Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,6%
  • erkek

OY: 79 53,0%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    149
Yahu işte kendi kendine birşeyler düşünüyor. Denizsiz tatil yapalım o zaman dedim ona da yanaşmadı. Gram riske atmak istemiyor. Doğsun gidicez söz diyor. Bebişi öğrendiğimizden beri bebek olan versiyonda finkinifonda yapmadık🤭 ikna olamıyor. Bebek doğduktan sonra yaparız diyor onu bile🥲 ben 2 kere bebeğimi kaybettim 2.yi doğurtarak aldılar düşün. 2-3 gün işe gidemedim bi de haftasonu girmişti benim işe dönmem 5 günü buldu. Diğer türlüsünün daha zor oldunuğunuda gördüğü için belkide aşırı temkinli yaklaşıyor. Birşey olmaz aman diyemiyor yani artık. Yoksa bende biliyorum denize girmekten birşey olmaz ama o sıfır risk istiyor, demesi öyle
Doğrudur ya yaşanılan tecrübelerden dolayı insan daha pinpirikli olabiliyor bizimde zor oldu ya benim kocam da fanfinfona çok yanaşmıyor bir kaç kere teklif ettim çünkü hormonlar illaki bizi o duruma getiriyor😅 ama yok dedi ben riske giremem dedi adam beni öpmüyor ya sebebini sordum işyerimden mikrop taşıyorsam ya dedi bana hastaneye giderken mutlaka maske taktırır denize oda karşıydı dedim ben giricem bir şey olmaz dedim doktorda girebilirsin demişti dedim sonra arkadaşa dedim beni denize götür kocam götürmüyor öyle böyle gittim denize ama gerçekten iyi geldi havalar şu aralar rüzgarlı rüzgar geçsin tekrar gidicem hatta bebemle konuşuyorum bak seneye seninle giricem diye bak alış diye😅 birde benim kocam soğuk su içme bebe üşür diyen insan😂

O kadar yoruldum ki bugün başım çatladı gerçekten. Karnım falan da ağrıdı hareketsiz bilgisayar başında oturmaktan saatlerdir. İki büklüm oturmuşum bir de hep stresten.
Kızlar edahandro edahandro @meyveliruj3 @Kumraladamavituna1 bu arada 5-6 gündür Prilam kullanmıyorum ama bulantılarım çok coşkulu yani. Ben gerçekten doğuma kadar midemizin iyi olacağını hissedeceğimiz bir dönemin geleceğini düşünmüyorum. 5 ayı doldurduk %50 seviyesinde bu bulantı işi. Su hala 3-4 bardak içersem ne mutlu. Fazlası da bulantıyı artırıyor. İnşallah sizinki benimki gibi olmaz ama kendinizi de çok inandırmayın %100 geçtiğine bence 😞
Evet ben de inanacımı kaybettim. Prilam içiyorum, sanırım bırakamayacağım. Zaten yavaş yavaş mide yanmam başlıyor gibi. Bizim de kaderimiz bu sanırım kuzucum. Neyse ki yalnız değiliz ❤

Doğrudur ya yaşanılan tecrübelerden dolayı insan daha pinpirikli olabiliyor bizimde zor oldu ya benim kocam da fanfinfona çok yanaşmıyor bir kaç kere teklif ettim çünkü hormonlar illaki bizi o duruma getiriyor😅 ama yok dedi ben riske giremem dedi adam beni öpmüyor ya sebebini sordum işyerimden mikrop taşıyorsam ya dedi bana hastaneye giderken mutlaka maske taktırır denize oda karşıydı dedim ben giricem bir şey olmaz dedim doktorda girebilirsin demişti dedim sonra arkadaşa dedim beni denize götür kocam götürmüyor öyle böyle gittim denize ama gerçekten iyi geldi havalar şu aralar rüzgarlı rüzgar geçsin tekrar gidicem hatta bebemle konuşuyorum bak seneye seninle giricem diye bak alış diye😅 birde benim kocam soğuk su içme bebe üşür diyen insan😂
Hahahahah arkadaşım aradı bi akşam (eşimlede yürüyüş yapıyoruz bir yandan) sesini hoparlöre aldım birlikte konuşuyoruz. Sonra dedi hazırlan yarın denize gidicez şu saatte çıkarız. Eşim arkadasıma dedi izin vermiyorum gidemez filan 😂 ben şok. Cünkü eşim karısmaz hic. ben gece 12 ye kadar arkadasımla gezeyim eşim evde otursun birşey demez. Ama denizi duyunca karşı cıktı. Arkadasımında 19 yasında oglu var, birşey olmaz falan filan ikna etmeye calısıyor. Tecrübeli anneyim ayagıyla, eşim ikna olmadı. Sonra arkadasımıda 72 yasında izmirli görmüş gecirmiş bi komsusu var çağdaş bi kadın. O da arkadasımı caydırmıs. Zaten riskli geçiriyo birşey olursa vicdan yaparsın filan demiş. Arkadasımda yıldı sonunda, korktum yahu ya birşey olursa diyo. Bebiş dogunca gideriz diyor artık o da .

