Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 66 41,0%
  • erkek

OY: 86 53,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    161
İçeriği bu şekilde balık yağı var yaızyor

Eki Görüntüle 3443703
Canım bak mesela bunda besin değerleri ayrı ayrı yazılmış. Yani balık yağı kaynaklı omega var ama balık yağının kendisi de varmış.işte aynı mı farklı şeyler mi bunlar bulantıyı bu mu yapıyor emin olamıyorum.

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    85,7 KB · Görüntüleme: 30
Biz dün sahilde pastaya kadeh batırma yaptık. Bizde 12 haftalıkken doktor kontrolünde gördü doktor cinsiyeti soyleyeyim mi dedi hayır dedim kapalı bi zarfla teslim etti. Zarf arkadasımdaydı pastayı yaptırdı. Bizde duman alalım calısana arkadasımız telefonda soylesin dedik. Çalışanda pot kırdı biz cinsiyeti anladık parti öncesi 🤭 duman yerine konfeti aldık gittik. Konfetinin patlama sesinden cok korktum. Bizde nasık sasırmıs gibi yapacagız diyorduk. Korkuyla kaynadı. Organizasyonu önceden yapmıstık öğrenince iptal edemedik. ama yinede cok güzeldi. Yapmak isteyen konfetilere dikkat etsin 😂
Kızım olacakmıs benimde 🤭
Yaa komik ve tatlı olmuş içinizde de kalmamış😄😄❤️

Canım bak mesela bunda besin değerleri ayrı ayrı yazılmış. Yani balık yağı kaynaklı omega var ama balık yağının kendisi de varmış.işte aynı mı farklı şeyler mi bunlar bulantıyı bu mu yapıyor emin olamıyorum.
Aa o açıdan düşünmedim yani doktor alternatif olarak önerdiyse denenebilir sanki çünkü vücudumuzun ihtiyacı da var gibi daha dinç hissettiriyor bana sanki

Aa o açıdan düşünmedim yani doktor alternatif olarak önerdiyse denenebilir sanki çünkü vücudumuzun ihtiyacı da var gibi daha dinç hissettiriyor bana sanki
3-4 gündür içmiyordum ya acaba dedim bu kalçamın ağrısı, bacaklarımın ağrısı falan da ondan mı oldu. Günlük almam gereken besin vitamin mineralleri almadık diye hemen geriledi mi yani vücut diye bile düşündüm. Eczacı da mutlaka bir şey kullanmak zorundasınız tüm depolarınız boşalır yoksa doğuma kadar da, doğum da sonrası da çok zor olur dedi 😒

Avrupa diye tahmin ediyorum ve bence birçok konuda gelenekçiler. Bir tanıdığım vardı Belçika’da kadını neredeyse 24 saat normal doğurtucaz diye uğraştılar olmayınca sezaryene aldılar zoraki. O kadarki karşılarmış sezaryene. Ameliyat gözüyle bakıyorlar ve hiçbir doktor yanaşmıyor dedi. Onca sancıyı çektim ondan sonra insaf ettiler bebeği riske atmamak için artık dedi. Yıkamalarına da şaşırmıyorum gerçekten. Çocuk büyütürken de bence çok sakınmıyorlar çocuklarını. Bizimkiler o kadar soğuk ülkelerde olsalar herhalde okula bile göndermezler hasta olmasın diye 😂😂
evet kuzum sezeryan isteğe bağlı değil bizde de seçme şansın yok, eğer komplikasyon gelişmişse bebek ters gelişliyse dogum sırasında acil bir durum olmussa ancak o sekilde. yoksa herkes normal doğuma giriyor once.
aynen ameliyat daha riskli diye bakılıyor olaya.

Şu an evdeyim ve bunu direkt söyledim eşime. Annemlere geri kafalı diyorsun da Avrupalılar da bilmiyor demek ki hiçbir şey dedim 😂 Ben o konuyu kapattım doktora soracağız diyor 😂 İnşallah doktor da bir hafta çocuk bekletilmez yıkayın der de o zaman görürüm yüz ifadesini 😂😂
valla irlanda da dogum oranları cok yuksek halkı cok cocuklu her ailede en az 4 cocuk var abartmıyorum ve dogum sadece dogum hastanelerinde gerçekleşiyor. Bebekler yıkanıyor hastanede direk ben de ilk orda gordum

