Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 66 41,0%
  • erkek

OY: 86 53,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    161
Şu an evdeyim ve bunu direkt söyledim eşime. Annemlere geri kafalı diyorsun da Avrupalılar da bilmiyor demek ki hiçbir şey dedim Ben o konuyu kapattım doktora soracağız diyor İnşallah doktor da bir hafta çocuk bekletilmez yıkayın der de o zaman görürüm yüz ifadesini

canım senin cinsiyet de belli oldu mu? ben de tatile gitmeden gitmek istiyorum ama henüz 12+6. bir hafta sonra tatile gideceğim ama bir ay da öğrenmeden çatlarım
Canim ben nipt ten ogrendim ama bugun de bakti gayet kiz dedi cok belli 13+6 aslinda ama ultrasona gore 15 olmusuz. Onden gidiyo sipa bide hic durmuyo kollar eller surekli hareket halinde artik omrgasini tam anlamiyla gorduk cok degisik bir his gercekten

Benım de tüp bebek ama genetıklo degıldi fetal istedi doktorumuz yaptırdık.Sanırsam pgt de bebekte olan her şeye bakmıyorlar o yüzden ıstemıstır

Biz dün sahilde pastaya kadeh batırma yaptık. Bizde 12 haftalıkken doktor kontrolünde gördü doktor cinsiyeti soyleyeyim mi dedi hayır dedim kapalı bi zarfla teslim etti. Zarf arkadasımdaydı pastayı yaptırdı. Bizde duman alalım calısana arkadasımız telefonda soylesin dedik. Çalışanda pot kırdı biz cinsiyeti anladık parti öncesi duman yerine konfeti aldık gittik. Konfetinin patlama sesinden cok korktum. Bizde nasık sasırmıs gibi yapacagız diyorduk. Korkuyla kaynadı. Organizasyonu önceden yapmıstık öğrenince iptal edemedik. ama yinede cok güzeldi. Yapmak isteyen konfetilere dikkat etsin
Kızım olacakmıs benimde

Bana biraz para tuzağı gibi de geliyor canım ya neden direkt fetal DNA dedi ki ikili test yapılır şüpheli bir şey görür ister anlarım da direkt demesi enteresan. Tüp bebekle normal bebeğin ne farkı varmış her risk aynı işte ikisinde de. Zaten dünya kadar para harcamış insanlara daha da külfet yüklüyorlar gibi hissediyorum böyle şeyler duyduğumda… Daha önceden düşük, kürtaj hikayen falan mı olmuştu?

Bir ara çatlak kremi konusu geçmişti okuduğum kadarıyla. Ben lierac, mustela ve biooil sipariş verdim 2 si bugün ulaştı elime diğeri henüz ulaşmadı. Kullanıp bilgi veririm sizlere. Ayrıca nexus kulaktan ve uzaktan ateş ölçer, weewell oda ısısı ve nemi ölçen alet, mamajoo elektrikli 2 li göğüs pompası, elele birkaç fonksiyonlu ana kucağı falan da aldım. 2 sini Babymall çalışanı tavsiye etti ama net yorumlarına da bakarak aldım. Ana kucağını da esas beğendiğim pahalıydı zaten kısa süre kullanır diyerek daha uygun fiyatlı diye aldım (tabi yorumlarını da okudum). Pompa olayını da hem arkadaş tavsiyesi hem yorumlardan yola çıkarak aldım. Tabi henüz deneme imkanı yok bunları :)

Ya.ben ilk defa hamile kalınca bakınıp araştırdım kendiminkini yorumladım kız gibiydi nub kısmı geçen doktor %70 kız dedi çarşamba tekrar gideceğim bakalım kızsa anlıyor olabilirim
Yaa bak bakım seninkiyle benzerlik var mı. Eşim bu kafadan kız çıkmaz diyor kafaya falan bakınca erkek gibi ama nub kısmına bakınca da netten kız olanlara daha çok benzettim ben paralellik var gibi geldi bilemedim sence

Eklentiler

• IMG_20240624_121136.jpg
    62,3 KB · Görüntüleme: 27
Benım de tüp bebek ama genetıklo degıldi fetal istedi doktorumuz yaptırdık.Sanırsam pgt de bebekte olan her şeye bakmıyorlar o yüzden ıstemıstır
Fetal da başka hastalıklara falan da bakılıyor dedi. Hani trizomi ler ve down sendromu haricinde başka sıkıntı da olabilir dedi. Valla benim için genetik inceleme yapıldığı için rahattı böyle deyince insan Bi geriliyor haliyle

Kız ben de iki gündür ayakta duramıyorum bugün aksayarak yürüdüm hep iş yerinde kalça kemiklerim o kadar çok ağrıyor ki ve sol bacağımı da ağrıtıyor. Hatta topuklarım bile ağrıyor ya. Arkadaşlar da hemen ooohooo sen şimdiden böyleysen bilmem ne dediler gıcık oldum zaten. Belki birkaç günlük bir şeydir geçer. Osteocare verdi bana doktor Edacım, bugün ilkini içtim zaten bu asıl kemik sağlığı içinmiş. Kötü olursan sor doktoruna.

