Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 66 41,0%
  • erkek

OY: 86 53,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    161
İçeriği bu şekilde balık yağı var yaızyor

Eki Görüntüle 3443703
Canım bak mesela bunda besin değerleri ayrı ayrı yazılmış. Yani balık yağı kaynaklı omega var ama balık yağının kendisi de varmış.işte aynı mı farklı şeyler mi bunlar bulantıyı bu mu yapıyor emin olamıyorum.

Eklentiler

• image.jpg
    85,7 KB · Görüntüleme: 30
Yaa komik ve tatlı olmuş içinizde de kalmamış

Aa o açıdan düşünmedim yani doktor alternatif olarak önerdiyse denenebilir sanki çünkü vücudumuzun ihtiyacı da var gibi daha dinç hissettiriyor bana sanki

Aa o açıdan düşünmedim yani doktor alternatif olarak önerdiyse denenebilir sanki çünkü vücudumuzun ihtiyacı da var gibi daha dinç hissettiriyor bana sanki
3-4 gündür içmiyordum ya acaba dedim bu kalçamın ağrısı, bacaklarımın ağrısı falan da ondan mı oldu. Günlük almam gereken besin vitamin mineralleri almadık diye hemen geriledi mi yani vücut diye bile düşündüm. Eczacı da mutlaka bir şey kullanmak zorundasınız tüm depolarınız boşalır yoksa doğuma kadar da, doğum da sonrası da çok zor olur dedi

evet kuzum sezeryan isteğe bağlı değil bizde de seçme şansın yok, eğer komplikasyon gelişmişse bebek ters gelişliyse dogum sırasında acil bir durum olmussa ancak o sekilde. yoksa herkes normal doğuma giriyor once.
aynen ameliyat daha riskli diye bakılıyor olaya.

valla irlanda da dogum oranları cok yuksek halkı cok cocuklu her ailede en az 4 cocuk var abartmıyorum ve dogum sadece dogum hastanelerinde gerçekleşiyor. Bebekler yıkanıyor hastanede direk ben de ilk orda gordum

Bende 350 dolara yaptırdım dolar olarak direk fetal DNA yapılan yere verdik.Yani benim doktorum istemişti bakalım demişti bende tamam dedım şükür temiz çıktı.Yani genelde 35 yaş üstü için önerılıyor ama insanın içi rahat etsin olay üç kere tüp bebek ,sayısız ameliyat ,27 haftalık ikiz erken doğum bir sürü tedavıye para harcamış biri olarak söylüyorum ki bu da para elbette ama harcananların yanından bile geçmiyor maalesefyoksa cok para şu ortamda özellikle zor uygun olsa da herkese yaptırsa keşke

valla irlanda da dogum oranları cok yuksek halkı cok cocuklu her ailede en az 4 cocuk var abartmıyorum ve dogum sadece dogum hastanelerinde gerçekleşiyor. Bebekler yıkanıyor hastanede direk ben de ilk orda gordum
Doğum hastanesi olayı da çok güzel. Gerçekten çok para veriyoruz doktorlara burada çünkü devlet hastanelerinde (birçoğunda) hizmet çok yetersiz. Ama tabi nüfus çok fazla hasta çok fazla ve doktora gitme fetişizmi olan bir milletiz. Sağlık sisteminin aşırı özgür olması hizmet kalitesini çok düşürüyor, kaynaklar çok Çar çur ediliyor Türkiye’de.

ben hiç ikili test işine girmedim. en ufak stresi bile engellemeye çalışıyorum kendi çapımda. ikili testte yaşım gereği illa bi risk söyleyeceklerdi. doktorum da hiç ikili falan girmedi konuya.
12. haftada periantolog’a gittim, o zaten çok ayrıntılı inceledi ve normal her şey dedi ama yine de fetal dna yaptırmama gereksiz olmuş demedi.

ama her şey çok pahalı ya. insan hangi birine yetişsin.

Yok yok siz tabi ki ücreti direkt o gen merkezine ödüyorsunuzdur ona itirazım yok ama oraya da hamile kadınları yönlendirenler doktor sonuçta, en azından genellikle doktorlar. Ve ben bazı hastanelerin, hekimlerin polemiksiz direkt fetal DNA yaptırın demesini doğru bulmuyorum. Özel öyküleri olan kişiler için elbette ki bu geçerli değil. Diğer türlüsünün hastane ve bu merkezler arasındaki ilişkilerle ilgili olduğunu düşünüyorum. Yani ilaç mümessiliği falan neden var, neden bu insanlar doktor doktor gezip kendi ilaçlarının reklamını yapıp bir sürü hediyeler bırakıp doktorlardan bu ilacı tavsiye etmesini rica ediyorlar? Bu konular da bana biraz öyle geliyor açıkçası… Tabi ki yüz bin lira civarında bu iş için para harcayan insanların gözüne 10 bin lira görünmüyor. Ama yazık günah. Her tüp bebeği riskli gebelik addetmek de haksızlık bence.

Yanı bazen de ikili testte herhangi bır sorun görünce de ıstıyorlar ama ben kadın doğumda direk isteyene denk gelmedim hiç çevremde de arkadaşlarım hep ikili yaptırmıştı keşeke bin tl olsa da herkes yaptırsa imkanı olsa herkesin kendi tercıhı tanı kı doktorum ıstemese bende yaptırmazdım ama girdik bir yola yolun sonu uzun bakalım

Fav a attim bu meme reddi yapmiyormuymus? Baktinmi ?

Yeni mi aldin canim extra kilifli cok iyiymis benim hic karsima cikmiyo ya neyse bakinayim biraz daha komisyon ne kadar kesti dolap senden?

yesin diye burnunu kapatması cok kotuymus yemekten sogutur cocugu

Benim doğal yolla gebe kalan tüm arkadaşlarım yaptırdı bu testi. Bir de doktorlar da kendi aralarında fikir ayrılığı yaşıyorlar, kendini güncellemeyen doktorlar birçok anlamda geride kalıyor bence.

Katılıyorum, ikili test eski bence. Üçlü testin de artık geçerliliği yok zaten.
Çok haklısınız gerçekten çok pahalı ama maalesef sorumluluk işi anne babalık. Ekonomik olarak da hazır olmak gerekiyor bence. Benim fikrim tabi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…