Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,3%
  • erkek

OY: 80 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    150
Eşimde bebişe birşey olacak diye korkuyor tatile gitmiyor, götürmüyor beni😂 bikini masrafından kurtuldu şuanlık. Yoksa 2-3 bikini almak gerekecekti. Arkadaslarım denize gidiyor. Bikaç kere beni görürmeye calıstılar eşim duydu, ne denize mi diye izin vermedi enfeksiyon olacaksın birşey olacak ya ayagın kayarsa yok ishal kusma salgına kapılırsan şöyle olursa böyle olursa. En sonunda arkadaslarımıda caydırdı. Umarım o zamana kadarda eski formlarımıza dönebiliriz 🥹 bende bebiş olmadan bi kere daha tatile gidelimde yanaşmadı. İznimi seneye kullanacağım bol bol, en az 2-3 kere gidicez tatile, 1 tatil yapmayacagız söz diyor. Umarım kandırılmıyorumdur. Ya da 1 kere gittikten sonra bebişli zor oluyormus filan demez umarım😂😂😂
Deniz sakıncalı değil ki hatta doktorum bol bol yüz demişti havuz da temizliğinden eminsen gir dedi . Sadece dayımların havuza ilk ben girdim, çıktım . Ve geçen hafta tatile de gittim iyi geldi bel ağrısına da yüzmek. hatta salı tekrardan rota oluşturduk okul açılmadan bir hafta daha planlıyoruz♥️🙊

Deniz sakıncalı değil ki hatta doktorum bol bol yüz demişti havuz da temizliğinden eminsen gir dedi . Sadece dayımların havuza ilk ben girdim, çıktım . Ve geçen hafta tatile de gittim iyi geldi bel ağrısına da yüzmek. hatta salı tekrardan rota oluşturduk okul açılmadan bir hafta daha planlıyoruz♥️🙊
arkadaslarım akrabalarıyla 17 kişi gitmişlerdi bayram öncesi yeni. 3 yasında yegeni var kusma ve ishal olmus ilk. Sonra hepsinde başlamıs, hepimiz aynı anda salgına yakalandık 1 kişiyi fire vermedi dedi. Eşimde denizden salgın kaptıklarını düşündü çok duyuyoruz. Bi de dalga filanda oluyor ya çarpacak kayacaksın düşecen birşey olacak diyede ödü kopuyor. Gecen yıl egenin akdenizin dalgasında beni gördükten sonra emin olmamakta da haklı🤭 enfeksiyon olu mu bilmiyorum ama güvrnmiyor onu da bahane ediyor bu yıl tüm yollar kapalı bana. Dedim denize gitmiyorsak karadeniz turuna cıkalım onu da seneye dedi. Herşeyi bebeğin doğumundan sornaya erteledi resmen
Bana şimdiden 9 dogurtuyor yani😁
Bi de riskli gebelik kategorisindeyim. Anne olan arkadaslarım bile birşey olacak tedirginliği yasıyor onuda yasca büyük bi komsusu uyarmıs birşey olursa vicdan yaparsın diye. Deniz olayınıda bana kapattırdılar hem eşim hem arkdaslarım anlayacagın

Son düzenleme:
Eşimde bebişe birşey olacak diye korkuyor tatile gitmiyor, götürmüyor beni😂 bikini masrafından kurtuldu şuanlık. Yoksa 2-3 bikini almak gerekecekti. Arkadaslarım denize gidiyor. Bikaç kere beni görürmeye calıstılar eşim duydu, ne denize mi diye izin vermedi enfeksiyon olacaksın birşey olacak ya ayagın kayarsa yok ishal kusma salgına kapılırsan şöyle olursa böyle olursa. En sonunda arkadaslarımıda caydırdı. Umarım o zamana kadarda eski formlarımıza dönebiliriz 🥹 bende bebiş olmadan bi kere daha tatile gidelimde yanaşmadı. İznimi seneye kullanacağım bol bol, en az 2-3 kere gidicez tatile, 1 tatil yapmayacagız söz diyor. Umarım kandırılmıyorumdur. Ya da 1 kere gittikten sonra bebişli zor oluyormus filan demez umarım😂😂😂
Ay yok ben cok bunaldim gitmezsem bunalima girerim 😂 basinin etini yerim oyuzden goturecek beni .seneye de bebisle gideriz artik 😍 onun keyfi de baskadir eminim ama simdi o yokken son bi tatil yapalim 😅