Eklentiler

• image.jpg
    90,5 KB · Görüntüleme: 37
yaaa maşallah sağlıkla gelsin ben de gideceğim yine de belki görür

Ekran görüntüsü aldım kuzum sağolasın.

canım nasıl şimdiden sezaryen diyor? bilebiliyorlar mı? doktorumla hiç konuşmadım daha ben bu konuyu ama sanki ancak sona doğru söyleyebilirler diye bir bilgi kalmış aklımda
Ben tüp bebekle gebe kaldım, doktorum normal doğumu desteklemiyor hiç. Gereksiz buluyor enteresan ama öyle. Halbuki tüp bebek olması normal doğumu engellemiyor ama sezaryen her zaman doktor için daha konforlu, Fetal Dna testinden sonra başka bir doktorun takibine geçeceğim ben de.

Kisacasi esine soyle gelsin bizim ordaki ebelere anlatsin bakalim dinleyen oluyormu. al sana gayet modern tip uygulayan gelismis ulke bir guzelde kordonu dusmeden yikiyorlar cocugu babaya birsey soran bile yok anneye sormuyorlarda
Avrupa diye tahmin ediyorum ve bence birçok konuda gelenekçiler. Bir tanıdığım vardı Belçika’da kadını neredeyse 24 saat normal doğurtucaz diye uğraştılar olmayınca sezaryene aldılar zoraki. O kadarki karşılarmış sezaryene. Ameliyat gözüyle bakıyorlar ve hiçbir doktor yanaşmıyor dedi. Onca sancıyı çektim ondan sonra insaf ettiler bebeği riske atmamak için artık dedi. Yıkamalarına da şaşırmıyorum gerçekten. Çocuk büyütürken de bence çok sakınmıyorlar çocuklarını. Bizimkiler o kadar soğuk ülkelerde olsalar herhalde okula bile göndermezler hasta olmasın diye

Öncesinde trizomi li embriyo transferi sebebiyle kalp durması sonucu 1 kürtaj oldu. Herhangi bir düşük yok. Maddi olarak cidden zor tabi pat diye 10 bin tl. Zaten aylık hormonlar 10 bin tutuyor. Neysekı ilaçları bırakabilirsin dedi en azından şükrediyorum. Önce doğum tarihimi sordu yani doğum yaptığımda kaç yaşında olacağımı hesap etti 35 olmuş oluyorsun riskli kapsamına girer dedi. Aklıma gelen tek ihtimal hani bu ikili testte ki oran yaşa göre değişiyor ya, yapsak her türlü yüksek risk çıkar da o yüzden direkt fetal yapalım diye düşünmesi.

Kolaycılık ya. Saati belli, yöntemi belli, kaç dk süreceği belli işine geliyor birçok doktorun. Ben sadece sezaryen yaptırıyorum diyen doktorlar bile var. Ne münasebet baktığında kadın doğum doktorusun ve doğum normal doğumdur zaten diğeri bir tür ameliyat. Türkiye’de böyle işte hep bir tuhaflık

Hımmm öyleyse anladım canım haklı olabilir. Zaten önceden böyle öyküleri olanlara genelde öneriyorlar evet.

Para tuzağı olmasıyla alakası yok, doktorun cebine gitmiyor para laboratuvar alıyor ücreti. İkili testin doğruluk oranı Fetal DNA’ya göre daha düşük ve sadece Down Sendromu, Trizomi’ye bakılıyor halbuki bir sürü genetik rahatsızlık var. Elbette organlara vs bakmak için detaylı ultrasona bakılır ama en kapsamlı ve %99 güvenilir test Fetal DNA’dır. Doktorun cebine giren bir para yok yani. Kromozom hastalıklarını ilk trimesterda elemek büyük nimet bence.

İçeriği bu şekilde balık yağı var yaızyor

Öyleyse de herkese bu önerilmeli. Ama özellikle tüp bebek gebeliklerde bu hassasiyeti fazladan gösteriyorlar. Benim doktorum paran çoksa yaptır bana kalırsa gerek yok dedi mesela. Özel hastaneler ticarethane gibi çalışıyor gen tarama merkezleriyle ticari ilişkilerinin olmadığını düşünmek çok zor geliyor bana. Arkadaşın geçmişte farklı bir deneyimi olmuş zaten bence de ona gerekli ama birisi sırf tüp bebekle hamile kaldı diye fetal DNA yaptır mutlaka denmesi nereden baksak ticari gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…