Fanfinifonun olmamasının tek avantajı enfeksiyon kapmıyorsun. Eğitimde bize dediler cinsel ilişki sırasında spermlerden dolayı enfeksiyonda olusabiliyor gebelikte. Neyseki şimdiye kadar mesela oyle bi sıkıntı yaşamamıs oldum🤭 bende eşim acısından düşünüyorum yani hic mi özlemedin bu sekilde yapmayı diye sonucta erkek. Cocuk olsun yaparız diyo. İlk 2 gebeliğimdede gram dikkat etmiyordu😂😂😂 gel çocugu sağlamlaştıralım gel şöyle yapalım gel böyle yapalım 😂yok yok eşimin ortası yok onu anladım😄

Canım yükselmemiş düşmüş. Ama ilaç düzenlemeyle çok kolay kontrol altına alınıyor bence tiroid. Bu doktor ne doktoru?
0.044 de göre biraz yükselmiş şuan 0.0152 yani böyle düşük olması bir sıkıntı yaratırmı yaşayan var mı bu durumu diye merak ettim bu şekilde doğum yapan yakını olan falan var mı acaba

0.044 de göre biraz yükselmiş şuan 0.0152 yani böyle düşük olması bir sıkıntı yaratırmı yaşayan var mı bu durumu diye merak ettim bu şekilde doğum yapan yakını olan falan var mı acaba
0.01 0.04'e göre düşük kuzum o anlamda dedim, yükselmemiş düşmüş. Her türlü dahiliyenin kontrolünde olman lazım benim kadın doğum doktorum yazmıyor mesela tiroid ilacını, yazsa yazar ama dahiliye takipli ol diyor. Senin doktor dahiliyeci mi

Fanfinifonun olmamasının tek avantajı enfeksiyon kapmıyorsun. Eğitimde bize dediler cinsel ilişki sırasında spermlerden dolayı enfeksiyonda olusabiliyor gebelikte. Neyseki şimdiye kadar mesela oyle bi sıkıntı yaşamamıs oldum🤭 bende eşim acısından düşünüyorum yani hic mi özlemedin bu sekilde yapmayı diye sonucta erkek. Cocuk olsun yaparız diyo. İlk 2 gebeliğimdede gram dikkat etmiyordu😂😂😂 gel çocugu sağlamlaştıralım gel şöyle yapalım gel böyle yapalım 😂yok yok eşimin ortası yok onu anladım😄
Ahhaha aynen enfeksiyon olmuyor çok şükür evet normalde bende olurdu enfeksiyon tabi ilerlemeden hemen dut kurusu yapardım kendime hastanelik olmazdım ama buda rahatlık cidden zaten sıcaklarda da çekilmezdi boşverdim bende benimkide çocuk görür diyor 😂 onda travma kalır diyor😅😅

Ahhaha aynen enfeksiyon olmuyor çok şükür evet normalde bende olurdu enfeksiyon tabi ilerlemeden hemen dut kurusu yapardım kendime hastanelik olmazdım ama buda rahatlık cidden zaten sıcaklarda da çekilmezdi boşverdim bende benimkide çocuk görür diyor 😂 onda travma kalır diyor😅😅
Ahahaha🤭 ben sahte fanfinifon yaparken onu ben diyorum ay şimdi kızımız içerde noluyor filan diyo mudur filan diyorum😂😂😂😂😂 yahu adam zaten uzak ben daha cok uzaklara sürüklemeye calısıyorum😂😂😂😂

Prezervatif kullanırsa enfeksiyon durumu olmaz diye düşünüyorum . 🙊 istedikten sonra sorun yok bizim

X