arkadaslarım akrabalarıyla 17 kişi gitmişlerdi bayram öncesi yeni. 3 yasında yegeni var kusma ve ishal olmus ilk. Sonra hepsinde başlamıs, hepimiz aynı anda salgına yakalandık 1 kişiyi fire vermedi dedi. Eşimde denizden salgın kaptıklarını düşündü çok duyuyoruz. Bi de dalga filanda oluyor ya çarpacak kayacaksın düşecen birşey olacak diyede ödü kopuyor. Gecen yıl egenin akdenizin dalgasında beni gördükten sonra emin olmamakta da haklı🤭 enfeksiyon olu mu bilmiyorum ama güvrnmiyor onu da bahane ediyor bu yıl tüm yollar kapalı bana. Dedim denize gitmiyorsak karadeniz turuna cıkalım onu da seneye dedi. Herşeyi bebeğin doğumundan sornaya erteledi resmen
Bi de riskli gebelik kategorisindeyim. Anne olan arkadaslarım bile birşey olacak tedirginliği yasıyor onuda yasca büyük bi komsusu uyarmıs birşey olursa vicdan yaparsın diye. Deniz olayınıda bana kapattırdılar hem eşim hem arkdaslarım anlayacagın
Aslında deniz aksine çok faydalı. Her gün yüzmeye çalışıyorum plesanta aşağıda olmasına rağmen doktorum yüzmek çok iyi dedi. Sizin için de iyi olur. Banyo yaparken bile sudan mikrop kapılabiliyor. Çocuktan sonra tatil tatil gibi olmuyor. Eve gelip işe gidip bugün dinlendik diyorduk eşimle kesin bilgi yayalım 😂😂

Ay yok ben cok bunaldim gitmezsem bunalima girerim 😂 basinin etini yerim oyuzden goturecek beni .seneye de bebisle gideriz artik 😍 onun keyfi de baskadir eminim ama simdi o yokken son bi tatil yapalim 😅
Hahaha o başını etini yemeyi yapamıyorum. Bana mantıklı acıklama yap diyprum dinliyorum acıklama aklıma yatana kadar... yattıysa ikna oluyorum. Yapamıyorum yani dediğin gibi😄 ama seneye 3 kere tatile gitmesek derim söz vermiştin diye. Hep bebiş olunca karavan tatili yaparız diyorduk bakalım seneye motokaravan kiralayacagız. Ben biraz böyle özgür ruhlu oldugum icin. Bekarken bi gün ansızın ucak biletimi aldım sonra vizeye basvurdum kendi basıma sırt cantamı alıp avrupayı 1 ay gezdim. O yüzden beni kandırmasını nelere tav olacagımı gayet iyi biliyor. Evlendiğimizde karavan alıyorduk nerdeyse dedim ev alırız biraz erteleyelim şükür evimizide şubatta martta aldık. Artık sıradaki hayal kendi karavanımızı almak. Alana kadarda kiralamak. Kocamıda villa tatillerinden 5 yıldızlı otel tatillerinden farklı tatil tarzlarına evirmeyi basardım 😁 bi de eşim aslan burcu gösterili vs cok sever şatavat şaşaaa filan. Ki şimdiye kadarda çoğu şeyi öyle yönlendirdi yönlendirmeye çalıştı.Zor zor boyle bi hayatta en azından benim için zor. Ben bi otelde kısılamıyorum. O ili altına üstüne getirerek benim gezmem gerekiyor. Balayında onu yaşattım kocama 😂anlattım anlamadıvilla kiraladı kaşta sonra biz etrqfındaki illere varana kadar gezdik. Sonra anladı baş edemedeğini😂😂😂😂😂

