum kendimizi zor döndürüyoruz onu bilmelerine rağmen elimizdeki son kuruşta dahi gözleri var kendi paralarını harcamaya asla kıyamazlar hep evlat versin evladımın parasını yiyeyim öyle insanlar yani haliyle bende artık bebek için dahi hiçbirşey beklemiyorum kendi annemler dünyanın masrafını yaptı hem evime hem karnımdaki bebişe ama karşı taraftan daha henüz biriey göremedim görmeyi de ummuyorum açıkçası Allah tan tek isteğim katkıları olmuyor olmasında ama bizden de götürmesinler artık

Kuzum yazdıklarını okudum birebir aynıyız diyebilirim düğün dernek altınlar falan aynılarını bende yaşadım durumları olmasına rağmen ve şehir dışında oturuyorlar bana geliyorlar aylarca gitmek bilmiyorlar hamile halimle dahi. Sana tek şunu söyleyeyim benim kv kp hem durumları var hem bişey yapmadılar üstüne de benim eşimden her seferinde şehir dışından arayıp bizim paramız kalmadı diyip eşimden her ay para göndermesini istiyorlar eşim de hayır diyemiyor en azından seninkiler olduğu halde soygunculuk yapmıyor öyle düşün canım ben ne yapayım bi eşim çalışıyor aldığı maaş belli ve kirada oturuyorum 13 lira kira veriyorum faturaları evin giderleri derken eşimin maaşı zaten bitiyor üstüne hamileyim doktora gidip geliyorum kendimizi zor döndürüyoruz onu bilmelerine rağmen elimizdeki son kuruşta dahi gözleri var kendi paralarını harcamaya asla kıyamazlar hep evlat versin evladımın parasını yiyeyim öyle insanlar yani haliyle bende artık bebek için dahi hiçbirşey beklemiyorum kendi annemler dünyanın masrafını yaptı hem evime hem karnımdaki bebişe ama karşı taraftan daha henüz biriey göremedim görmeyi de ummuyorum açıkçası Allah tan tek isteğim katkıları olmuyor olmasında ama bizden de götürmesinler artık
Ay gerçekten Rabbim yardımcımız olsun. Allah görüyor her şeyi, evlatlarımızı sağlıkla, minnetsiz büyütecek güç kuvvet versin hepimize.

Sizin daha zor gerçekten kendi geçim derdiniz kendinize yetiyor bide onlar yük oluyor, ihtiyaç durumu olsa insan zaten kendi bırakmaz ama varken böyle yapmaları çok can sıkıcı, bize katkıları yok ama zararları da yok tek şansım bu sanırım.

Kızlar herkese selam 👋🏻 Eşimle hamilelikten önce balık tutmak için gittiğimiz bir yer vardı, oraya gidelim dedik. Kayalıklarda yürürken eşimin uyarısına rağmen cevvallik yaptım "yardıma gerek yok ben yürüyebilirim" diye artist artist yürürken benim ayak kay, bilek burkul, yere düş.. Allah'tan karnımın üzerine düşmedim bebiş kıpır kıpır çok şükür. Acile gittik ancak hamile olduğum için röntgen çekmediler, yarım alçıya aldılar ayak bileğimi. 1 hafta sonra ortopedi İCAP'cıya görünecekmişim. Göbeğimden dolayı zıplayamıyorum evin içinde tek ayakla Michael Jackson gibi kaya kaya ilerlemeye çalışıyorum 😂😂 eşim de garibim kucağına almaya kalkıyor 3 bel fıtığıyla kıyamam 😂 velhasıl kızlar bastığınız yere yürümenize falan dikkat edin, topal penguen olmak zormuş 😂😂
anaa görünmez kaza valla kimin aklına gelir hamile hamile 😬 inşallah çok zorlamadan geçer gider canım çok geçmiş olsunn❤️

Kızlar bebek arabasını aldınız mı? Hangi marka aldınız? Travel mi kabin mi daha iyi çok kararsız kaldım. Eşim puset konusunda ısrarcı ne yapıcam bilmiyorum

