Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Evet bana direkt olarak 365 mlg lık magnezyum verdi sabah akşam tok al dedi
Galiba magnezyuma benimde ihtiyacım var olmazsa doktorıma yazayım bugün bacak ağrım ve bele vuran ağrım oldu aynı ağrı adet zamanı olurdu ona yormuştum ama dikkat etmek gerekiyor demekki ne zararı olur ki kullansak zaten aslında magnezyum içerikli maden suyu kullansak belki faydası olurda hiç sevmem ama zorunda olursam mecbur içerim

fetal dna yaptıran kızlar sizde de var mıydı bunlar 😱😱

Evet benim yaptırdığım firmada vardi sanirim bu da o firma. Yani doktorum çok uç boyut Yaptırmak isteyenler oluyormus ama bana sorarsanız gereksiz demisti. Benim için de dünyanın en saçma testi olabilir. Sağlığının iyi olduğunu bildikten sonra ne işime yarayacak ki ya da mavi gözlü değil diye bu bebeği istemeyecek miyim 😂

Bugün kontrole gittim ağrılarım vardı doktor kasılmalarımın olduğunu ve bu kasılmaların düşüğe sebep olabileceğini söyledi daha 15+5 haftalığım serum takıldı iki tane sonra tekrar kontrol etti ufacık ağrın olduğunda gel bu şekilde serumla ağrıyı yok etmeye çalışıcaz çünkü ağrı doğumu tetikler dedi başına böyle birşey gelen var mı çok korkuyorum
Şu an sasirdim ve tedirgin oldum. Benim de kasilmalarim oluyor doktora soyledim rahim kendini doğuma hazırlıyor ve karnında kendine yer aciyor normal dedi. Yani kasılma olarak sen bisey hissediyor musun ya da karnin sertleşip taş gibi mi oluyor. Benim karnım sertleşip taş gibi oluyor bi tarafa toplanıyor sorun olmaz dedi doktor. Tekrar olunca da hiç kafaya takmamistim

Kızlar bir süredir ilişki olmamasına rağmen genital bölgemde kaşıntı var 🫠🫠 çok rahatsız ediyor bu durumu yaşıyan bir çözümü olan var mı ? Doktorum bitkisel bir fitil adı verdi eczaneden alıp onu kullanacağım ama durumda olan varsa önerilere açığım

her türlü kendisini yemek isteyeceğim için detayların bi önemi yok sağlık dışında :KK70:
Bence de. Ayrıca sürprizi de kalmıyor doğunca görelim 🫠 Bana çok şaşırtıcı da gelmiyor ya mesela eşimin de benim de gözümüz kahverengi ama ailede yeşil mavi gözlü kişiler var bana %75 kahverengi göz dese ben bunun nesine şaşırayım 😂 İkimiz de kıvırcık saçlıyız %75 kıvırcık dese nesine şaşırayım 😂

Kızlarrr, yine küçük bir yoklama zamanı 🥲 Bebişlerin cinsiyeti aralarda konuşuldu ben atladıysam görmediysem, eklemeyi unuttuysam ya da belli olup da sizler yazmayı unuttuysanız diye küçük bir etiketleme seansı yapalım dedim :)
@arwen42 @Hayat89 @hayrihale @meraklipapatya @mavigokyuzu93 @okidoki6666 @Meryemimm @blocked @ozllem123 @festina lente @Miss2311 @whiterabbit @HAYATAKIRGINIM1 H hayaletcizgi @owlll zinnureyn__ zinnureyn__ @MavisOglumm C Cngz44 @Esra songul @fatma2041 @Sarem2023 @Kardelen0827 @Ayyayya @kelebek922 ???
Yakında doktor kontrolüm var belli olur olmaz haber vereceğim 😍

