Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Hanımlar canım çok sıkkın bi yol gösterin bana ya.

Annem tedavi görüyor benim, ben Ankara'dayım o İstanbul'da. Bu tarafa gelmek istemiyor hiç. Bu zamana kadar tamam dedim arkadaşları var orada kendi bilir.

Ama birkaç gün önce bi değeri yükseldi önce acile sonra servise yatış yapıldı. Az önce aradı 10 gün tedavi görecekmiş enfeksiyon için hastanede. Benden başka bi akrabamız yok, konu komşu var arada kalan ama onlar da tabii 1 gece falan kalıyorlar.

Normalde ben gidip kalıyorum böyle durumlarda hastanede. Sene başında 1 ay kaldık, bel düzleşmesi ondan sonra patladı bende koca koca sedyeleri iteklemekten, annemi kaldırmaktan, koltuk başlarında uyumaya çalışmaktan. Ama şimdi kendimin dışında düşünmem gereken bi canlı daha var, enfeksiyon dolu hastaneye nasıl gideceğim nasıl kalacağım bilmiyorum. Şuraya gelse sabah ben yanında kalırım akşam eşim kalır ben dinlenirim falan hallolur ama diğer türlü benim İstanbul'a gidişim bu sıcakta ayrı dert, hastane ortamında oturmam kalkmam ayrı dert. Anneme eşim gelecek diyorum gelmesine gerek yok diyor, gelmenize demiyor beni istiyor yani ama ben ne yapacağım konusunda çok kararsızım. Sabahtır bi sinirimden bi üzüntümden ağlıyorum canım sıkkın
Bebiş yokken bel düzleşmesi olmuş bebiş varken kaldırma falan yardımcı olamazsın ayrıca mide bulantım oluyordu senin yani tetikler gerçekten böyle hamilelik döneminde hastanede refakatçi olarak kalabilmen çok zor senin canım kız kardesi falan yok mu annenin yanına gidebilecek aileden birileri başka şehirde bile olsa bakmaya gidebilecek biri

Ay kızlar ben gecelikle hiç yapamıyorum biliyormusunuz popoma kadar çıkması beni çokk rahatsız ediyor 😂 birde regl gibi olursa kanamam fazla olur benim diye bekliyorum ben polar alırım üşüyorum😂 olmadı ince penye gibisinide alırım artık☺️
Ben de hiç sevmem ya evde de pijamalı otırurım gecelik alışkanlığım hiç yok. Ama sezaryen olunca bunlar o yarayı keser gibi hissettim 🥲

Bebiş yokken bel düzleşmesi olmuş bebiş varken kaldırma falan yardımcı olamazsın ayrıca mide bulantım oluyordu senin yani tetikler gerçekten böyle hamilelik döneminde hastanede refakatçi olarak kalabilmen çok zor senin canım kız kardesi falan yok mu annenin yanına gidebilecek aileden birileri başka şehirde bile olsa bakmaya gidebilecek biri
Aileden kimse yok kuzum sadece ben varım. Komşuları var onlar da işte bazıları yaşlı bazıları çalışıyor bazıları çocuk bakıyor derken elde var 0. Eşim gidecek pazartesi annem istese de istemese de

Koruya yakınsanız ben birkaç ay önce koruyla anlaşmalı bi muayenehaneden doğum paketi aldım, sadece doğum için ayrı ücret vericem, o zaman doğum 9 bindi koruda. Biraz artmıştır tabii
Biraz mi bende şuan koruya gidiyorum 60 binde sabitledik fiyatı dediler 😥 son haftalar olunca paket felan da yok ortada normal ve sezeryan 40 ssvd 60 bin denildi mecburen kabul ettim şimdilik ama alternatif arıyorum

Biraz mi bende şuan koruya gidiyorum 60 binde sabitledik fiyatı dediler 😥 son haftalar olunca paket felan da yok ortada normal ve sezeryan 40 ssvd 60 bin denildi mecburen kabul ettim şimdilik ama alternatif arıyorum
O zaman arkadaşın dediği gibi ben doktora önden para vermiş olduğum için hastaneye sadece yatış + ameliyat ücreti vericem, siz + doktor ücreti de vereceksiniz demek baya varmış :KK43:

Hayırlı olsunn, sağlıkla gelsin inşallah bebiş.. Ben Keçiören Medical Park'tan doğum paketi aldım canım. Doğum için 45 bin TL talep ediyorlar. Bence çok fazla. Medicana doğum paketine 52 bin demişti ama doğum ne kadardır bilmiyorum. Etlik Lokman Hekim ve Koru ile bir görüş istersen. Telefonda bilgi veriyorlardı biz başta sormuştuk birçoğuna.
Koruya gidiyorum şuan zaten 60 bin de sabitledik fiyati dediler (!) Allâh razı olsun 😒 mecburiyetten kabul ettim şuan baska ssvd destekleyen doktorla görüşmediğim için fakat yinede araştırmaya devam ediyorum. Ne kadar pahalı bu fiyatlar ya son haftalarım ya hemen doğurursam parayı hemen veremezsem diye düşünmekten kendimi kasmakla geçiyor berbat bi durum 🥺 sinirlerim bozuldu

