Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 66 41,0%
  • erkek

OY: 86 53,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    161
Hormonlar, sıcaklar, toplu taşıma hepsi üst üste gelmiş kuzum. Bence kolay da değil yaşadıklarımız. İnşallah tez vakitte maddi anlamda da rahata erersiniz. Herşey yoluna girecek inşalah canım 🙏🏼❤ eşini üzdüğün için de üzülmüşsün ama bebişiniz olunca hepsini unutacaksınız
Ayy evet gerçekten ya , inşallah teşekkür ederim 🥲🤍

Doktorum sezaryen diyor ama ben normal doğumu zorlayacağım, normal doğum olsa bile 40 haftayı bulmuyor pek kuzular :) sağlıklı olsun yeter.
canım nasıl şimdiden sezaryen diyor? bilebiliyorlar mı? doktorumla hiç konuşmadım daha ben bu konuyu ama sanki ancak sona doğru söyleyebilirler diye bir bilgi kalmış aklımda

Öhh yün yorgan mı 🤦🏿‍♀️ uyku tulumları var tog değerlerine göre kullanırsanız üstüne bi şey örtmeye gerek kalmıyor. Zaten yenidoğan bebek ağzını yüzünü açamaz boğulur ezilir yav yün yorgan altında
Bende aynı fikirdeyim umarım anlatabilirim kış olacağı için ve yenidoğan olacağı için tulum giydirebilir miyim onu bilemedim.

Bugün bi blup oldu karnım acaba dedim sonra 13.haftada olduğum aklıma geldi :KK70: bağırsak hareketiyle neden karıştırıldığını anladım çok aynı gibi herhalde ilk başlarda
Evet çok benziyor ama bağırsak hareketi geçiyor gidiyor bebek aynı yerde debeleniyor pıt pıt böyle mısır patlıyormuş gibi bir şey değişik yani mesela gaz geçişini anlıyorum ben bu apayrı yani git gide daha da anlıyorsun

Ani bebek ölümlerim başında geliyor örtüler bende çok korkarım özellikle ağır ve kaldıramayacağı bir örtü Allah göstermesin dedikleri gibi uyku tulumu en mantıklısı
0-3 ay yerine 3-6 ay alsam fiyatlarına baktım aşırı yüksek. Önereceğiniz markalar var mı ?

Y

3 yaşına kadar yorgan kullanmayın diyorlar yün daha tehlikeli olabilir daha ağır olduğu için o yüzden uyku tulumları çok daha güvenilir hem de hareket etmeye başladıklarında üstü açıldı derdi olmuyor.
Yün astım alerji vs içinde sıkıntılı haklısınız 😏😏

:)) sagol canim evet evet onu yazmayi unuttum biraz yukari cikmis gittikce daha da cikacak rahim agzinda gayet kapali erken dogum riskin yok dedi 🌸tatile gidiyomusun dedi temmuzda dedim gidin gidin ama cok guneste kalma yorulma dedi😌
canım senin cinsiyet de belli oldu mu? ben de tatile gitmeden gitmek istiyorum ama henüz 12+6. bir hafta sonra tatile gideceğim ama bir ay da öğrenmeden çatlarım 😂

Yün astım alerji vs içinde sıkıntılı haklısınız 😏😏
benim kayınvalidem de yün yorgan yaptırmıştı. iki yaşından sonra kullanırım diye sakladım. 2 yaşında astım olduğunu öğrendik zaten direkt başkasına vermek zorunda kaldım. yün biraz sıkıntı o yüzden. ben 6 yaşına geldi en çok müslin örtü kullanıyorum çocukta. kışın zaten pijaması kalın oluyor. üstüne ince müslin atıyorum.

