Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 29 44,6%
  • erkek

OY: 35 53,8%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,5%

• Ankete Katılan
    65
Bende şimdi dün kan testi yaptırdım oradaki doktora sordum biz zaten düzenli olarka iki üç ayda bir kan alıyoruz yani ben çok multivitamin kullanılmasından yana değilim çünkü kana bakiyoruz eksik ne ise onu tamamlamaya calismak bence daha doğru gibi şeyler söyledi. Yani folik asit düzeyi normal iyi çıkacaksa niye fazlasını alayım kafasindayim o yüzden değiştirmek en azından daha düşük biseye geçmek istiyorum
Bebeğiniz işin en doğrusunu siz bilirsiniz. Her konuda olduğu gibi bu konuda da farklı doktor görüşleri var. İçinize sinecek şekilde yapın.

Ben hem ocean mummy hem demir ilacı içiyorum demir ilacında da 0,5 mg folik asit var ikisi birlikte çok mu fazla oluyor
Ay evet fazla oluyor demir ilacı o.35 olsaydı en azından toplam 0,75 olurdu 0,80ni gene geçmezdi doktorundan bunu değiştirmesini isteyebilirsin benimki ferrum demir ilacı multivitamini de bir gün içip bir gün içmemeye başladım

Peki perinatolog ücretlerini biliyor musunuz acaba ?
benim iğneden önce lekelenme vardı, başladıktan 1 hafta sonra lekelenme dahi kalmadı açıkçası

ama zaten kanının sulanmaya ihtiyacı varsa kanaman olmayacaktır ya da olursa doz ayarlaması yapalır/bir süre ara verilebilir. ama pıhtılaşma cidden önemli bir konu.

Kan pıhtılaşması konusunda da doktorlar ikiye ayrılmış durumda kimisi çok gerekli diyor kimisi gerek yok diyor. Allahtan benim doktorum hemen başlattı. Biz önlemimizi alalım da gerisi artık nasip işi. Alışırsın canım korkma ben de aynı senin gibiydim. İstiyorsan en başta acilde ya da sağlık ocağında yaptır daha iyi olur senin içinde.
cilekkokusu90 cilekkokusu90 canım aynen. hatta istersen bu akşam yaparken video çekeyim ben sana, gör ne kadar kolay.

Doktorun kızma sebebi sigorta bunun için devletten yüklü miktarda para alıyor bir kere yaptırmışsın ne gerek var demeye getirmiş normalde dediği gibi genetik test değişmez testin tekrarlanması gereksiz olmuş hormon ya da vitamin değil ki değişsin
ya cidden büyük ayıp şu testlerin yeniden istenmesi. değişebilecek bir şey değil ki gen

Bugün doktor kontrolüne gittim. Bebeğin eşinin aşağıda olması plasenta previa durumu var dedi. 17. haftadayım. 28. Haftadan sonra yukarıya çıkmasını bekleriz genelde çıkar dedi. Biraz korktum. Kanamam ya da belli bir belirtim de yok ama neden böyle oldu bilemiyorum. 😔 Böyle bir durumu olan var mı? Doktor çok fazla bir şeyi yasaklamadı ilişki ve egzersizi yasakladı pilates reformer pilatea gibi şeyleri. Onun harici ayakta durma vs gibi bir şey demedi.

olmaz annelerimiz vitamin kullanmamislar daha dogrusu benimki oyle :) bilmiyorduk diyor ben bile vitamini 30 yasımdan sonra ilk defa kullandım hayatımda 😂 demir hapı almıstım ilk :)
yok ya su an bakma sen vitaminlere bağlı hayat empoze ediliyor da olmasan da iyi besleniyorsan gayet de bebek de gelişir sen de sağlıklı olursun
ya işte beslenemiyoruz ki. ben en azından, yemek istediğim/yiyebildiğim/ kusmadığım şeyler kısıtlıydı. b12’im mesela, epey iyi değerden alt sınıra düşmüş 4-5 haftada ve zaten hissediyordum eksikliğini.

öyle 2-3 gün vitamini almamakla olmaz tabii sorun ama bence gerekli.

Bugün doktor kontrolüne gittim. Bebeğin eşinin aşağıda olması plasenta previa durumu var dedi. 17. haftadayım. 28. Haftadan sonra yukarıya çıkmasını bekleriz genelde çıkar dedi. Biraz korktum. Kanamam ya da belli bir belirtim de yok ama neden böyle oldu bilemiyorum. 😔 Böyle bir durumu olan var mı? Doktor çok fazla bir şeyi yasaklamadı ilişki ve egzersizi yasakladı pilates reformer pilatea gibi şeyleri. Onun harici ayakta durma vs gibi bir şey demedi.
Benimde oyleydi 2 hafta sonra yukari cikti korkma . Cok is yapma asiri ayakta kalma dinlen cikar insallaj. Igne ya da ilac verdi mi ? Bende kanama da vardi 😔

