Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,3%
  • erkek

OY: 80 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    150
Tamamlayıcı sağlık sigortası + hamilelik paketi olan var mı acabaa?

Yenileme yaptınız mı ve ücretleri nedir :)

Benim yenileme zamanım geldi de karşılaştırmak istedimm
Benim anadolu sigorta tamamlayıcı içinde doğumda var yenilemem kasımda banada haber verebilir misiniz öğrendiğinizde rica etsem :)

Canım hamişlerr umarım her şey yolundadır 🩷
Eskiden karınca gibi çalışır evde yemek tatlı vs de yapardım şimdi sadece yemek yapınca bel ağrısı devamını yaptırmıyor, sanırım minik kızım anacuumm oturalım biraz falan diyor 🤭🤭

Bugün tam 20 haftalık olduk biz teyzeler ablalar 🥹 Rabbim kısmet ederse yolu yarıladık diyebiliriz. 2 yılın sonunda dualarımın karşılığı olan minik kızımın hareketlerini hissediyorum artık, yalan yok gözlerim de doluyor 🫠
Tüm dualarımda bebek isteyen herkes geçiyor muhakkak ve benim gibi hamile olan bacılarımın da Allahım yardımcısı olsun 😍

Salı günü detaylı ultrasonumuz var, biz de dualarınıza talibiz inşallah her şey yolundadır ♥️ hepinizi çokkkca öpüyorum🥰

Benim de anadolu sigorta, teklifim geldi. 39.000 tl şu an ücreti :)
İçinde doğum olacağı için mi bu fiyat ben hamile kaldığımı bilmeden axa sigorta yaptırmıştım sonra şartlarında bir yıl hamilelik olmaması gerekiyordu onyüzden ne işine yarayacak iptal edelim dedim o zaman ücret bende 12 bin çıkmıştı doğumdan hemen sonra yaptırıcam ama hem bebeğe hem kendime

Canım hamişlerr umarım her şey yolundadır 🩷
Eskiden karınca gibi çalışır evde yemek tatlı vs de yapardım şimdi sadece yemek yapınca bel ağrısı devamını yaptırmıyor, sanırım minik kızım anacuumm oturalım biraz falan diyor 🤭🤭

Bugün tam 20 haftalık olduk biz teyzeler ablalar 🥹 Rabbim kısmet ederse yolu yarıladık diyebiliriz. 2 yılın sonunda dualarımın karşılığı olan minik kızımın hareketlerini hissediyorum artık, yalan yok gözlerim de doluyor 🫠
Tüm dualarımda bebek isteyen herkes geçiyor muhakkak ve benim gibi hamile olan bacılarımın da Allahım yardımcısı olsun 😍

Salı günü detaylı ultrasonumuz var, biz de dualarınıza talibiz inşallah her şey yolundadır ♥️ hepinizi çokkkca öpüyorum🥰
Benimde salı günü randevum 2 de gün yaklaştıkça heyacan basıyor🥰

Tamamlayıcı sağlık sigortası + hamilelik paketi olan var mı acabaa?

Yenileme yaptınız mı ve ücretleri nedir :)

Benim yenileme zamanım geldi de karşılaştırmak istedimm
Benim tss vat doğum kapsamlı, geçen sene 10’a yaptırmıştım Anadolu Sigorta bu sene 33 oldu. Bütün kontroller+doğum şeklinde

Şeker sanırım bende de var hamile kaldıktan sonra tahlillerde 1 2 değer yüksekti açlık değeri. Ve canım sadece hamur işi çekiyor. Ekmek yemediğimde yok olmadığımı asla hissedemiyorum. Ama susuzluk ayaklarda şişkinlik bende de var. Şu cihazdan bende alayım

İçinde doğum olacağı için mi bu fiyat ben hamile kaldığımı bilmeden axa sigorta yaptırmıştım sonra şartlarında bir yıl hamilelik olmaması gerekiyordu onyüzden ne işine yarayacak iptal edelim dedim o zaman ücret bende 12 bin çıkmıştı doğumdan hemen sonra yaptırıcam ama hem bebeğe hem kendime
Evett doğum olduğu için böyledir, ben geçen sene yaptırmıştım gebelik paketi vardı. 3 ay bekleme süresiydi.. 13.000 civarıydı. Şu an hastanelerin doğum paketleriyle kıyaslayınca çok uyguna geliyor