Son düzenleme:
ben de baya denize girdim canım bu yaz üstüne bir ton da yolculuk yaptım tren, uçak, uzun araba yolculuğu Allah ne verdiyse saldım gitti güya plesanta aşağıda çıktı. ondan midir nedir yukari cikmak bilmiyor 😅

Buda ayrıymış benimkide öyle diyordu sonra çok şükür ben sormadan doktor kendi söyledi havuz pek önermiyorum ama temiz olduğundan emin olursanız girebilirsin demişti bende direk deniz dedim oda onda sıkıntı yok ıslak mayoyla kalmadığın sürece girebilirsin dedi bunun hakkında videosuda var instada paylaşmış kocana izletmek istersen atabilirim😅

Dimi ben de o kafadayım bebeksiz başbaşa son kez rahat bi tatil yapalım istiyorum 😬💛bana belli olmaz seneye de anneme bırakırım belki😅

Aslında deniz aksine çok faydalı. Her gün yüzmeye çalışıyorum plesanta aşağıda olmasına rağmen doktorum yüzmek çok iyi dedi. Sizin için de iyi olur. Banyo yaparken bile sudan mikrop kapılabiliyor. Çocuktan sonra tatil tatil gibi olmuyor. Eve gelip işe gidip bugün dinlendik diyorduk eşimle kesin bilgi yayalım 😂😂

Katılıyorum ben de elimden geldikçe yüzerek geçiyorum çok rahatlatıyor gittiğim hamile pilatesindeki hoca da öneriyor

Ay iyi ki doğmuşlar iyi ki varlar ömürleri uzun ve güzel olsun inşallah🙏🏻 Analı babalı büyüsün bebişlerimiz🥹🙏🏻
Cok güzel tesadüf. Minikfilozfun dogum gününden nerelere geldik ☺️ Minikfilozofumuzda iyi ki doğmuş 🤍allah sağlık uzun ömürler versin herkese
İyi ki varlar gerçekten hep birlikte mutlu huzurlu yaşlarımız olsun :)

Benim de sağlık ocağı rutin kontrolünde serbest t4 düşük çıktı,kendi doktoruma sonucu gösterince sağlık ocaklarında yanlışlık olabiliyor bir de burada yapalım dedi ama çıkışta onu unutmuşum.Dahiliye doktorun ne gibi sorun olabilieceğini söyledi mi?
Dahiliye sağlık ocağında kan beklediği için tiroid ölçümleri yanlış sonuç verebiliyor diğerleri pek değişmez vitaminler falan ama tsh çok degiskenlik gösteriyor dedi zaten. O yüzden yeniden istedi benden. Ben çok sorun görmüyorum bizde normal sınırlar içinde görünüyor dedi. Bugün kadın dogumcuma sordum t3 ,T4 bunlarda sorun görünmediği için şimdilik hiç bişey olmaz dedi. T4 de mesela tsh normalse onun düşük çıkması kendi başına çok anlamlı değilmiş.

İnternetten bakıyorum bir sürü şey yazıyor erken doğum ölü doğum yada ne bilin organ geliçiminde sıkıntı yemin ederim kafayı yiycem bir buçuk ay önce 4.65 e düşmüştü iki hafta sonrasında ise 0.044e düşmüştü doktor ilacın dozunu düşürmedi ben kendim azalttım korktum valla Allah affetin şuan 0.0115 yani bir öncekine göre biraz yükselmiş değil mi ? Adamın aklı şimdi yerine geldi bugün dozu düşürmüş yarıya başka doktorda yok yalovada başka şehirde gitsem önce dahiliye görecek sonra endokrine sevk edecek ne yapıcam şaşırdım srtık
Bak ben bugün sonuçları kendi kadın doğum doktoruma attım bana dedi ki diğerleri yani t3 T4 falan onlar normal çıktığı için şuan hiçbir şey yapmaya gerek yok hiç bişey olmaz dedi. Yine 0li bı değer çıkmış ne yapmam lazım diye sordum da yani 0008 yerine 0.413 çıkması iyi bişey demek ki seninde yükselmiş zaten kadın dogumcu buna dikkat eder normalde iki üç ayda bı kan vereceksek belki ayda bir verir kontrol ederiz bı de bu hcg arttıkça düşen bı hormon olduğu için hcg düşecek zamanla o yüzden yükselir diye düşünüyorum bende. Ben daha önce hiç ilac falan kullanmadım ama sen tabiki yine de kontrolde tut kendini.