Öyleyse de herkese bu önerilmeli. Ama özellikle tüp bebek gebeliklerde bu hassasiyeti fazladan gösteriyorlar. Benim doktorum paran çoksa yaptır bana kalırsa gerek yok dedi mesela. Özel hastaneler ticarethane gibi çalışıyor gen tarama merkezleriyle ticari ilişkilerinin olmadığını düşünmek çok zor geliyor bana. Arkadaşın geçmişte farklı bir deneyimi olmuş zaten bence de ona gerekli ama birisi sırf tüp bebekle hamile kaldı diye fetal DNA yaptır mutlaka denmesi nereden baksak ticari gibi 😏
Bende 350 dolara yaptırdım dolar olarak direk fetal DNA yapılan yere verdik.Yani benim doktorum istemişti bakalım demişti bende tamam dedım şükür temiz çıktı.Yani genelde 35 yaş üstü için önerılıyor ama insanın içi rahat etsin olay üç kere tüp bebek ,sayısız ameliyat ,27 haftalık ikiz erken doğum bir sürü tedavıye para harcamış biri olarak söylüyorum ki bu da para elbette ama harcananların yanından bile geçmiyor maalesef😂yoksa cok para şu ortamda özellikle zor uygun olsa da herkese yaptırsa keşke ☺️

valla irlanda da dogum oranları cok yuksek halkı cok cocuklu her ailede en az 4 cocuk var abartmıyorum ve dogum sadece dogum hastanelerinde gerçekleşiyor. Bebekler yıkanıyor hastanede direk ben de ilk orda gordum
Doğum hastanesi olayı da çok güzel. Gerçekten çok para veriyoruz doktorlara burada çünkü devlet hastanelerinde (birçoğunda) hizmet çok yetersiz. Ama tabi nüfus çok fazla hasta çok fazla ve doktora gitme fetişizmi olan bir milletiz. Sağlık sisteminin aşırı özgür olması hizmet kalitesini çok düşürüyor, kaynaklar çok Çar çur ediliyor Türkiye’de.

Para tuzağı olmasıyla alakası yok, doktorun cebine gitmiyor para laboratuvar alıyor ücreti. İkili testin doğruluk oranı Fetal DNA’ya göre daha düşük ve sadece Down Sendromu, Trizomi’ye bakılıyor halbuki bir sürü genetik rahatsızlık var. Elbette organlara vs bakmak için detaylı ultrasona bakılır ama en kapsamlı ve %99 güvenilir test Fetal DNA’dır. Doktorun cebine giren bir para yok yani. Kromozom hastalıklarını ilk trimesterda elemek büyük nimet bence.
ben hiç ikili test işine girmedim. en ufak stresi bile engellemeye çalışıyorum kendi çapımda. ikili testte yaşım gereği illa bi risk söyleyeceklerdi. doktorum da hiç ikili falan girmedi konuya.
12. haftada periantolog’a gittim, o zaten çok ayrıntılı inceledi ve normal her şey dedi ama yine de fetal dna yaptırmama gereksiz olmuş demedi.

ama her şey çok pahalı ya. insan hangi birine yetişsin.

Bende 350 dolara yaptırdım dolar olarak direk fetal DNA yapılan yere verdik.Yani benim doktorum istemişti bakalım demişti bende tamam dedım şükür temiz çıktı.Yani genelde 35 yaş üstü için önerılıyor ama insanın içi rahat etsin olay üç kere tüp bebek ,sayısız ameliyat ,27 haftalık ikiz erken doğum bir sürü tedavıye para harcamış biri olarak söylüyorum ki bu da para elbette ama harcananların yanından bile geçmiyor maalesef😂yoksa cok para şu ortamda özellikle zor uygun olsa da herkese yaptırsa keşke ☺️
Yok yok siz tabi ki ücreti direkt o gen merkezine ödüyorsunuzdur ona itirazım yok ama oraya da hamile kadınları yönlendirenler doktor sonuçta, en azından genellikle doktorlar. Ve ben bazı hastanelerin, hekimlerin polemiksiz direkt fetal DNA yaptırın demesini doğru bulmuyorum. Özel öyküleri olan kişiler için elbette ki bu geçerli değil. Diğer türlüsünün hastane ve bu merkezler arasındaki ilişkilerle ilgili olduğunu düşünüyorum. Yani ilaç mümessiliği falan neden var, neden bu insanlar doktor doktor gezip kendi ilaçlarının reklamını yapıp bir sürü hediyeler bırakıp doktorlardan bu ilacı tavsiye etmesini rica ediyorlar? Bu konular da bana biraz öyle geliyor açıkçası… Tabi ki yüz bin lira civarında bu iş için para harcayan insanların gözüne 10 bin lira görünmüyor. Ama yazık günah. Her tüp bebeği riskli gebelik addetmek de haksızlık bence.

Yok yok siz tabi ki ücreti direkt o gen merkezine ödüyorsunuzdur ona itirazım yok ama oraya da hamile kadınları yönlendirenler doktor sonuçta, en azından genellikle doktorlar. Ve ben bazı hastanelerin, hekimlerin polemiksiz direkt fetal DNA yaptırın demesini doğru bulmuyorum. Özel öyküleri olan kişiler için elbette ki bu geçerli değil. Diğer türlüsünün hastane ve bu merkezler arasındaki ilişkilerle ilgili olduğunu düşünüyorum. Yani ilaç mümessiliği falan neden var, neden bu insanlar doktor doktor gezip kendi ilaçlarının reklamını yapıp bir sürü hediyeler bırakıp doktorlardan bu ilacı tavsiye etmesini rica ediyorlar? Bu konular da bana biraz öyle geliyor açıkçası… Tabi ki yüz bin lira civarında bu iş için para harcayan insanların gözüne 10 bin lira görünmüyor. Ama yazık günah. Her tüp bebeği riskli gebelik addetmek de haksızlık bence.
Yanı bazen de ikili testte herhangi bır sorun görünce de ıstıyorlar ama ben kadın doğumda direk isteyene denk gelmedim hiç çevremde de arkadaşlarım hep ikili yaptırmıştı keşeke bin tl olsa da herkes yaptırsa imkanı olsa herkesin kendi tercıhı tanı kı doktorum ıstemese bende yaptırmazdım ama girdik bir yola yolun sonu uzun bakalım😅