Kızlar bir süredir ilişki olmamasına rağmen genital bölgemde kaşıntı var 🫠🫠 çok rahatsız ediyor bu durumu yaşıyan bir çözümü olan var mı ? Doktorum bitkisel bir fitil adı verdi eczaneden alıp onu kullanacağım ama durumda olan varsa önerilere açığım
Kuzum bende de hep var ama ilerlemiyor gerilemiyor yerinde sayıyor ve benimkinin sebebi %100 o beyaz akıntı ben eminim artık. Mesela duştan sonra yarım gün falan olmuyor ondan sonra başlıyor. Her gün duş alınca olmuyor ama bence sebebi o gebelik akıntısı ☹️
İnşAllah canım şimdi korkuyorum işte göbek deliğimde ağrı başkadı yarım saattir ona takıldım çok moralim bozuldu inan ki çok korkuyorum
yaaaa aslında bir arkadaşım da bundan sürekli şikayet ediyor ama o doğum yapmak üzere 40 haftayı doldurdu bir haftadır hep göbek deliğinin ağrıdığını söylüyordu doktor da bebek çok büyüdüğü için sinirlere baskı yapıyordur demiş. Ona da önerdiği şey magnezyum canım. Ve bu durumu Doğumla falan ilişkilendirmemiş.

Evet benim yaptırdığım firmada vardi sanirim bu da o firma. Yani doktorum çok uç boyut Yaptırmak isteyenler oluyormus ama bana sorarsanız gereksiz demisti. Benim için de dünyanın en saçma testi olabilir. Sağlığının iyi olduğunu bildikten sonra ne işime yarayacak ki ya da mavi gözlü değil diye bu bebeği istemeyecek miyim 😂
Ya ben etik bile bulmadım buna üzülecek takılacak insanlar var valla bu ülkede. Yakın zamanda doğum yapacak bir arkadaşım da yok rüyamda gördüm bembeyaz teni kumral saçları falan vardı kesin öyle bir bebek falan diyor devamlı aklı fikri çocuğun beyaz tenli olmasında. Oysa başlarda düşük riski var diye neler çekti neler. Kendi beyaz tenli inşallah bizim aileye çeker babasıgile çekmez falan diyor. Hayır madem bu kadar korkuyordun esmer çocuk doğurmaktan neden esmer bir adamla evlendin yani ne bekliyordun 😂

Bence de. Ayrıca sürprizi de kalmıyor doğunca görelim 🫠 Bana çok şaşırtıcı da gelmiyor ya mesela eşimin de benim de gözümüz kahverengi ama ailede yeşil mavi gözlü kişiler var bana %75 kahverengi göz dese ben bunun nesine şaşırayım 😂 İkimiz de kıvırcık saçlıyız %75 kıvırcık dese nesine şaşırayım 😂
Aynen bizim de oyle gozler koyu saçlar dalgalı ve siyah neye şaşırcaz 😂

Ya ben etik bile bulmadım buna üzülecek takılacak insanlar var valla bu ülkede. Yakın zamanda doğum yapacak bir arkadaşım da yok rüyamda gördüm bembeyaz teni kumral saçları falan vardı kesin öyle bir bebek falan diyor devamlı aklı fikri çocuğun beyaz tenli olmasında. Oysa başlarda düşük riski var diye neler çekti neler. Kendi beyaz tenli inşallah bizim aileye çeker babasıgile çekmez falan diyor. Hayır madem bu kadar korkuyordun esmer çocuk doğurmaktan neden esmer bir adamla evlendin yani ne bekliyordun 😂
Ya istemek baska bisey kendini buna inandirmak bambaska bisey. Cocuk esmer olunca napicaksin , bu olmamis diyip yenisini mi yapacak. 😂

Ya istemek baska bisey kendini buna inandirmak bambaska bisey. Cocuk esmer olunca napicaksin , bu olmamis diyip yenisini mi yapacak. 😂
Aman yok sonra da onun güzelliğine herkesi inandırmaya çalışıyorlar sanki millete neyse. Bazı insanlarda var bu takıntılar. Benim bu arkadaşım dış görünüş konusunda aşırı takıntılı ben tüm gebeliği boyunca onun kadar kilo konuşan kilo aldığı için mutsuz olup depresyona giren birini daha görmedim. Bir de başlarda bebeğin kız olduğuna o kadar inandırdı ki kendini, yine dedi rüyamda gördüm yok Çin takvimine baktım, kız bebek duası ettim falan. Derken bebek erkek. Sonra benim hamilelik durumu oluştu bana diyor inşallah oğlun olur senin de erkek bebek bakımı daha rahat büyüdüğünde de kızın derdi daha çok falan. Ay dedim hayırlısı neyse o olsun ya artık nolur bir sal şu çocukları. Benim çocuğum erkek olabilir, esmer olabilir, kel doğabilir vallahi sakıncası yok ya sal beni dedim yani 😂😂😂