Ya sormayın kızlar cozutacağı tuttu yine hepsinin. Kayınvalidem yaşlıca biri ve senelerdir küçük görümcemle birlikte yaşıyorlar. Bazı rahatsızlıkları zaten var ve her iki görümcem de aynı evin farklı dairelerinde bir kuruş kira vermeden yaşıyorlar. Ne zaman oğlunun/kardeşinin bir mutlu günü olsa içine de ediyorlar sağolsunlar. Zaten nişanımda aynı terane anneyle kız kavga etti görümcem nişanımıza gelmedi düğünde kayınvalidem rahatsızdı hiçbir şeyde yoktular bir düğüne katıldılar sağolsunlar öyle diyim düğün adeta bizim düğünümüzdü. Hamile kaldım yine rahatsızlandı en son görümcem sanki benim karnım burnumda değilmiş sanki bir bebeğim doğmayacakmış gibi kimse benden başka bakmıyor, bakım evine yatıracağım diye tutturdu. Öyle bir para şuan bizden asla çıkmaz eşim yeni işten çıkarıldı. Düşüncesiz ve terbiyesizlikleri bunla da bitmiyor. Mobilyacıda çalışıyordu çocuk odası sözü verdi, doğuma 2 ay kala işten çıktım ben alamam demek sorunca aklına geliyor görümcemin. O da yetmiyor kaynanam dedi ki rahatsızlanmadan önce kız hamile evde 2 klima var birini alın. Bu defa eşim gitti görümcem ben birini kendi paramla aldım kimin malını kime veriyorsun diyor, diğer klimayı soruyor eşim ona da annesi ben bu odada oturuyorum nasıl vereyim diyor. Nasıl ama, ben de hamile halimle vantilatörün altında sıcaktan eriyorum. Şimdi çocuk odasına mı yetişeyim, klima mı alayım? En son 5 kuruş faydanız dokunmadı bu zamana kadar şimdi de olmayın istemem dedi eşim görüşmeyi kesti bana da her şeyi anlattı, torun gelin bunlara fazla dedi eşim konuyu kapattı. Asıl bomba da bakım evine yatırılacak olan kaynanamın ücretini karşılamak için 2 lira kirasını aldığımız annesine ait evi satalım faizi ile baktıralım diyor görümcem. Yani dün gerçekten kıymetsizliğime üzüldüm. Bugün de doktor randevumuz vardı, çocuğumun karnı 2 hafta geriden geliyor doktor maksimum küçük doğar başka da bir sıkıntı olmaz dedi ama üzüldüm beslenmeme dikkat de ediyordum. Yani demem o ki gerçekten darlandım.
sen eşinle mutlululuğuna odaklan lily. Herşey düzelecek. Para gelir ama bu zamanların gelmez. Ne halleri varsa görsünler bırak uygun bulursunuz 2. El alırsınız ama mutluluğunuz size kalsın🥰

Kızlar bebiskolarin biberon- emzik vs gibi şeylerini nasıl yıkadınız ilk kullanım için? Ben günlerdir erteliyorum bu işi yapıp buna da bir tik atmam lazım sonra hastane çantasını hazırlamak kalacak inşallah 🤭

Kızlar bebiskolarin biberon- emzik vs gibi şeylerini nasıl yıkadınız ilk kullanım için? Ben günlerdir erteliyorum bu işi yapıp buna da bir tik atmam lazım sonra hastane çantasını hazırlamak kalacak inşallah 🤭
Biberon temizleyici aldım canım önce onunla yıkayıp sonra kaynatıcam kilitli poşetle saklamayı düşünüyorum

Kızlar bebek arabasını aldınız mı? Hangi marka aldınız? Travel mi kabin mi daha iyi çok kararsız kaldım. Eşim puset konusunda ısrarcı ne yapıcam bilmiyorum
Kabin travelleri tavsiye ederim canım 🌺 uzun ömürlü kullanım sağlar klasik traveller gibi ağır olmaz katlandığında az yer kaplar taşıması kolay olur vs vs gibi bir çok avantajı var

Kaynar suyun içerisine bütün biberon emzik süt sağma mak. Parçalarının hepsini attım üstüne emzik biberon temizleyici döktüm 10 dk bekledikten sonra biberon fırçasıyla hepsini bir güzel yıkadım kuruttum kilitli poşetlere koyup hastane çantama attım. Kaynatmayacaksınız kaynar suya bırakacaksınız

Hastaneden kontrolden geliyorum . Nst çekildim sancı çıktı. Bir daha çekildim bir daha çıktı bebek kalp atışlarında sancı esnasında oynamış kan ve idrar tahlili verdim yarın yine gideceğim nst ye yine sancı çıkarsa yatıracağım seni dedi doktorum yine aynı şeyleri yaşamaya başladım 🤦

X