Bu arada dikiş de alınmıyor artık 🫣 🤣🤣yani benim öyle olmuştu eriyen dikiş ve yapıştırma birlikte kullanılıyor sanırım. Şöyle bir düşünüyorum sadece tekrarlayan ve uzayan genel anestezili sezaryenda bir dikiş alındı sanırım.
😂😂 Doğru doğru eriyen dikiş tercih ediliyor sanırım artık genellikle o zaman da her gün erimiş mi diye bakabilir 🤣🤣

Benim bulantılarım bitti şu an o yüzden bilmiyorum seni etkiler mi ama genel olarak hap gibi sert yutuluyor biraz büyük bol suyla içince koklamadan sıkıntınolmuuor
Eczaneye gittim Osteocare aldım da Ocean’ı biraz daha düşüneyim dedim. İçeriği farklı gelmedi bana pek. Sadece Ocean’da balık yağı var ayrıca omega3 de var. Elenatal ‘da balık yağı yok. Acaba bulantı yapan balık yağı mı? Doktor da ondan mı Elanatal önerdi ki…

Hanımlar acıbadem hastanesinin zoom üzerinden ücretsiz gebelik ve annelik ile ilgili eğitimleri oluyor. Daha önce katılanlar oldu mu ? Verimli bir eğitim mi acaba.

Benim bebek 15 hafta ama 16 ultrasonda boyu 14 cm bizimkininde o zaman bende kasım sonu doğurabilirim demek ki😄sat 10 marttı benim. Birde kasımda da doğursak ait olduğumuz yer burası o kadar alıştım ki her gün konuştuğum yakın arkadaşlarımsınız🥹🧿
Ay kızlar nasıl ya kafamı karıştırdınız benim de 8 Mart sat. Gelişimi 5 gün öndeydi en son yani hala aynıysa şu an 16 haftalık. Beklenen doğum tarihi sata göre 13 Aralık, 5 gün geri gelirse 8 Aralık falan diye düşündüm hep. Kasım da nereden çıktı ben aralık istiyommm 🥲🥲🥲

Arkadaşlar bugün doktor kontrolüm vardı 11+6 dayım crl 5.18 cm çıktı. Burun kemiğini gördü ense saydamligi iyi dedi.
İkili test falan yaptırmadan direkt fetal dna yaptır dedi. Biraz ilginç geldi. Tüp bebek olduğu için zaten başlangıçta genetik inceleme yaptırmıştık. Ama yine de her ihtimale karşı randevu aldım, yarın kan vermeye gideceğim genetik merkezine fetal dna için.
Yolculuk konusunda da ara vererek gittigin sürece pıhtı riski olmaz, bu şekilde istediğin kadar yol gidersin dedi.

Ya.ben ilk defa hamile kalınca bakınıp araştırdım kendiminkini yorumladım kız gibiydi nub kısmı geçen doktor %70 kız dedi çarşamba tekrar gideceğim bakalım kızsa anlıyor olabilirim😄😄
Yaa hadi bana da bişey şöyle o zaman🙈 eşim diyor ki kafadan kız çıkmaz🤣🤣 kafasına falan bakarsan erkek gibi ama nuba baktigim kadaryla sanki kız olana daha uyuyo gibi geldi bana

Eklentiler

• IMG_20240624_121136.jpg
    IMG_20240624_121136.jpg
    62,3 KB · Görüntüleme: 30
Ay kızlar nasıl ya kafamı karıştırdınız benim de 8 Mart sat. Gelişimi 5 gün öndeydi en son yani hala aynıysa şu an 16 haftalık. Beklenen doğum tarihi sata göre 13 Aralık, 5 gün geri gelirse 8 Aralık falan diye düşündüm hep. Kasım da nereden çıktı ben aralık istiyommm 🥲🥲🥲
Benım de sat 16 Mart beş gün önden gidiyor bebek ama degısebılır zamanla kasımın son haftası 37.haftalık,aralığın ılk haftası 38.haftalık oluyor sezeryan olcak benim de ne zaman alınır bilmem vaktinde doğsun da insallah her türlü yay burcu oluyor😂

X