Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 32 46,4%
  • erkek

OY: 36 52,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,4%

• Ankete Katılan
    69
Yeni bir değişik güncellemeyle geldim. Akşamları özellikle dışardaysam ve üstümde pantolon ya da uzun elbise tarzı hava almayan bi şey varsa göbeğim bacaklarım inanılmaz kasınıyor. Gündüz her şey normal bazen böyle bi kaşıntı geliyo. Derim gerildiği içindir diyorum ama bunu yaşayan var mı

Ben daha almadım bile verdiği şey bı öncekinin OMEGA olani. yani biri sarı kapsül biri de kırmızı olanlardan geçen aylarda kullandığım zaten bulantım yüzünden bı içtim bı icemedim çoğu da kaldı öyle . Kafamı karıştıran şey
Şimdi ilk verdiginin hepsi içinde folik asit 400 mcg vardı bunda da aynısı var sanırım folik asiti kesiyolar ya ondan kafam karıştı senin multivitamin içinde var mı folik asit.
Benim doktorum 11 de ocean mummy vermişti. 17. Hafta kontrolünde onu değiştirdi decavit verdi. İçindeki folik asiti 0.8 mcg. O yüzden içim daha rahat etti.

İnşallah 🙏🏻Teşekkür ederim. Trombofili paneli diye geçiyor
Benim kızımda önce bir düşüğüm var. Bu ocak ayında da düşük yaptım. Türkiye'de değiliz. Burada takibi ebe yapıyor. Şu an 12 haftalık hamileyim. Daha önce duymamıştım açıkçası bu testi. Sizin düşükten dolayı mı doktor yönlendirdi bu testler için?

Benim doktorum 11 de ocean mummy vermişti. 17. Hafta kontrolünde onu değiştirdi decavit verdi. İçindeki folik asiti 0.8 mcg. O yüzden içim daha rahat etti.
Ama daha yüksek olmuş folik asit decavitte 0,8 mg yani 800 mcg bide demir ilaçlarında oluyor 0.35 eğer kullanıyorsan ikisi çok yüksek olur

Benim evdede var gebeliğin başında fakültedeki doktor vermişti kocaman diye içememiştim ben onu ordan biliyorum hatta ben bilmeden 3-4 gün hem demir hem onu kullandım yüksek doz almış oldum folik asiti
Ya ben nedense ocean mummy de 400 mg , decavitte de 0.8 mg var diye baktım olaya o yüzden içim rahat etmişti. İyi ki söyledin valla sağ ol 💜

Yeni bir değişik güncellemeyle geldim. Akşamları özellikle dışardaysam ve üstümde pantolon ya da uzun elbise tarzı hava almayan bi şey varsa göbeğim bacaklarım inanılmaz kasınıyor. Gündüz her şey normal bazen böyle bi kaşıntı geliyo. Derim gerildiği içindir diyorum ama bunu yaşayan var mı
Benim ara ara oluyor zaten çatlkta oluştu bende 🥲

Şimdi kendine detoks yapıyorsun bütün o kötü düşüncelerden arınıyorsun iyi şeyler düşünüyorsun gelecekteki güzel günleri düşün unut dünü aç güzel motive edici videolar izle
Kötü düşüncelerden arınmam gerekiyorsa kocamı size göndereyim sizde yaşasın olabiliyo mu öyle bişi snkfkg

tabiki sizin karariniz? peki neden karsinizi bunlara? Seker yuklemesi benim de kafami karistiriyor emin olamiyorum
Allah korusun tarama testi sonucu bir şey çıksa da bebeğimi aldırmayı düşünmüyorum çünkü, bir de çok pimpirikli birisiyim. Küçük bir aksilik bile duysam bu beni gerecek, stresli bir gebelik geçirmek istemiyorum. Şu an normal ultrasona göre her şey yolunda gözüküyor çok şükür. Normal şekerime de bakıldı, hem açlık hem tokluk ve normal çıktı, ailemde şeker yok, dengeli beslenmeye çalışıyorum. Şeker yüklemesi konusunda kararsız olsam da galiba yaptırmayacağım ama sanki şeker var gibi dikkat edeceğim. Zaten tatlı, hamurişi ile aram yok, canım da istemiyor.

En azındna detaylı ultrasonu muhakkak yaptırın bebeğin detaylı incelenmesi için. İnşallah sağlıkla kucağımıza alırız hepimiz
Detaylı ultrason konusunda da kararsızım, yaşadığım yerde yapan yok, ailemin yanına gitmeliyim. Yalnızca da bir tane doktor var ailemin yaşadığı yerde, randevu bulmak zor olabiliyormuş. Amin inşallah hepimiz sağlıkla, hayırla kucağımıza alırız.

Ben daha almadım bile verdiği şey bı öncekinin OMEGA olani. yani biri sarı kapsül biri de kırmızı olanlardan geçen aylarda kullandığım zaten bulantım yüzünden bı içtim bı icemedim çoğu da kaldı öyle . Kafamı karıştıran şey
Şimdi ilk verdiginin hepsi içinde folik asit 400 mcg vardı bunda da aynısı var sanırım folik asiti kesiyolar ya ondan kafam karıştı senin multivitamin içinde var mı folik asit.
Bu soruyu ben de doktoruma sordum, folik asiti ilk 3 ay sonrası bırakmak gerekmiyor mu diye, biz depoların dolu olmasını isteriz senin de depoların dolu, bu şekilde devam ediyoruz multivitamini de düzenli içiyorsun dedi.

Günaydınn kısslar 🥰 sağlık ocağına gebe izleme gittim kan ve idrar verdim🥰 20sinde tetanoz olucam bi ürpermiyor değilim😂bu arada instagramda gezerken bi videoya rastladım bebek arabası tanıtan sizinle paylaşmak istedim☺️ prego mios

Detaylı ultrason konusunda da kararsızım, yaşadığım yerde yapan yok, ailemin yanına gitmeliyim. Yalnızca da bir tane doktor var ailemin yaşadığı yerde, randevu bulmak zor olabiliyormuş. Amin inşallah hepimiz sağlıkla, hayırla kucağımıza alırız.
onemli aslında boyle seyler. tıp bu kadar ilerlemişken faydalanmak lazım acil birsey olursa müdahale edilebilsin ya da anne baba bilgilendirilsin. detaylı ultrasonu atlamayın bence siz yine de

Birkaç gündür böyle ya geçende de gözümün önünden sinekler geçiyor evi sinek bastı sandım tansiyonmuş 🥹
Düşüyor mu kuzum ? Takip edemedim ben yine. Biliyorsun benimde düşüyordu daha dün ve bugün iyiyim tuzlu ayranla gezdim hep salatalık tuzladım yedim bir tık tuzlu yiyorum şuan hala

X