Kızlar sizlere bir sorun var haşimato hastası olduğumu söyledi doktor 8 haftalık hamileydim tsh değerim 35 di ilaca başladım uzun zamandır aksatmadan kullanıyorum bugün kan verdim değerim 0.0115 e düşmüş ayağa kalkacak halim olmadığı için sonuçları almaya eşim gitti değerleri çok düşmüş ilaç baya fazla geliyor demiş yarı yarı ya düşürmüş ilacı şuan 17+5 günlük hamileyim çok korkuyorum bu düşüklük bebeğe zarar verir mi bu durumu yaşayan var mı burada başka endokrin yok özel dede yok ne yapmam gerekiyor bilmiyorum korkuyorum

O kadar yoruldum ki bugün başım çatladı gerçekten. Karnım falan da ağrıdı hareketsiz bilgisayar başında oturmaktan saatlerdir. İki büklüm oturmuşum bir de hep stresten.
Kızlar @edahandro meyveliruj3 meyveliruj3 Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 bu arada 5-6 gündür Prilam kullanmıyorum ama bulantılarım çok coşkulu yani. Ben gerçekten doğuma kadar midemizin iyi olacağını hissedeceğimiz bir dönemin geleceğini düşünmüyorum. 5 ayı doldurduk %50 seviyesinde bu bulantı işi. Su hala 3-4 bardak içersem ne mutlu. Fazlası da bulantıyı artırıyor. İnşallah sizinki benimki gibi olmaz ama kendinizi de çok inandırmayın %100 geçtiğine bence 😞
prilamı hiç bırakmasak da bişey olmaz ya doğuma kadar kullanan çok insan var 🥺

Kızlar sizlere bir sorun var haşimato hastası olduğumu söyledi doktor 8 haftalık hamileydim tsh değerim 35 di ilaca başladım uzun zamandır aksatmadan kullanıyorum bugün kan verdim değerim 0.0115 e düşmüş ayağa kalkacak halim olmadığı için sonuçları almaya eşim gitti değerleri çok düşmüş ilaç baya fazla geliyor demiş yarı yarı ya düşürmüş ilacı şuan 17+5 günlük hamileyim çok korkuyorum bu düşüklük bebeğe zarar verir mi bu durumu yaşayan var mı burada başka endokrin yok özel dede yok ne yapmam gerekiyor bilmiyorum korkuyorum
Korkma canım doktor acillik olduğunu düşünse yatış verirdi sana hemen zarar yapmaz bebeğe uzun vadede öğrenmedin sonuçta hemen önlem alınacak içini ferah tut

offf benimki de çok düşük ama hala kullan demeye devam ediyor, dozunu düşürdü sadece bende de 🙄 hiç sevmiyorum trioid ilacını

Ya bende tsh düşüklüğü yaşıyorum sağlık ocağında 0.008 çıkmıştı sonra bı daha yaptırdım o da yine düşük çıkmıştı. Dahiliye gitsen iyi olur ilaç gerekebilir dedi doktorum. Bende pazartesi gittim salı aç karna kan verdim..0.413 çıkmış değer. Referans aralığı da 0.34-5.86 yazıyor yani bu aralığa göre normal çıkmış ama doktor bana ,2 olmasını isteriz gibi bişey demişti. İlaç falan vermedi normal dedi dahiliye doktoru da bende hiç bişey anlamadım

O kadar yoruldum ki bugün başım çatladı gerçekten. Karnım falan da ağrıdı hareketsiz bilgisayar başında oturmaktan saatlerdir. İki büklüm oturmuşum bir de hep stresten.
Kızlar @edahandro meyveliruj3 meyveliruj3 Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 bu arada 5-6 gündür Prilam kullanmıyorum ama bulantılarım çok coşkulu yani. Ben gerçekten doğuma kadar midemizin iyi olacağını hissedeceğimiz bir dönemin geleceğini düşünmüyorum. 5 ayı doldurduk %50 seviyesinde bu bulantı işi. Su hala 3-4 bardak içersem ne mutlu. Fazlası da bulantıyı artırıyor. İnşallah sizinki benimki gibi olmaz ama kendinizi de çok inandırmayın %100 geçtiğine bence 😞
Ben dün iki kere kustum, akşam yemeğinde de susamlı kraker yedim 😂 Prilam’ı bırakmaya hiç niyetim yok, doktor 4 taneye kadar içebilirsin dedi. En son çok iyiydim gece yatmadan 1 tane içiyordum yine coştu bazen 2, bazen 3 içiyorum şu an. Bugün şimdilik iyiyim bakalım. Ben bulantılarımın sıfırlanacağına dair inancımı kaybedeli çok oluyor ajflsjdsl artık bebe sağlıklı olsun yeter, en azından bulantım var demek ki iyi diye kendimi teselli ediyorum.

X