Ben de asiri merak ediyorum ama merak yani. Ben ela gozlu kumralim esim yesil sarisin. Annem de sarisin yesil gozlu ama kardesim babam esmerdir onlara benzese mesela cok gulerim ama yadirgamam yani evlat bu sonucta.
Kız bebek 7 ceddine çeker diye bir laf var ya. Her şey olabilir herkese benzeyebilir yani. Bak yine başka bir arkadaşım 4 kız kardeşler. Anne baba ve tüm çocuklar sarışın yeşil gözlü. Neyse bu arkadaş da evlendi esmer bir adamla. İlk çocuğu sarışın kahverengi gözlü oldu. Sonraki kız olunca inşallah bu bize benzer renkli gözlü olur falan dedi. Kız bir doğdu direkt esmer siyah saçlı falan. Oğlan bundan iyiydi en azından esmer değil falan diyor bir de 😂😂 yıl olmuş 2024, gebe kalmak falan bu kadar zorlaşmışken hala bunların konuşuluyor olması cidden akıl tutulması ama maalesef hala da bir o kadar yaygın.

Aman yok sonra da onun güzelliğine herkesi inandırmaya çalışıyorlar sanki millete neyse. Bazı insanlarda var bu takıntılar. Benim bu arkadaşım dış görünüş konusunda aşırı takıntılı ben tüm gebeliği boyunca onun kadar kilo konuşan kilo aldığı için mutsuz olup depresyona giren birini daha görmedim. Bir de başlarda bebeğin kız olduğuna o kadar inandırdı ki kendini, yine dedi rüyamda gördüm yok Çin takvimine baktım, kız bebek duası ettim falan. Derken bebek erkek. Sonra benim hamilelik durumu oluştu bana diyor inşallah oğlun olur senin de erkek bebek bakımı daha rahat büyüdüğünde de kızın derdi daha çok falan. Ay dedim hayırlısı neyse o olsun ya artık nolur bir sal şu çocukları. Benim çocuğum erkek olabilir, esmer olabilir, kel doğabilir vallahi sakıncası yok ya sal beni dedim yani 😂😂😂
ay ben de kilo verdim diye az ağlamadım :KK70:
kendime yetemiyom bebişe hiç yetemem diye 🥺
neyse ki kilo vermem durdu, bir an önce iştahım açılsın diye bekliyorum.
kiloyu hiiiç takmayın (çok aşırı abartmamak kaydıyla) herkes gönlünce yer içer mutlu olur umarım bu dönemde 🌸

Yaa bugün benim de adet benzeri ağrım oldu sen diyince korktum şimdi acaba neye göre bilicez normal olup olmadığını
İnan bende normal diye biliyordum çünkü internetten baktım hep rahim büyüdükçe kaslar gerilir ve karın kasık bel ağrısı yapar yazıyor hiç böyle bir sonuç beklemiyordum ama dediğim gibi magnezyumu ben çok aksattım en büyük sebebi oymuş hemşire arkadaşıma sordum öyle söyledi

Galiba magnezyuma benimde ihtiyacım var olmazsa doktorıma yazayım bugün bacak ağrım ve bele vuran ağrım oldu aynı ağrı adet zamanı olurdu ona yormuştum ama dikkat etmek gerekiyor demekki ne zararı olur ki kullansak zaten aslında magnezyum içerikli maden suyu kullansak belki faydası olurda hiç sevmem ama zorunda olursam mecbur içerim
Evet bence sen doktoruna danış ve magnezyum al hemşire arkadaşımla görüştüm ben oda onu söyledi ben 13 haftalıktım bana magnezyum verdiğinde midem kötü diye 10 gün hiç kullanmadım sonra midem düzeldi bir hafta kullandım sonra kutuyu dolaba koydum bıraktım acısı sonra çıkıyor aksatmayın inşaAllah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız bebişlerimizi

X