Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Kızlar bebişleriniz tam olarak nerde hareket ediyor ben 20+4 hâlâ göbek deliğinin çok aşağısında hareket ediyor normal mi ?
Bazen çok aşağıda hatta bi anda içimde bisey oluyor çişim geliyor geciyor mesaneye denk geliyor diye düşünüyorum. Bazen de yukarıda göbek deliği altında çok nadir de göbek deliği hizasında hissediyorum.

Kızlar bebişleriniz tam olarak nerde hareket ediyor ben 20+4 hâlâ göbek deliğinin çok aşağısında hareket ediyor normal mi ?
Aramızda iki gün var bende genelde sol tarafa göbek aşağısında hissediyorum fakat ik gündür sanki kasığımda birşeyler oluyor tam hareket gibi ama değil yani çözemedim değiştiriyor yer bence

Aaaa kuzum bende senin gibiyim oynadinda sanki benimde tuvalet ihtiyacim geliyor gii oluyor cok degişik

Hamilelik çok tuhaf cidden. Hareketler hissedilince rahat olacak sanıyordum. dunden önce ve dün 2 gün boyunca çok az hareket etti. Sürekli dürtüyorum falan ama bi pit yapıyor yine kayboluyor kayıplara Biliyorum icerde bi his var kalbi atıyor iyi ama devamlı değil. Bugun hissediyorum tam deli olmalik elim karnımda bekliyordum .Napiyor saatlerce uyuyor mu sırtını dönüyor da bel kısmına doğru mu hareket ediyor anlayamiyorum ultrasonda hareketli oluyor ama benim velet bana kendini hissettirmeyip panik kirizi geçirtiyor hayir benim de beklentim mi yüksek? 9 aylık bebek gibi disardan belli olsun her hareketini hissedeyim istiyorum da mümkün değil demekki

Bebeğin pozisyonuna göre normaldir canım başı yukardadir benimki de öyle yukarda da hissediyorum elini başını ama genelde ayaklarından dolayı aşağıda hissediyorum

Bazı günler bence iyice içeri kaçıyor ondan daha az hissediyoruz ben bazen içerde bir şeyler hissediyorum mesela anlıyorum içeri doğru kaçmış bazen de hiç durmuyor geceleri dışardan net şekilde gözüküyor karnımı yamultuyor resmen günü gününe tutmuyor demekki acaba ne zamandan sonra günde kaç kez hareket etti diye bakıcaz

Sanırım 3. Trimesterda hareketleri sayıyorduk

Evet işte senin gibi biliyorum iyi olduğunu ama bi kez hissedince devamlı olsun istiyorum. Gerçekten mucizevi bisey o hareket ettikçe ben anne olacağimi hissediyorum. Hareket etmeden önce hiç böyle yoğun bi hissiyat yoktu. Benim de karnım yamuluyor bi tarafa sertlik yer değiştiriyor ama geçen gittiğimde doktor rahim kendini hazırlıyor dedi diye bebek mi değil mi ayırt edemiyorum. Sertlesince pit pit hissetmiyorum sadece karnım geriliyor ve bi yerde sertlik oluyor kayıp gidiyor. Boyutu da bazen bozuk para genisliginde bazen de yumruk buyuklugunde oluyor Eger Bu olan bebekse de çok güzel bisey seninde mi bu şekilde sertlik olup bebek olduğunu düşünüyorsun belki benim de bebektir Bi de gerçekten tam yatağa girince daha da fazla kipirdmaya başlıyor ya onu hissedeyim diye bi süre de öyle uyumuyorum. benim de merak ettiğim bisey senin sorduğun gibi ne zaman hareketlerine dikkat etmemiz lazım bize saglik durumu konusunda önemli bilgi verecek şekilde. 30.haftadan sonra falandır diye düşünüyorum

Bende decyeni bisey cikti midem artik bulanmiyor ama yemekten 1-2 saat sknra sindirim sorunu yasiyorum boyle midemden garip sesler geiyo, tuvalete gidiyorum afedersiniz bi iki gegiriyorum bi de mnik kusuyorum bi tik duzeliyorum bi ne acaba cidden bulamadim . Ama eskisi kadar midem bulanmiyo prilam da onlem olarak 1 iciyorum bu haftada boyle yapip sonra birakmayi denicem.

Evet bazen sertlik hissediyorum bende bir yere toplanmış gibi hele bir gün resmen yer değiştirğini hissettim nefes almadan durdum tekrar olur mu diye gerçekten mucizevi bir şey benim ki artık sabahları ayağa kalksamda durmuyor fıtfıt tepikliyor içerde bazen kımıldadığınıda hissediyorum değişik bir his ama anlatılmaz o his kesinlikle

Kızlar ben bu ara çikolata, cezerye, bisküvi ne bulsam affetmiyorum ama orantısız fazlaca yiyorum birden. Sonra üzülüyorum tabi . İlk 3 ay bulantılardan ötürü ağzıma almıyordum şimdi canım çok istiyor. Siz şekerli şeyler yememeye dikkat ediyor musunuz , yoksa rahatça yiyor musunuz

Merhaba sizin de eşiniz rosgenly man kullanmış sanırım işe yaradı mı acaba yoksa başka bi ilaç mı kullandınız

Evet canım ben dikkat etmeye çalışıyorum mesela o gün çikolata yediysem başka tatlı bir şey yemiyorum yada tatlı canım istiyorsa muz elma tarzı şeylerle baskılıyorum çünkü bebeğe hiçbir faydası yok tatlının özellikle hazır paketli gıdaların evde kurabiye tarzı şeyleri yapıp yiyorum orası ayrı ben bu dönemde sadece bebeğe faydalı mı değil mi diye bakıyorum çok canım isterse bir kere mahsus yiyorum geçen canım acayip kola çekti dedim bir kereye mahsus içeyim sonra da bir daha içmedim mesela

Ne güzel canım benim de tutmam gerekiyor kendimi , darısı başıma

Ben de bulantılardan çok çektim iştahım da az hala canım bir şey istiyorsa acımıyorum yapıştırıyorum şimdilik. 1 kilo almışım zaten hala kilo alacak kadar yemiyorum rahatım o yüzden açıkçası

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…