Valla benim 35 di değerim dediki doktor bebeği her an kaybedebilirsin ödümü patlattılar somra ilaca başladım baya düştü sevindim şimdi yerlerde değerim ilacın dozunu daha yeni düşürdü ellerim tutmuyor saçlarım kopuyor dökülüyor dışarı çıkamıyorum evde klima var ama yine ter içindeyim aşırı sinir halsizlik bunalım yani bir sürü şey yaşıyorum bebeğime birşey olmasın da bana ne olursa olsun modundayım ona birşey olursa kafayı yerim yani korkuyorum inşaAllah sağ sağlim kucağımıza alırz bebeklerimizi
Yüksek olması düşük olmasından daha riskli diye biliyorum bende yani düşmüşse korkma dokror ilaç dozunu düşürmus zaten ufak da olsa yükselişe geçer kendi ayarını bulur bence. Benimde saçlarım aşırı dökülüyor ilk gebeligimde tam tersi gürlesmis canlanmisti bende düşük tshden demekki diyorum şimdilik ilaç onermedi senin T4 t3 değerlerin normalse korkma doktor kötü bisey olsa mutlaka acil mudahale ederdi hemen yukseltelim diye

İnternetten bakıyorum bir sürü şey yazıyor erken doğum ölü doğum yada ne bilin organ geliçiminde sıkıntı yemin ederim kafayı yiycem bir buçuk ay önce 4.65 e düşmüştü iki hafta sonrasında ise 0.044e düşmüştü doktor ilacın dozunu düşürmedi ben kendim azalttım korktum valla Allah affetin şuan 0.0115 yani bir öncekine göre biraz yükselmiş değil mi ? Adamın aklı şimdi yerine geldi bugün dozu düşürmüş yarıya başka doktorda yok yalovada başka şehirde gitsem önce dahiliye görecek sonra endokrine sevk edecek ne yapıcam şaşırdım srtık
Canım yükselmemiş düşmüş. Ama ilaç düzenlemeyle çok kolay kontrol altına alınıyor bence tiroid. Bu doktor ne doktoru?

Ben geçen doktora sordum benim de plesentam asagida. Git bi gir deniz çok bacaklarını çırpma dedi. 1 gün kaldık donduk. Ordan geldiğimden beri bebeği daha iyi hissediyorum ona da iyi geldi galiba

Buda ayrıymış benimkide öyle diyordu sonra çok şükür ben sormadan doktor kendi söyledi havuz pek önermiyorum ama temiz olduğundan emin olursanız girebilirsin demişti bende direk deniz dedim oda onda sıkıntı yok ıslak mayoyla kalmadığın sürece girebilirsin dedi bunun hakkında videosuda var instada paylaşmış kocana izletmek istersen atabilirim😅
Yahu işte kendi kendine birşeyler düşünüyor. Denizsiz tatil yapalım o zaman dedim ona da yanaşmadı. Gram riske atmak istemiyor. Doğsun gidicez söz diyor. Bebişi öğrendiğimizden beri bebek olan versiyonda finkinifonda yapmadık🤭 ikna olamıyor. Bebek doğduktan sonra yaparız diyor onu bile🥲 ben 2 kere bebeğimi kaybettim 2.yi doğurtarak aldılar düşün. 2-3 gün işe gidemedim bi de haftasonu girmişti benim işe dönmem 5 günü buldu. Diğer türlüsünün daha zor oldunuğunuda gördüğü için belkide aşırı temkinli yaklaşıyor. Birşey olmaz aman diyemiyor yani artık. Yoksa bende biliyorum denize girmekten birşey olmaz ama o sıfır risk istiyor, demesi öyle

Son düzenleme:
X