Kızlar ben biberon konusunu bayağı bir araştırdım, ilk aylarda meme reddi olmaması için sadece bebek aktif olarak emdiğinde sütün geleceği biberonlar almak gerekiyormuş. Como tomo ve medela bakmıştım ama fiyatları çok yüksek geldi ve philips avent’in yeni biberon çıkardığını görünce sipariş verdim. Gerçekten hiç akıtma yapmıyor ve sadece çektiğinizde süt geliyor denendi onaylandı 😂 cam ve sağlıklı plastik olanını aldım ben yanlışlıkla iki tane almışım ama cam olan bana çok ağır geldi, tecrübeli annelere sorduğum kadarıyla da cam biberonun kırıldığını söylediler. O nedenle plastikle devam edeceğim, bir tane alırım ihtiyaç olursa sonradan da alabilirim diyorum. Anti kolik özelliği de var, fikir olsun size de ben bayağı sevdim.
Philips Avent Natural Response PP Biberon 0 Ay+125ml SCY900/01
Fav a attim bu meme reddi yapmiyormuymus? Baktinmi ?

Dolap’ta keşfettiğime bak!

Dolap’ta keşfettiğime bak!

Kızlar ben aldım bunlara da bakmıştım dolapta çok çeşit var bakın mutlaka ben 7 ay önce beyninden alınmış garantisi devam eden bir tane aldım ekstra kılıfı da var 4.500 e aldım
Yeni mi aldin canim extra kilifli cok iyiymis benim hic karsima cikmiyo ya :KK43: neyse bakinayim biraz daha komisyon ne kadar kesti dolap senden?

Kuzum benim kayınvalidem 2 çocuk 2 torun büyüttü. Torun büyütmekten kastım arada bi gidip görmek değil doğdukları günden beri o bakıyor. Her emzirme sonrası bebeğe su içirir. Doğduğunun dakikası da su vermiş süt memeye inene kadar su verilirmiş. Cici bebeyle besler. Yemediğinde burnunu kapatır ki bebek ağzını açsın öyle ağzına sıkıştırır. Yani deneyimli anne her zaman iyi bilen anne değil ki, bana yanlış geliyor bu anlayış. Onların zamanında böyleydi, şimdi her şeyin açıklaması var oluru var olmazı var. Bazı doktorlar yıkanmasını önermiyor o üstündeki verniksin bebeği koruduğunu ve bi süre cildinde kalması gerektiğini söylüyorlar. Doğru yönlendirmeyi doktor yapmalı, annelerimiz biz sıkışınca destek olsun her şeyi bilmeyiversinler :))
yesin diye burnunu kapatması cok kotuymus yemekten sogutur cocugu

Öyleyse de herkese bu önerilmeli. Ama özellikle tüp bebek gebeliklerde bu hassasiyeti fazladan gösteriyorlar. Benim doktorum paran çoksa yaptır bana kalırsa gerek yok dedi mesela. Özel hastaneler ticarethane gibi çalışıyor gen tarama merkezleriyle ticari ilişkilerinin olmadığını düşünmek çok zor geliyor bana. Arkadaşın geçmişte farklı bir deneyimi olmuş zaten bence de ona gerekli ama birisi sırf tüp bebekle hamile kaldı diye fetal DNA yaptır mutlaka denmesi nereden baksak ticari gibi 😏
Benim doğal yolla gebe kalan tüm arkadaşlarım yaptırdı bu testi. Bir de doktorlar da kendi aralarında fikir ayrılığı yaşıyorlar, kendini güncellemeyen doktorlar birçok anlamda geride kalıyor bence.

ben hiç ikili test işine girmedim. en ufak stresi bile engellemeye çalışıyorum kendi çapımda. ikili testte yaşım gereği illa bi risk söyleyeceklerdi. doktorum da hiç ikili falan girmedi konuya.
12. haftada periantolog’a gittim, o zaten çok ayrıntılı inceledi ve normal her şey dedi ama yine de fetal dna yaptırmama gereksiz olmuş demedi.

ama her şey çok pahalı ya. insan hangi birine yetişsin.
Katılıyorum, ikili test eski bence. Üçlü testin de artık geçerliliği yok zaten.
Çok haklısınız gerçekten çok pahalı ama maalesef sorumluluk işi anne babalık. Ekonomik olarak da hazır olmak gerekiyor bence. Benim fikrim tabi.

X