Ameliyattan çıkınca çok üşüyormuş insanlar ee bide biz kışın doğuracağız ekstra üşürüz polar benim de aklıma geldi yazlık pijama yerine belki bende polar alırım 😁
Yok ben kendimi tanıyorum asla polar giyemem, hastane odaları çok fazla sıcak. Normal pamuklu pijama, kalın çorap bir tane de kalın bir şey alırım üstüme yeter o bana

Daha önce sezeryan doğum yapmış biri olarak gecelik konusunda pijama gibi olanlar çok daha rahat çünkü altınızda bı lohusa pedi takacaksiniz öyle normal pedler sizi kurtarmaz. Depend almayı da unutmayın. Hatta ameliyattan çıkınca altınızda hasta beziniz olacak🤣 yani öyle bı sure ayağınız kaldırmak hareket etmek pek kolay bişey değil sezeryan olacaklara ben pijamalı olanı öneririm normal doğum daha hızlı ayağa kalkma durumunuz olduğu için gecelik belki kolay gelir bilemiyorum ama sezeryanla altımda kocaman dependle ben pijamada rahattım🙈

Daha önce sezeryan doğum yapmış biri olarak gecelik konusunda pijama gibi olanlar çok daha rahat çünkü altınızda bı lohusa pedi takacaksiniz öyle normal pedler sizi kurtarmaz. Depend almayı da unutmayın. Hatta ameliyattan çıkınca altınızda hasta beziniz olacak🤣 yani öyle bı sure ayağınız kaldırmak hareket etmek pek kolay bişey değil sezeryan olacaklara ben pijamalı olanı öneririm normal doğum daha hızlı ayağa kalkma durumunuz olduğu için gecelik belki kolay gelir bilemiyorum ama sezeryanla altımda kocaman dependle ben pijamada rahattım🙈
Pijamalar kesmiyor mu canım o sezaryen yarasını? Ben de aksine zor olur gibi düşünüp gecelik bakmıştım o zaman pijama bakiyim

Ay kızlar ben gecelikle hiç yapamıyorum biliyormusunuz popoma kadar çıkması beni çokk rahatsız ediyor 😂 birde regl gibi olursa kanamam fazla olur benim diye bekliyorum ben polar alırım üşüyorum😂 olmadı ince penye gibisinide alırım artık☺️
Ben de elbise sevmiyorum totoma kadar çıkınca ama en rahat onlarmış. Bir de yattıkca kırışır o amaaan sjfksks

Akşam eşimin deli gibi uykusu var yattık. Benim anama da kafam takık ya uyuyamadım elde telefon diyorum ki bu çok mu beyaz, bu tacı da aliyim mi, balon da koycaz mı. 3.sorudan sonra kendisine ulaşamadım skgkf
Benimki ilk soruda horlama sesleriyle elenir ajflsjdld ay taçları çok seviyom ben ya beraber seçeriz hihihihiih

Benimki ilk soruda horlama sesleriyle elenir ajflsjdld ay taçları çok seviyom ben ya beraber seçeriz hihihihiih
Ben hiç hediye işine girmicem zaten ya hastanede. Zaten bi kayınvalidemler gelir eşimin teyzesi hastaneye gelmeyebilir eve gelir bence o. 2-3 kişiye de hediyelik yaptıramam. Hele pasta falan yaptırıyolar ben orda kesilip biçilmişim karşımda pasta yerlerse sinirlenirim ndfkkf onun yerine taç iyidir

Kızlarrr, yine küçük bir yoklama zamanı 🥲 Bebişlerin cinsiyeti aralarda konuşuldu ben atladıysam görmediysem, eklemeyi unuttuysam ya da belli olup da sizler yazmayı unuttuysanız diye küçük bir etiketleme seansı yapalım dedim :)
@arwen42 @Hayat89 @hayrihale @meraklipapatya @mavigokyuzu93 @okidoki6666 @Meryemimm @blocked @ozllem123 @festina lente @Miss2311 @whiterabbit HAYATAKIRGINIM1 HAYATAKIRGINIM1 @hayaletcizgi @owlll @zinnureyn__ @MavisOglumm @Cngz44 @Esra songul @fatma2041 @Sarem2023 @Kardelen0827 @Ayyayya @kelebek922 ???
Kızlar doktorum 12 haftalıkken kız demişti 16 haftalık olduk bugun gittim erkek 💙💙dedi

Yok ben kendimi tanıyorum asla polar giyemem, hastane odaları çok fazla sıcak. Normal pamuklu pijama, kalın çorap bir tane de kalın bir şey alırım üstüme yeter o bana
Tabi canım o tercih meselesi ben normal de giyiyorum hoşuma gidiyor fakat kararsızım işte hastane için hangisini alsam bazen diyorum polar alayim fazla kalın örtünmek zorunda kalmam dikişime de baskı olmaz tek çarşaf yeterli olur ikisini alıcam sanırım Bi pamuklu Bi polar 😂

Pijamalar kesmiyor mu canım o sezaryen yarasını? Ben de aksine zor olur gibi düşünüp gecelik bakmıştım o zaman pijama bakiyim
Bende öyle düşünüyordum ama şuan pijama giyince bakıyorum pijamam göbeğime yalım yerde bitiyor lastiği sezeryan yarası çok çok aşağı da kalıyor yani, tabi sizin giydiğiniz pijama düşük bel tarzı ise aşağıdaysa veya ben fazla yüksek kullanıyorsam bilemem 😂😂😂😂

X