Kızlar selam, 18+2 günlük hamileyim. Biraz gelenekselci bir insanım, eşim de öyle. tarama testlerini yaptırmadık, klasik ultrason taraması, rutin kan testleri dışında da bir şey yaptırmadım, yaptırmayı da düşünmüyorum. Benim gibi düşünen, devam eden var mı acaba ?
Ben de yaptırmadım hiçbirini kan testleri hariç

Benimde oyleydi 2 hafta sonra yukari cikti korkma . Cok is yapma asiri ayakta kalma dinlen cikar insallaj. Igne ya da ilac verdi mi ? Bende kanama da vardi 😔
Hiçbir şey vermedi. Dinlen vs de demedi. Sadece ilişki ve egzersizi yasakladı. Yüzme için de havuz yasak deniz serbest. Sanırım kanamam olmadığı için. İlk 3 ayda kahverengi tarzda damla damla lekelenme olmuştu. Ama bir aydır hiç yok. O lekelenmeler de ondan olmuştur dedi. Öbür doktorum endişelenmeyeyim diye söylemedi sanırım.

Çiçeğim tam tersi aslında. Yurtdışında bunlar tartışılmıyor bile, yaptırılması gereken bir şey olarak düşünülüyor ve kimse sorgulamıyor bunu. Burada verdikleri içecek de 3-4 baklava dilimi gibi, bizim memlekette her şey abartıldığı için bu da abartılıyor tabi ki. Kalp/tansiyon/şeker hepsinde ilk üçteyiz ama sorsan böyle şeyleri sorguluyoruz 😂
o kadar doğru ki dediğin
2 baklava diye biliyorum ben de hatta. neredeyse doktoruma 2 baklava yesem o gün o zaman diye önerecektim ama çekindim😀😀😀

Hiçbir şey vermedi. Dinlen vs de demedi. Sadece ilişki ve egzersizi yasakladı. Yüzme için de havuz yasak deniz serbest. Sanırım kanamam olmadığı için. İlk 3 ayda kahverengi tarzda damla damla lekelenme olmuştu. Ama bir aydır hiç yok. O lekelenmeler de ondan olmuştur dedi. Öbür doktorum endişelenmeyeyim diye söylemedi sanırım.
Yani cok egilip kalkip ypruldugumda oluyordu bana igne ve fitil vermisti. Ama kanaman yoksa sana vermemis olmasi normal. Kendini cok yorma bence dedigim gibi cikar yukari ben bu kadar erken olacsgini dusunmemistim daha da cikacaj dedi bana.

Benimkide arkadaşlar yapacaktı anı kalsın yapalım dediler bizimkide ne gerek var ben her iki cinsiyette sevinicem zaten boş boş işler beni tehdit ediyordu bide doktora gidince ben gizli gizli sorarım diye bak dedim biz hiç emek harcamıcaz kızlar ayarlayacak her şeyi sen sadece o gün geleceksin falan deyince iyi bari dedi zorla yaptırdım bende biz bir gün bekledik ama fazla olsaydı büyük ihtimalle istemezdi kesinlikle sizinki 16 gün gerçekten fazla 😂
yok hak verdim zaten:)) hem yine de bi kutlama yapacağız, aldı gönlümü bir şekilde:)

Günaydınn kısslar 🥰 sağlık ocağına gebe izleme gittim kan ve idrar verdim🥰 20sinde tetanoz olucam bi ürpermiyor değilim😂bu arada instagramda gezerken bi videoya rastladım bebek arabası tanıtan sizinle paylaşmak istedim☺️ prego mios

Gebe izlem için çağırdılar mı siz mi gittiniz öylesine

Ay evet fazla oluyor demir ilacı o.35 olsaydı en azından toplam 0,75 olurdu 0,80ni gene geçmezdi doktorundan bunu değiştirmesini isteyebilirsin benimki ferrum demir ilacı multivitamini de bir gün içip bir gün içmemeye başladım
Bende öyle yapayım bari benimki de gyno ferro sanol demir ilacı

Yani cok egilip kalkip ypruldugumda oluyordu bana igne ve fitil vermisti. Ama kanaman yoksa sana vermemis olmasi normal. Kendini cok yorma bence dedigim gibi cikar yukari ben bu kadar erken olacsgini dusunmemistim daha da cikacaj dedi bana.
Onları yapmayayım ben yine o zaman. Zaten dikkat ediyordum. Bir de memleketteyiz şimdi burada iş vs de yaptırmıyorlar pek ama ben duramıyordum alışkanlık. En iyisi daha da dikkat edeyim. 2 ağustosta detaylı ultrasonum var o zamana kadar çıkar benim de belki.

Hemetoloji doktoruydu detaylı ilgilendi 40 dakika ama diğer genlerle ilgili bi açıklama yapmadı bilmiyorum. Faktör 5 leidin onlar icin en önemli kıstasmış sadece o genden bahsetti. Doktoruma da henüz gitmedim. Perşembe günü gideceğim. Trombofili paneli diye bir test yapıldı orda cıktı. Testin cıkması uzun sürüyor gönderilen laboratuvara göre değişiyor. 1bucuk ayda cıkanda var 3 ayı geçip cıkmayanda var. 1-3bucuk ay arası sürüyor.
Peki neyden şüphe duyup istiyorlar bu testi?

X